0   

Dominik @FIFTI 15. Nov 2011, 00:05

Imam težavo, saj mi fotoaparat v načinu Live View več noče samodejno izostrit slike ! Seveda je opcij na objektivu nastavljena pravilno saj mi sliko izostri, ko gledam skozi okolar v Live Ciew načinu pa ne. Ker sem fotoaparat par krat posodil kolegu sem mislil, da je narodoma izklopil, kaj v nastavitvah a sem jih resetiral v prvotno stanje in napaka se ni odpravila.

Ima kdo isto izkušnjo, ali dober nasvet (se da prerihtat to v nastavitva) ???

Fotoaparat: Nikon d3100

lp
 0   

DamDesign @DamDesign 15. Nov 2011, 06:43

Vem samo to, da moja D90 na LW veliko pocasneje ostri, kot pri kadriranju skozi viewer grin

Edit:
Se to: Kadar fotkam pod takimi koti, da ne morem gledati skozi viewer (visoko nad glavo, pri tleh, ...), vklopim LW samo toliko, da si s pomocjo ekrancka nastavim kader, potem pa ga izklopim (fotica, seveda, ne premikam) in fotkam normalno, kot bi gledal skozi viewer grin
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

Miro @cablewake 16. Nov 2011, 16:45

Poigraj se s temi nastavitvami: fotografiranje z držanjem fotoaparata v roki in fotografiranje z uporabo stojala.
Govorim na pamet ta moment, ampak če se ne motim pri eni od teh dveh opciji avtomatsko ostrenje deluje.
 0   

Matjaž Vertuš @maki84 16. Nov 2011, 16:54

DamDesign je napisal/a:
Vem samo to, da moja D90 na LW veliko pocasneje ostri, kot pri kadriranju skozi viewer grin

Edit:
Se to: Kadar fotkam pod takimi koti, da ne morem gledati skozi viewer (visoko nad glavo, pri tleh, ...), vklopim LW samo toliko, da si s pomocjo ekrancka nastavim kader, potem pa ga izklopim (fotica, seveda, ne premikam) in fotkam normalno, kot bi gledal skozi viewer grin

ja d90 na liveview full počasi ostri... bedno full
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 16. Nov 2011, 21:14

tud D5000 zelo počas ostri na liveview. je pa tud od objektiva odvisno, sigmo 70-200 precej hitreje kot kit objektivi.
 0   

Dominik @FIFTI 18. Nov 2011, 18:09

Problem rešen grin Sicer ne vem točno katera nastavitev stoji za tem, da si izklopiš samodejno ostrenje samo za Live View , ampak tokrat sem resetiral setup options in shooting options in zadeva zopet deluje.

Raje, da deluje počasneje, kot da sploh ne deluje thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati