0   

sudio38 @studio38 11. Okt 2011, 17:51

Nekako se odločam med tema dvema objektivoma in še vedno v dvomih.

Razen hrane, drugo verjetno od makro fotk ne bi potreboval ... bolj portretna fotografija, street, stil life ...

Prosim, še za vaše mnenje ... thanks
 0   

Janez Pelko @Wartburg 11. Okt 2011, 20:04

Za portrete nimaš boljšega kot 2/105 DC! Za still life pa zna biti makro boljši, saj ima tisti portretni dokaj hito probleme z difrakcijo. Že pri f11 ostrina vidno peša. Makro objektivi se navadno solidno držijo do f22.
105 DC je zelo poseben objektiv, malce se ga moraš tudi navaditi in ga naštudirati. Ima svoje muhe, a ko ga osvojiš, ga zlepa ne izpustiš iz rok smile DC je super zadeva, če jo znaš pravilno uporabljati. predvsem mislim na soft focus efekt. Noben photoshop plugin ne more pričarati takega vzdušja in bokeha!
Za portrete so meni makro objektivi preveč specifični, nekako imajo bolj surovo ostrino, kaj pa vem... Sem delal portrete tudi s 60 macro na crop senzorju, pa nisem bil prav srečen. Za makro je pa fantastičen.
 0   

sudio38 @studio38 12. Okt 2011, 07:32

Za portrete vem, da je tole TOP in ravno zaradi DC-ja premišljujem ... za fotkanje hrane, bo verjetno tudi OK, ali ?
 0   

Janez Pelko @Wartburg 12. Okt 2011, 10:11

Za fotkanje hrane bo verjetno potrebna malce bolj zaprta zaslonka, včasih zna biti tudi 16 ali 22. Pri teh zaslonkah 105DC že malce počepne, makro objektivi pa nekako prenesejo bolj zaprte zaslonke. Ni pa neke hude razlike.
105DC lahko fotografira le od 90cm naprej, ne vem pa, kako se obnese z obročki. Nekateri objektivi z obročki hitro izgubijo ostrino. S 105DC lahko fotkaš na polnem formatu le predmete, ki so večji od približno 30cm.
 0   

sudio38 @studio38 13. Okt 2011, 06:45

... sem se bolj nagibal k DC objektivu, a ker mi tu pa tam, fotkanje hrane prinese tudi keš, bom moral vzeti makro ... DC bo počakal še kakšen mesec ... hvala ti za nasvete/debato

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati