0   

miha @mihaaa 19. Okt 2011, 15:03

nisem se zasledil na forumih.. zgleda zanimivo,.. koliko je realno uporabno pa ne vem, pri slabsih svetlobnih pogojih po moje nikakor, pa tudi te slike v videu so ene bolj tako tako..

http://www.youtube.com/watch?v=Th5zlUe6gOE
 0   

Zelod @flambirana_oFca 19. Okt 2011, 15:31

Totalno brezveze in za resnega fotografa neuporabna zadeva. To je za tiste, ki fotografirajo s fotoaparati vgrajenimi v Barbike in so navdušeni kako dobre fotografije so jim uspele. biggrin
Sam koncept se mi ne zdi napačen ampak, da bi zadeva doživela kakšen večji in tisti "uau!" odziv, bi morala imeti po vsaki fotografiji ogromno megapikslov in seveda procesor, ki potem te fotografije avtomatsko in skrajno precizno sestavi skupaj in jih shrani v en slikovni fajl kot že končno 360° panoramo. Pa seveda bi potrebovala še kakšen priklop na zunanjo pripadajočo napravo prek katere bi se naštimali parametri za fotografiranje, preden bi se žoga odklopila in poletela v višave.
To sedaj ni pa nič boljšega kakor, če bi skupaj zalepil več trotlzihr fotoaparatov, kateri se sprožijo na isti gumb.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 19. Okt 2011, 16:00

flambirana_oFca je napisal/a:
Totalno brezveze in za resnega fotografa neuporabna zadeva. To je za tiste, ki fotografirajo s fotoaparati vgrajenimi v Barbike in so navdušeni kako dobre fotografije so jim uspele. biggrin
Sam koncept se mi ne zdi napačen ampak, da bi zadeva doživela kakšen večji in tisti "uau!" odziv, bi morala imeti po vsaki fotografiji ogromno megapikslov in seveda procesor, ki potem te fotografije avtomatsko in skrajno precizno sestavi skupaj in jih shrani v en slikovni fajl kot že končno 360° panoramo. Pa seveda bi potrebovala še kakšen priklop na zunanjo pripadajočo napravo prek katere bi se naštimali parametri za fotografiranje, preden bi se žoga odklopila in poletela v višave.
To sedaj ni pa nič boljšega kakor, če bi skupaj zalepil več trotlzihr fotoaparatov, kateri se sprožijo na isti gumb.

totalno brezveze pač ni, ne seri nekaj na pamet upset

gre za projekt študentov iz berlina, zadeva pa sploh še ni patentirana in ni v proizvodnji. Gre predvsem za prototip, mislim da je tip iz tega naredil diplomo.
Ni treba vsega apriori skurcati, tako, po slovensko. Sploh pa ne če si si vzel natanko 20s da si pogledal youtube filmček, zdaj pa je treba že tukaj pametovati.
Nikjer ne piše da je za resne fotografe, pač pa, kot si že sam ugotovil, gre za koncept. Iz tega pa se lahko nekoč razvije v nekaj resnejšega. Meni se zdi ideja fenomenalna.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

stm @stm 20. Okt 2011, 07:38

Fajn zadeva. Zaenkrat očitno še igrača (kar je seveda dobro), mogoče se pa še kaj bolj resnega razvije iz tega.
Če bi imel notri vgrajen gps in bi zadevo malo metal po zraku, ko bi se recimo sprehajal po mestu, nato sestavil s primernim programčkom, bi bilo po mojem kar v redu.
 0   

Klemen Blokar @kleb 20. Okt 2011, 16:11

Moram priznati, da bi me zadeva zelo zanimala, če bi se dobila za ceno pod 100€ in bi imela to možnost, da panoramo zlepiš po želji tudi sam, torej da bi dobil tudi izvorne slike. Ker zadeva je za panorame lahko res super. Všečna ideja, res.

Seveda ne pričakujem take kakovosti panoram, kot jih dobiš, če delaš s poštenim fotoaparatom, a za vse, ki želijo dobiti panoramo kar se da hitro, je to lahko res super.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati