Kateri antivirusni program uporabljate?
Norton AntiVirus
23%
 23%  [ 16 ]
Avast
8%
 8%  [ 6 ]
F-Prot Antivirus
1%
 1%  [ 1 ]
McAfee VirusScan
0%
 0%  [ 0 ]
Kaspersky Anti-Virus
4%
 4%  [ 3 ]
AVG Anti-Virus
14%
 14%  [ 10 ]
Panda Titanium Antivirus
5%
 5%  [ 4 ]
eTrust EZ Antivirus
0%
 0%  [ 0 ]
NOD32
22%
 22%  [ 15 ]
ClamWin
0%
 0%  [ 0 ]
Drugo
17%
 17%  [ 12 ]
Skupaj glasov : 67

0 

Uroš Uršej @Lucifix 20. Mar 2005, 19:35

Vedno se s kolegi "prepiramo" kateri antivirusni program je boljši. Verjamem, da najboljšega ni, so pa zaradi tega bolj oz. manj popularnejši.

Prilagam anketo, ter obenem želim slišati vaše mneje.

Po mojih izkušnjah mi najbolj ustreza Avast, saj mi do sedaj še ni zatajih - uporabljam pa ga že dobro leto.
   0 

rado @rado 20. Mar 2005, 19:42

Prej sem uporabljal nortona brez problemov , ker je pa verzija 2004 precej upočasnila delovanje , imam zdaj že drugo leto panda platinum , ki deluje tudi brez problemov , se pa ne da dobit brez tolarčkov .
   0 

mishko @mishko 20. Mar 2005, 19:50

Z AVG nisem nikoli imel problemov, NOD32 mi je mal upočasnil mašino, avast se mi pa zdi približno tako kot AVG. Norton se pa tudi meni zdi da bolj zaseda resurse, je pa to verjetno odvisno kakšno mašino imaš, koliko se pozna.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 20. Mar 2005, 20:04

Jaz sem nekaj časa uporabljal NOD32, pa mi je spustil enga trojanca čez - zame nedopustno, zaradi tega sem ga odstranil. Čeprav pa vem, da se to lahko zgodi pri vsakem programu.
   0 

Matej @OKO 20. Mar 2005, 20:10

norton antivirus 2005 internet security.
kali juga
   0 

JureV @JureV 20. Mar 2005, 20:36

norton 2004, na žalost upočasni vse skup. Poznate kaj boljšega?
   0 

Peter Bernik @Noob 20. Mar 2005, 20:53

Seveda, avast smile
Meni in vsem, ki sem ga priporočal ali inštaliral dela odlično. Firewall je pa od Sygate-a vrhunski.
   0 

chips @chips 20. Mar 2005, 20:54

Sam ze nekaj let uporabljam Nortona, oz. bolje receno, sem ga uporabljal. Nekaj mesecev nazaj pa sem fasal nekaj smeti, ki se jih nisem mogel resiti. Slucajno sem probal AVG Antivirus free edition in lej ga zlomka, spucal je zadevo, ki jo Norton2005 ni mogel. Od takrat pa samo se AVGja...seveda pro verzijo:)
   0 

Peter Bernik @Noob 20. Mar 2005, 21:35

Norton mi je zasmetil particije sleep . Še zdaj me kensla iz nekaterih hubov (pri uporabi Revconnecta) zaradi mape recyler, ki je na noben način ne morem počistiti (ker sploh ni vidna mapa, tudi ko nastavim prikazanje skritih map te ne prikaže), v registru je tudi ni...No saj ni tako hudo, ampak Nortona res nikomur ne priporočam (sploh tistim, ki ga nameravajo kupiti :roll: ), pa kot je že bilo omenjeno veliko recoursov porabi, sosedu je zaradi nadzora pošiljanja :!: e-mailov, pošiljalo recimo 1 MB velik mail, kot bi bil vsaj 10x večji :roll: .
   0 

Denis Ferlič @DenisF 20. Mar 2005, 21:58

Uporabljam Nortona 2005, nevem zaupam Nortonu, deluje super.

0 

Miran @Miran 21. Mar 2005, 08:59

Na stari masini sem prvo imel NOD32, ki pa kar upocasni masino.Potem sem dal gor Avasta, ki dela dobro. Ko sem nabavil novo masino, sem se naprej nekaj casa uporabljal Avasta, potem pa sem malo po netu pogledal kateri antivirusni naj bi bil "najboljsi", pa sem se odlocil za BitDefendera pro verzijo, pa sem z njim do sedaj zelo zadovoljen. Imajo zelo pogost update (ponavadi par krat dnevno) pa tudi zazna veliko teh smeti, tako da vsaj za en krat sluzi zelo dobro. Firewall imam prek router-ja, tako da software firewalla nimam, razmisljam pa, da bi ga kljub temu dal gor. Na stari masini sem ze uporabljal Sygate in pa tudi ZoneAlarm.

Tukaj je se link ( ce koga zanima), kjer se nahajajo razlicni testi programske opreme (anitivirusni, firewall, anti-spyware,.......)
http://www.toptenreviews.com/
   0 

janez @eminemko 21. Mar 2005, 12:24

A nihce nima F-secure, ki je po testih v samem vrhu?
   0 

Matej Herbst @matto 21. Mar 2005, 18:15

Jaz na enem računalniku uporabljam BitDefender na drugem pa AVG in kombinacija deluje, z Nortonom sem imel slabe izkuzšnje
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 21. Mar 2005, 18:53

Evo novička za uporabnike mcafee:

Citiram:
21.3. US-CERT opozarja pred pomanjkljivostjo v ključni komponenti različnih protivirusnih izdelkov podjetja McAfee. Pomanjkljivost se nahaja v komponenti Virus Scan Engine in je povezana z obravnavo datotek formata LHA. S prirejeno datoteko LHA, posredovano prek strežnika FTP, e-pošte ali datotečnega strežnika, bi lahko napadalec izvajal poljubno kodo na prizadetem sistemu. McAfee je že izdal popravljeni različici komponente in datoteke DAT, ki odpravljata pomanjkljivost. (aNET)
   0 

JurijVM @JurijVM 21. Mar 2005, 19:01

Doma imam Nortona 2004 (takega s črno povezo čez eno oko), v službi pa Avast, s tem da imam vklopljeno samo čekiranje maila, ker uporabljam precej zahtevna razvojna orodja in mi preveč upočasnjuje delo preverjanje vsakega exe filea.

Jurij
   0 

MareŽ @maremare 22. Mar 2005, 01:20

NOD32 v službi in doma............ni težav
AVAST in AVG v društvu...........ni težav
lp, mare
   0 

Sacka @Scarlet 6. Apr 2005, 10:35

Prosim za pomoč: keteri antivirusni program mi priporočate za domačo uorabo pri dial up povezavi, se pravi po polžje. Zanima me zato, ker je pri prejšnjem programu po tri ure downloadalo posodobitve.
   0 

kornfleks @kornfleks 6. Apr 2005, 11:07

Pred letom sem skenslal Nortona, sedaj sem na NOD-u. Zanima me, tisti ki ste na Nortonu, na koliko časa posodabljajo definicije? Za časa moje uporabe, jih niso osveževali enkrat na dan.

Lp,
Bojan
   0 

ro-bi @ro-bi 7. Apr 2005, 19:42

imel sem nortona, ga obnavljal (se je!) in vseeno mi je sesulo računalnik!
Sedaj imam eno leto kaspersky in lahko rečem, da ni primerjave :wink:
Ko norton ni našel nič, je kaspersky kar rezgetal in vsakih par sekund našel virus!
Priporočam!
L.P.
   0 

jranzi @jranzi 8. Apr 2005, 08:12

Evo, jaz imam pa F-secure!
V službi, doma, povsod... Brezplačno ga za vse šole, tam zaposlene in učence zagotavlja Ministrstvo za šolstvo. Ravnokar je bila obnovljena pogodba za licenciranje, ki sedaj velja do 31. 12. 2007.
Res pa mogoče avtomatsko obnavljanje ni za dial-up linije, ker ima vsaj enkrat na dva meseca kakšno krepko posodobitev (cca. 8 Mcool. Tiste običajne, dnevne pa so seveda manjše. Prav tako je F-secure zelo nesrečen na mašinah z 32MB RAMa in Pentium300, ampak večina ima verjetno boljše...

Jaz sem v zadnjih nekaj letih z F-secure fasal le enega hudega trojanca, zaradi luknje v Win98SE. F-secure ga je vsake toliko zaznal, ni pa ga znal odpraviti, dokler nisem pokrpal Win - z malo brskanja po MS straneh...

Za vse, ki še hodite v šolo - priporočam! Oglasite se pri svojem "informatiku".

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati