0   

Miha @cedo 29. Okt 2011, 10:41

Nabavljam motor, ki sprejme 10 AA baterij. Mi zna kdo povedat, kateri tip baterij je najlažji: alkalne (Zn/Mn), litijeve, te nove Sanyo Eneloop / Ansmann Max, ... Če ima pa kdo kakšen uporaben link, ki govori o masi posameznega tipa, se pa sploh priporočam.

thumbsup
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 1   

Klemen Blokar @kleb 29. Okt 2011, 12:17

Litijeve so načeloma najlažje, samo malo dvomim, da se dobijo v AA formatu? Sicer pa, 10AA baterij - ali to pomeni zaporedno vezavo in motor laufa na 12-15V? Ker če je tako, si lahko omisliš tudi kako bolj učinkovito napajanje kot 10 AA baterij... smile
Zahvala: cedo
 0   

Miha @cedo 29. Okt 2011, 12:35

Motor kot "motor drive" ali avtomatski (pre)navijalnik filma. Litijeve se dobijo tipa AA. Zdaj, ko si jih omenil, sem prišel do podatka, da so tretjino lažje od alkalnih smile

Kako je pa z Eneloopkami glede teže?
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Klemen Blokar @kleb 29. Okt 2011, 12:52

Eneloop je izboljšana NiMh tehnologija in po teži podobna (verjetno malo lažja) običajni NiMh. Nekje sem našel, da ena eneloop AA baterija tehta okrog 26g, Energizer L91 pa malce pod 15g...

Aja, še to - jaz bi razmislil, ali se mi ne bi bolj izplačalo en svinčev akumulatorček za pasom nosit, kot 10AA baterij v roki - saj je svinec težak ko... ...no, svinec, ampak je pa bolj vzdržljiva tehnologija, več Ah notri spraviš in eden je, ne 10... če bi pa rad minimalno težo, je pa litij pač najlažja tehnologija baterij, kar jih poznamo (so šle zato v vesolje grin ).
 0   

Miha @cedo 29. Okt 2011, 14:04

Hvala za linke - litijeve, torej. 15 dag več v roki bo šlo. Kakšnega cegla za pasom pa ne bi nosil, to je bolj rešitev za kamermane ali za ekstremno mrzle dni ...smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati