0 

Uroš Uršej @Lucifix 20. Mar 2005, 14:15

Da, tudi v foto forumu se sme vprašat kaj takšnega smile

Okey, kupujem računalnik za osebno rabo, katera cena naj bi se vrtela med 120.000 - 200.000 SIT (brez monitorja).

Igrice sem pred leti že opustil, tako da kakšna močna grafična kartica odpade. Raje vidim 1024 MB RAM-a in malce več HDD.

Da vidimo, če imamo na SF tudi comp. fan-e smile
   0 

iztok @izo 20. Mar 2005, 14:30

luc, kaj je blo pr mlacomu?
   0 

mishko @mishko 20. Mar 2005, 14:35

Jaz bi zbral firmo ki ima lastni servis in ne preprodajalce, kot je recimo Big Bang ali Harvey Norman.
Recimo ANNI so zame bili vedno korektni, sem kupil sigurno več kot 10 računalnikov pri njih.
Pa Kotar v Trnovem je tudi v redu kar se servisiranja tiče.
Sicer pa za cene ne vem več, ker že nekaj časa nisem nič nabavljal.
   0 

Matej Herbst @matto 20. Mar 2005, 14:38

Jaz vse kupujem v Comtronu, res da znajo biti včasih malce čudni še posebno prodajalci (sam se rajši obrnem na poslovodjo)-imate,mo vso pravico, imajo pa ugodne cene in veliko zalogo.
Kupil sem že dosti računalnikov tudi za kolege in ni bilo problemov, sam imam tudi Tron prenosnik in dela že več kot leto kot urca. Ko so se pojavile reklamacije smo vedno rešili še posebno ko omeniš, zakon o varstvu potrošnikov 45 dni.
Če ti v 45 dneh ne popravijo ti morajo dat enakega novega ali boljšega, to velja za vse stvari.

Smo pa zdaj za mamo, kupili prenosnik-Prestigio na tech-trade, so naredili zelo ugodno ceno in bili zelo prijazni.
http://www.techtrade.si

Nekaj stvari sem pa kupoval tudi na http://www.e-misija.si predvsem komponente in bil vedno zadovoljen.
   0 

iztok @izo 20. Mar 2005, 14:41

v tem rangu dnarja dobiš čist spodoben pc, procesor ne rabi bit zadnji hit mode (razlike so minimalne), rajš vzemi malce več rama, in pa predvsem hiter in velik disk. za fotogrofijo in grafiko se pa splača met ne najhitrejšo graf. kartico, ampak takšno, ki ima dobra gonilnike za nastavljenaje barv ipd.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 20. Mar 2005, 14:42

Pri mlacom-u sem kupu računalnik in mi je v parih dneh crknil. Okey priznam da sm ga odpru, vendar sem vstavil vanj samo modem - kar pa vsak ve da je to čisto enostavno.

Ko sem ga prinesel tja, so me obtožili da sem šel mašino navijat (to je bilo že nekaj let nazaj in sem kupil P3 450 Mhz <- zakaj zaboga bi šel najboljši procesor tisti čas navijat :!: ).

No kakorkoli že, skoraj smo se skregali glede tega, in so mi rekli, da je ta za stran in da je potrebno kupiti novega. Pa sem le vstrajal in so poslali procesor v Ameriko na pregled. Po mesecu dni čakanja so mi le sporočili, da je bila tehnična napaka in da lahko dobim novega...

Vse skupaj se je zavleklo tja v 2 meseca...

Nikakor ne trdim, da se niso v tem času odnos do kupcev v Mlacom-u izboljšali, vendar je bila ta izkušnja zame osebno preveč, da še vedno kupoval tam.
   0 

Matej Herbst @matto 20. Mar 2005, 14:44

Luc za delovanje PS-a je zelo dobro kupit dva ločena diska, da ima scratch čisto svojega, ne pa samo svojo particijo, deluje hitreje-preverjeno :mrgreen:
   0 

iztok @izo 20. Mar 2005, 14:52

aja, to je pa dobro vedet. raid?
   0 

Matej Herbst @matto 20. Mar 2005, 14:57

Ne v raidu, samo pač določiš PS-su svoj disk za scratch in še boljše je če je na svojem vodilu.
In še nam so svetovali, da mora procesor podpirati HT tehnologijo, še malo pohitri in grafično kartico od matroxa, dovolj 64MB in 1GB rama, 2xpo 512MB, ker zdaj majo neke finte za hitrejše delovanje, če sta dva, in SATA diske.
   0 

Denis Ferlič @DenisF 20. Mar 2005, 15:12

Ja jaz bi na tvojem mestu tudi pogledal da imam več kot giga rama in 2x diska okrog 200Gb, kar je že danes zelo poceni, imel bi dovolj prostora da bi na enem disku delal backup in arhiviral slike.

Grafične ne rabiš bogve kaj, mogoče kaj v rangu 30 tisoč sit ti je amerika za tvoj namen uporabe računalnika. Glede procesorja pa se ne obremenjuj kupi AMD ali AMD 64+, ni niti tko fejst pomemben, recimo PS bo zadovoljen z več rami kot z nevem kakšnim procesorjem. Kupiš si se še kakšen DVD zapisovalnik ki nerabi bit duble layer razen če hočeš arhivirat na 9Gb DVD-je kar je res pametno.

Glede prodajalcev, pa nevem k JAE nebi šel kr delajo tam tko počasi kot polži in še povrhu neprijazni in se nespoznajo oz. neznajo svetovati. Priporočam ti da mogoče prek spleta kupiš pri MLACOMU. Če se spoznaš na stvari te nebojo mogli nikjer okrog prinest, in če kaj ne dela slučajno nesi takoj nazaj in naredi galamo.

Lp, Denis
   0 

Miha Rekar @Mih@ 20. Mar 2005, 15:15

Jaz bi ti priporočal JAE Butterfly Cyclone NForce4.
http://www.kiberbutler.com/client/artikli03_table.php3?&b=2&id1=7&id2=44

Rečeš jim še, naja ga malenkost zmodificirajo in sicer naj dajo 1 gb corsair VS ram-a namesto tega 512, lahko pa zamenjaš še grafično (ta je kar solidna za špile, ki je v kompletu) pa magar dokupiš še disk, če ne drugega je fino imeti ločen disk samo za backup! Zelo priročno!!! 8)

0 

Miha Rekar @Mih@ 20. Mar 2005, 15:16

Jaz imam z JAE samo dobre izkušnje, pri njih pa sem nabavil že 8 računalnikov (1 zase ostalo za frende/frendice, ki nimajo pojma o računalništvu)! bigrazz

0 

Denis Ferlič @DenisF 20. Mar 2005, 15:43

Saj meni je JAE kaj prodaja tudi všeč, samo drugače so pa levi, kr ko pridem tja rečem to rabim, pa rabi pol ure človek da po računalniku poišče ceno in če je na zalogi pa halo ko da mam celi dan cajt. Takšne stvari me pri njih motijo.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 20. Mar 2005, 16:18

Po mojem bom kr po komponentih nakupu, ker recimo 160GB diska že imam in pa tudi DVD NEC-a sem pred kratkim dokupil.
   0 

Miran @Miran 20. Mar 2005, 17:55

jaz sem sel v Graz pa sem v teh trgovinah ki so na Geizhalsu nakupo komponente, pa me je kar dosti bolj poceni prislo kot tukaj pri nas, pa zaenkrat vse dela tak kot mora.
   0 

Matej @OKO 20. Mar 2005, 18:05

luc intel plato in procesor.
sicer pa imas na googlo primerjave med prosecorji in platami..
ce pa si rekel da rabis rame in diska...
potem pa najbolje da pogledas tole.
http://japan.3ware.com/products/pdf/Motherboard_compatibility_list.pdf
imas spisek plat in procesorjev ki so optimalni za posamezno plato...
rame pa dodajas poljubno.. odvisno od keša...
lp
oko
kali juga
   0 

jranzi @jranzi 20. Mar 2005, 18:16

Takole bi ti jaz rekel.

1. Za delo s fotkami je 512 MB RAM polna kapa in več NE RABIŠ.
2. Če ti je ključnega pomena hitrost računanja kakšnih filtrov in efektov v PS, potem bo pač treba dati cekine za (naj)hitrejši procesor. Po mojem je boljše kupiti (cenejši) AMD kot pa Pentium - pri hitrosti (skoraj) ne bo razlike, pri denarju pa.
3. Pri delu s slikami se ti dva diska ne bosta poznala v hitrosti, pač pa v denarnici. Prav tako ne verjamem, da rabiš 400 GB prostora ( 2x 200 GB disk).
4. Vsekakor kupi DVD pekač - po možnosti DL, na katerega gre cca. 9 GB podatkov - za arhiviranje slik.
5. Če bi jaz imel 200 kSIT bi dal 100-120 za računalnik, 100 pa rajši za kakšno optiko. Če imaš vse objektive, ki jih rabiš, bi si mogoče privoščil image-tank.

Vsekakor računalnik za obdelavo slik danes ne sme biti dražji od 120 kSIT. Dva diska po 30.000 SIT, 1GB RAM, Pentium za 60.000 SIT in podobno je nepotrebno zapravljen denar. Ampak kot pri fotkah - tudi to je stvar osebnega okusa... :wink:
   0 

mishko @mishko 20. Mar 2005, 18:20

Kaj pa garancija? Že samo RAM če hočeš sam vgradit ti ga večina ne vzame nazaj če je kaj narobe...
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 20. Mar 2005, 19:27

jranzi lepo povedano,

pred časom sem si že kupil DVD pekač in HDD 160 GB in zaenkrat ne čutim potrebe po večji količini.

Vseeno bom raje kupil 1GB RAM-a da bom imel za nekaj časa mir. Pri procesorju se še odločam, vendar bom raje vzel Celeron-a, ker že skos delam z njim.

V kolikor pa ostane kaj več denarja, pa si bom kakšnega novega digitalca omislil grin
   0 

MareŽ @maremare 22. Mar 2005, 01:07

tudi sam sem kupoval in kupil računalnik okoli nivega leta.Mlacom in Jae me nista prepričala,ker se nista niti potrudila z svetovanjem,niti z ponudbo.Torej sem šel sam v nakup.Prvo sem iskal informacije o vsem mogočem(AMD-Intel,kakšna matična, kakšen čipset-razlike med njimi,raid ali dual raid-kaj to sploh je,kera grafa.......).Obrnil sem se na forum(slotech),pa tudi Mih@ in Gumby z slofota sta mi dala kakšen nasvet.Po dveh mesecih spoznavanja,iskanja cen in kombiniranja je ratalo,sem pa se že prej odločil,da bom kupoval komponente,za sestavit bom pa že nekak.Ko sem končno sam sestavil na papir kaj bom imel,sem to poslal večim ponudnikom,pa so bili dragi ko pes.Nato sem se lotil kupovanja sam,po komponentah preko interneta.Kupoval sem pri:

http://www.peluga.at/ Graz
http://pc-dom.makina.org/?p=home
http://www.hgspot.hr/default.aspx Hrvaška,kjer dobiš 19%nazaj dnara
http://www.hestia-pro.si/

Kupil pa sem,cene z davkom:

AMD Athlon 64 bit,S 754,3400MHz box...............51000Sit (peluga)
Ohišje LOGIC Q3 z LCD in napajalnikom 550W..........18000Sit (hestia)
Plošča ASUS K8N................................................19500Sit (pc.dom)
Grafična ATI RADEON 9600 Pro 128MB...........21500Sit (hg-spot)
2x 512 Mb RAM DDR PC3200,400MhzSilent Power(life garanty)...KAO da verjamem garanciji.......................skupaj okol 33000Sit (pc-dom)
Hard disk 160Gb,IBM,S-ATA,7200rpm,8Mb......23000Sit (peluga)
DVD RW NEC 3520,črn.................................16000Sit (pc-dom)
Cordless DEsktop MX z miško MX700..............25000Sit (hestia)
.Tv tuner + FM Winfast 2000Tv Expert............10000Sit (hgspot)
Floppy ........................................................1100Sit (hgspot)
Modem.......................................................1800sit (hgspot)

Eto,to ti je 220kSit.Povem lahko,da nisem imel nobenih težav z nakupom preko teh trgovin,vse je novo in z garancijo,poštnine pa niso visoke.V Metliko čez mejo pa sem šel osebno v tisto štacuno,da sem takoj dobu davek nazaj.
No,pol pa sem mel to doma vse na kavču.Sestavu sem ga sam v prisotnosti kolega,ki je bil 1x zraven pr sestavljanju.Sploh ni ne vem kakšna umetnost,vse maš v navodilih.Problem sem mel samo pri napajanih kablih,kr nisem vedu kam grejo eni.Gonilniki pa Windowsi pa zna skor vsak gor dat.
Še to povem,da zdaj dela comp brez problema,hiter je,sproti lahko delam več stvari brez čakanja.Renderiranje je dovolj hitro,to mi je pa bilo najpomembneje.Gor mam pa zelo veliko softwera,ki ga uporabljam,tako,da sem zaenkrat zadovoljen.
Jebeš Mlacom in podobne,z malo svojega zanimanja in povpraševanja si lahko vse sam urediš!Pa še marsikaj spoznaš in se naučiš.
Aja,te cene so velale okoli novega leta,zdaj je lahko še kaj ceneje.
lp, mare

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati