0   

luka @ambrozicluka 10. Nov 2011, 11:39

Zdravo!

Izgubil sem pokrovček, ki pokrije baterijo v bodyju pri Canon EOS 10D fotoaparatu. Verjetno je pokrovček identičen kot pri EOS 20 IN 30D..
Če ga kdo ima oz. ve za koga ki bi mi ga prodal, prosim da napiše tukaj gor. Bil bi zelo hvaležen.

Hvala lp
 0   

Simon @SimonG 10. Nov 2011, 11:54

Poglej na e-bayu, išči battery door/cover, ponavadi ni problem dobit...
[url=http://geesphoto.blogspot.com/]M Y P H O T O B L O G[/url]
 0   

Zelod @flambirana_oFca 10. Nov 2011, 12:52

Zdaj sem preveril in sporočam, da vratca niso enaka kot pri 20D/30D.
Oznaka rezervnega dela tvojih vratc je CG2-0942 dokler oznaka vratc za 20D/30D je CG2-0942.
Pa tudi fizično se razlikujejo.
Canon EOS 10D je prišel ven v sredini 2003 zato ne pričakuj zaloge. Če pa že, boš imel veliko srečo in bodi pripravljen na zasoljeno ceno (20-30 EUR).

Mogoče se ti bolj splača kupiti battery grip in pozabiš na tisti pokrovček/vratca.
Eden rabljen dobro ohranjen se prodaja tukaj in kupec pošilja v Slovenijo:
http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Canon-BG-ED3-battery-grip-excellent-condition-/150690100968?pt=UK_Camera_Battery_Grips&hash=item2315d476e8
 0   

luka @ambrozicluka 10. Nov 2011, 15:53

Battery grip že imam in ga uporabljam. Pokrovček pa potrebujem, ker je aparat brez gripa dosti lažji in manjši.
Ali je mogoče, da bi imel kateri od Canon serviserjev kakšen tak del?

Hvala za odgovor. lp
 1   

Zelod @flambirana_oFca 10. Nov 2011, 16:48

Heh, šele sedaj vidim, da sem se zgoraj pri copy&paste tipa vratc zmotil in dvakrat prilepil isto oznako. smile Pa saj šifra ni bistvenega pomena.
Če se ti toliko ne mudi, počakaj do jutri do nekje te ure, pa ti sporočim. Bom poslal mail znancu v ZDA pri katerem dobavljam material. V kolikor bo odgovor pritrdilen, ti bom posredoval vse podatke pa se naprej z njim dogovarjaj sam, posrednik nočem biti.
Zahvala: ambrozicluka
 0   

luka @ambrozicluka 10. Nov 2011, 16:50

Hvala za trud. kontaktiraj me na mail: ambrozicluka@gmail.com
 0   

Zelod @flambirana_oFca 10. Nov 2011, 20:42

Znanec je pravkar odgovoril a ne z veselo novico. Rezervni del je kot sem predvideval, opuščen s strani Canona, pri njih pa tudi žal nimajo več nobenega kosa na zalogi (tudi rabljenega ne).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati