0   

Andreja @nejky 12. Okt 2011, 18:55

Pozdrav!!!
Najbrž tole ni ravno tema za ta forum, ampak bom vseeno poskusila srečo, če mi zna kdo pomagati.
V photoshopu delam en plakat in sem v eno sliko prenesla drugo manjšo sliko, kateri bi rada zameglila rob, da bi se prelival s sliko ozadja. V Indesignu je to zelo enostavno, tu pa ne znam.
Se to dela s filtri? Kako?

Mi lahko kdo pomaga?
Hvala, lp
 0   

Zelod @flambirana_oFca 12. Okt 2011, 19:39

Ne vem kako se drugi lotijo tega, ker verjetno obstaja n- možnosti, ampak sam bi naredil tako:
1. pod layers klikneš na ta layer na katerem imaš to manjšo sliko,
2. z wand tool klikneš v tem layerju nekam izven polja kjer je ta manjša slika, da označiš vse na tem layerju okrog te slike
3. invertiraš izbrano polje (shift+ctrl+i)
4. v meniju Select -> Modify -> Contract , vpišeš število pikslov kolikšen "pas" naj naredi, katerega boš zameglila
(sedaj imaš izbrano neko širino pasu)
5. zopet invertiraš selekcijo (shift+ctrl+i), da imaš sedaj izbrano samo to polje
6. v meniju izbereš Filter -> Blur ... potem se pa lahko po mili volji igraš, sam bi dal npr. Gaussian Blur in glede na velikost slike, izbral primerno vrednost "moči" blura.

Lahko pa to isto narediš še bolj preprosto:
1. označen imaš layer na katerem je manjša slika
2. z Rectangular Marquee Tool ali pa lahko tudi z lasso tool označiš na sliki neko polje,
3. invertiraš selekcijo, da ni izbrana notranjost slike ampak del okrog prej narejene selekcije (shift+ctrl+i)
4. in zopet Filter -> Blur ....

Mogoče pozna kdo še enostavnejšo oziroma zaradi kakšnih stranskih učinkov bolj primerno metodo, sam nisem PS ekspert. smile
 0   

Miroslav Rajković @mrajkovic 12. Okt 2011, 20:37

Sklepam da z zameglitvijo misliš na tisti lep in mehak prehod med fotografijama?
Saj bi ti napisal postopek ampak bo bolje če ti kar tutorial zalimam... Tudi če pogledaš samo fotografije tutoriala ti bo verjetno jasno kako in kaj smile

http://www.photoshopessentials.com/photo-effects/photo-blend/page-3.php
 0   

Kris @kris 12. Okt 2011, 20:39

Temu kar boš rabila za kontrolirano spajanje zgornje slike s spodnjo se imenuje Layer Mask.
Če vpišeš v You Tube "Photoshop Layer Mask" boš našla obilo posnetkov, ki ti bodo pomagali razumet.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati