0   

NikonGeek @NikonGeek 13. Okt 2011, 18:08

V spletnih trgovinah nisem zasledil večje ponudbe ND gradientnih filtrov. Ponudbe je sicer velika vendar pa nisem nikjer našel tiste z nosilci in ploščicami. Želim namreč pravokotne, ne okrogle. Da se razumemo:http://www.youtube.com/watch?v=tQxdCfbE2FI
 0   

Zelod @flambirana_oFca 13. Okt 2011, 18:32

To so t.i. filtri Cokin P. Oziroma obstajajo tudi drugi proizvajalci, ki delajo tak format filtrov.
V Sloveniji je trenutna ponudba bolj boga. Kako ti diši nakup iz Velike Britanije npr.? - http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?LH_PrefLoc=1&_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A5251&rt=nc&_nkw=cokin+p+nd+gradual&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=15&_sc=1
 0   

Peter @saintek 13. Okt 2011, 18:32

Jaz sem si naročil, tukaj http://www.fotodiskont.com/default-20005,1034.html

koliko še pač imajo na zalogi. Vzel sem cokin P sistem, ker mi je pač cenovno najdostopnejši. Drugače pa najdeš kar nekaj tega na amazonu.
 0   

NikonGeek @NikonGeek 14. Okt 2011, 12:55

O tukaj pa je ponudba malo bolj bogata. Se pravi držalo za ploščice paše na vse diametre objektivov?
 0   

P44F @P44F 14. Okt 2011, 14:39

Za držalo, da ti stoji na objektivu rabiš za svoj objektiv kupit primeren obroček ( enak premer kod je filter). Poleg tega ima Cokin a, p, z in x sistem, pri a in p če se ne motim lahko kupiš slim držalo, kjer naj nebi bilo vinjete na širokokotnikih, Z lahko razstaviš po poljubnih željah, X sistem se skoraj da ne uporablja ( če boš imel novo sigmo 10-20, potem ti bo na z sistemu vinjeteralo če boš imel več kod en filter gor). Osebno mi te filtri niso ne vem kako potegnili, nd filtri ponavadi sekajo vijolčno, so nekoliko mehkejši, ..., tako da je to uporabno bolj za uporabo zgolj z prelivnimi filtri. Nekoliko boljši (sam nisem preizkusil) naj bi bili Lee filtri, kjer pa so tudi cene kar precej višje. Tako da če rabiš samo nd filter kupi raje navojne, če rabiš prelivnega potem pojdi na sistemske. Pa še potrebno je paziti, saj imaš pri prelivnih poleg nd2, 4, ...) še razlike v hitrosti prehoda med neutralnim in sivinskim delom. L.P.
 0   

NikonGeek @NikonGeek 14. Okt 2011, 15:44

Malo še tehtam navojne...Ima navojni še kakšno posebno prednost pred Cokin P in ostalimi. Oziroma hočeš reči, da za isti denar dobiš pri navojnih več kvalitete oziroma so optično boljši za isto ceno?
 0   

P44F @P44F 14. Okt 2011, 21:23

Jah vsak ma svoje prednosti, kod sem reku, če ze imas sistemske zgolj za prelivne nd, je super( neprimerljivo bolj natančno delo), če ga maš za nd čez vse, je slabši. Predvsem vidm 2 prednosti pri navojnem,
-cena ( predvsem polarizacijski je zello drag pri sistemskih)
-lahko ga maš skoz gor, ozioma se da pokrit z pokrovčkom (ni treba par min da use gor natakneš, ...).
 0   

NikonGeek @NikonGeek 16. Okt 2011, 17:00

Hvala vsem za nasvete. Verjetno se bom odločil za navojni. Tudi zaradi praktičnosti. Hvala vsem!
 0   

andyz @andyz 17. Okt 2011, 07:51

Za navaden ND je seveda bolje navojni.
Če pa iščeš ND gradual, pa je boljši kvadratni, ker lahko bolje reguliraš, koliko fotografije boš zatemnil.
 0   

miha @mihaaa 18. Okt 2011, 07:50

..se popravek, nimajo vsi ND barvnega stiha,.. Cokin npr po mojih izkusnjah imajo, ce poskusis Lee ali Singh-Ray pa stiha ni oz veliko manj, so tudi opticno boljsi, ampak tudi drazji in stekleni (tako da ko ga prvic po tleh vrzes imas dobro moznost da ga razbijes, Cokin lahko leti in leti grin )

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati