0   

-lux- @-lux- 14. Okt 2011, 05:16

Mi lahko kdo pove, kako narediti "stern" efekt. Gre pa za fotografiranje plamena sveče.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 14. Okt 2011, 05:59

Najlažje bo s 'stern' filtrom
 0   

-lux- @-lux- 14. Okt 2011, 06:40

Ja, seveda,ampak mene zanima,če je še katera druga možnost, naprimer PS ali kakšna maska. Kupovati filter za enkratno uporabo, najbrž ni ravno poceni.
 0   

Aleš @lial 14. Okt 2011, 06:47

Prilepi primer fotke ali linka, morda bo lažje svetovat...
 0   

-lux- @-lux- 14. Okt 2011, 07:03

Nekaj približno takole:
[url]http://www.flickr.com/photos/willemvanvelzen/2075057784/[/url]
 0   

Aleš @lial 14. Okt 2011, 07:26

Hja, sicer imam na disku program, ki med drugim omogoča tudi ta efekt, bojim pa se, da ti to ne bo veliko pomagalo, razen, če ti to eno fotko obdelam jaz, ali pa si snameš program z neta.
Program se imenuje Microsoft Photo Draw 2000 (ja, 11 let star!), efekt, ki to omogoča pa 'Highlith'.

Če se to da v PS, ne vem, ker ga ne poznam dovolj.
 0   

-lux- @-lux- 14. Okt 2011, 07:36

Sem pogledal za cene takega filtra in je samo okoli 13€. Poceni, res, če bi prej pogleda sploh ne bi spraševal. Vseeno hvala za pomoč!
 0   

Janez Pelko @Wartburg 14. Okt 2011, 08:19

Rabljene dobiš na fiotoantiki tudi po 1 EUR.
Takega filtra ne uporabljaš ravno pogosto, sploh pa ne prav nujno, zato se ti splača počakat. Itak je pa efekt precej kičast.
 0   

-lux- @-lux- 14. Okt 2011, 09:56

Itak, da je kičast, samo včasih pa paše.
Ponavadi je tako, da rabiš( oz. sploh ne rabiš) takoj, jutri je že prepozno smile
 0   

Janez Pelko @Wartburg 14. Okt 2011, 11:03

Propozno za kaj?
Svet se ne bo pdrl, če ne boš naredil enega kičastega posnetka smile
Pri stotisočih podobcah, ki jih naškljocamo, se potem sekiramo za take, ki jih sicer zlahka pogrešamo smile
 0   

-lux- @-lux- 14. Okt 2011, 11:32

Prepozno za.....saj smo vsi malo neučakani, kot majhni otroci.
Mogoče pa ne bo kičast, bomo videli, ko bo narejen. Jaz vsako leto naredim nekaj voščilnic, katere potem pošljem različnim posameznikom, ustanovam, firmam...Nekatere potegnejo malo na kič, druge so umetniške, pač kakor kateremu pritiče. Skušam biti čim bolj izviren, oz. prepoznaven. Pomembno se mi zdi, da naredim vse sam, čeprav večina ljudi tega ne prepozna. Žal!
 0   

Janez Pelko @Wartburg 14. Okt 2011, 11:59

Čar fotografije je ravno v tem, da narediš posnetek s tem, kar imaš oziroma kar ti je na voljo. Tebi manjka filčter, meni manjka včasih 2.8/400. Princip je isti. Naj ti bo izziv sveče fotografirati tako, da bodo kljub manju tiste zvezdice izgledale privlačno. Lahko pa fotografiraš kaj drugega, domišljija baje nima meja smile
 0   

Kris @kris 14. Okt 2011, 18:26

V PS bi lahko naredil po temle tutorialu, ki je sicer za sunburst ampak naredit isto za svečo so samo nianse:
http://www.photoanswers.co.uk/Video/Search-Results/Imaging-Techniques/Create-a-Sunburst-Brush-in-Photoshop/

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati