0   

Peter @MX_Peter 6. Okt 2011, 14:27

Oj...v torek sem se na hitro odločil, da se sprobam malo še v videografiji, ter sem na hitro spakiral in odšel na Slovenj Graško progo, kjer sem se dobil z vice državnim prvakom Tonijem Mulcem #501. Video je sedaj zmontiran, malo tresljajev je prisotnih zaradi neustreznega stojala, domače izdelave dollya,..., ampak imam občutek, da bi se z vajo dalo tudi to dodobra eliminirat grin

Kaj pravite na moj prvi izdelek?

Lp, Peter

http://mxslo.com/mxslo/toni-mulec-pred-evropskem-pokalu-narodov-2011-video/
 0   

Aleš @lial 6. Okt 2011, 15:05

Vsekakor je na visokem nivoju, vreden objave in ogleda!

Če pa so dovoljene še kakšne sugestije pa napiši, sicer bom tiho.
 0   

Luka Rener @djbeat 8. Okt 2011, 13:12

Sam osebno pogresam IT pri celotnem videu.
 0   

Peter @MX_Peter 8. Okt 2011, 14:11

@djbeat: Kaj imaš v mislih pod IT...sem še nov v video sceni in ne poznam pomena vseh izrazov grin
@lial: So pa dovoljene tako krtike kot pohvale, saj kle tako veš, kje kaj popravit pri naslednjem izdelku biggrin
>>> Better to be a racer for a moment, than a spectator for a lifetime <<<
 0   

Aleš @lial 8. Okt 2011, 14:57

Kaj je to IT tudi meni ni jasno (informacijska tehnologija?)

MX: saj ni kritika, bolje rečeno sugestija za naslednjič: če bi vmes nekajkrat pomešal originalen zvok motorja, vendar ne ves čas, le pri nekaterih delih akcijskih scen, bi verjetno video pridobil na dinamiki. Čeprav je muzika res dobro izbrana, malo 'ropota' vmes ne bi škodilo.

LP
 0   

Jernej @Horse 8. Okt 2011, 16:25

Tudi sam nimam pojma o videu, a vseeno lahko rečem: Kapo dol, če je to prvi poizkus... Lial-ov predlog se mi ne zdi slab, sem pa sam pričakoval tudi kakšen "high speed cam" insert, kjer letijo kamni in prah po zraku. Kaj omogoča tvoja oprema ne vem, če se ne motim, sem pa že zasledil programsko opremo, ki zna umetno podvojiti število FPS-jev.

Kakorkoli že, kritika je vsekakor dobronamerna, podana s strani 100% laika, ki "lajka" zadevo...
www.analog.si
[img:d2dee11ba7]http://www.shrani.si/f/3K/mV/2S99g5hx/sexdrug2001-8.jpg[/img:d2dee11ba7]
 0   

Aleš @lial 8. Okt 2011, 16:40

@Horse: saj ima takšen insert, čisto na koncu (1.43-1,55) kjer je občutek 'divje' vožnje popoln.
 0   

Jernej @Horse 8. Okt 2011, 16:58

bigeek OMG, kako mi je pa to uspelo spregledat? laugh upset ...očitno sem imel to že pred očmi, ko sem razmišljal, da bom o tem pisal...

Se posipam s pepelom.
www.analog.si
[img:d2dee11ba7]http://www.shrani.si/f/3K/mV/2S99g5hx/sexdrug2001-8.jpg[/img:d2dee11ba7]
 0   

Peter @MX_Peter 8. Okt 2011, 19:25

Sej sem razmišljal, da bi pustil zraven tudi original zvok, ampak sem se neako odločil, za samo spremljevalno glasbo...bom pa pri morebitnem drugem izdelku vsekakor upošteval vaš nasvet, je pa en problem pri Canonu, da ima nekakšno samo pospeševanje zvoka, če je bolj tiho območje, ko pa nekdo pridrvi mimo z 90db glasnosti za trenutek samo zatrošči, potem pa šele nekako pride do izraza pravi zvok. Eksterni mikrofoni pa so kar dragi, kar sem trenutno malo gledal po spletu in še ni za v moj žep grin

Lp, Peter
 0   

Grega @Gkphotography 8. Okt 2011, 21:21

Kir program si uporablju pa ker format si uporabu ? smile) drgač pa zlo všečen video
Canon 7D and 85 1.8
 0   

Ime Priimek @poetski 9. Okt 2011, 00:48

MX_Peter je napisal/a:
Sej sem razmišljal, da bi pustil zraven tudi original zvok, ampak sem se neako odločil, za samo spremljevalno glasbo...bom pa pri morebitnem drugem izdelku vsekakor upošteval vaš nasvet, je pa en problem pri Canonu, da ima nekakšno samo pospeševanje zvoka, če je bolj tiho območje, ko pa nekdo pridrvi mimo z 90db glasnosti za trenutek samo zatrošči, potem pa šele nekako pride do izraza pravi zvok. Eksterni mikrofoni pa so kar dragi, kar sem trenutno malo gledal po spletu in še ni za v moj žep grin

Lp, Peter

Drugače lahko nastaviš občutljivost mikrofona. Če imaš na auto, ti on to sam nekaj štela pa imaš potem take probleme kot si jih opisal. Nastavi na neko vrednost, ki ti odgovarja (medium?) in ti potem on nič ne nastavlja.
 0   

martin @mart911 9. Okt 2011, 14:35

Zelo vredu za prvi video poizkus.

Bi ti pa svetoval, da naslednič pri kadreranju paziš in postaviš kader raje tako, da motorist pobegne iz kadra s spodnim delom in ne z glavo, večkrat se ti je zgodilo, da je motorist, predvsem na skokih, z glavo izpadel iz kadra.

Drugače pa lepo sestavljen video.
 0   

Luka Rener @djbeat 10. Okt 2011, 19:23

MX_Peter, IT je "zvok okolice". Ze leto in pol ne delam vec na TV in mi sedajle ne pade na pamet pravi izraz smile Verjamem, da je problem s hrescanjem, ampak ni nujno, da je tako zelo naglas, ampak le toliko, da se obcuti.

@lial, predlagal si mu isto, samo z drugimi besedami laugh
 0   

Aleš @lial 10. Okt 2011, 21:28

djbeat je napisal/a:
@lial, predlagal si mu isto, samo z drugimi besedami laugh

No, tudi to nekaj šteje, da se strinjava s predlogom. grin grin
Posebej za mojo samozavest, ker si le strokovnjak in veš kako in kaj.
(Mislim resno, da ne bi kdo videl cinizma v tem zadnjem stavku!)
 0   

stm @stm 17. Okt 2011, 07:27

Fino.
To glede zvoka: mogoče se da posebej posneti in potem prilimaš zraven videa.
Tisti del, kjer si imel posneto pospeševanje motorje z dveh strani (od spredaj in zadaj), bi bilo mogoče dobro, če bi z rezanjem in prehajanjem združil v en posnetek.. bi izpadlo, kot da imaš dve kameri.
Ker so določeni premiki kamere res v liniji me zanima, če imaš tako mirno roko ali imaš kakšne dodatke? (aha, sem še enkrat prebral prvi post.. dolly)
 0   

Matej Čebulec @MatejCebulec 19. Apr 2012, 18:14

Na kakšni resoluciji si pa snemal?
 0   

Peter @MX_Peter 19. Apr 2012, 19:51

Snemal sem na 720p 60fps

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati