0   

Iztok Fink @tumpo 2. Dec 2011, 09:25

Pozdravljeni
Trudim se najti neko platno max2.5x5m za domačo uporabo. Najdem na netu za 39eur zelo velikega 3x6m- foto-trgovina. Pa če vzamem v terh odtenkih je takoj čez 100 eur.
Enkrat sm bral na tem forumu, da se v Induplatih ali Filc Mengeš al nekaj podobnega dobi taka reč, za bistveno manj denarja, pa ne najdem teme.
A se kdo kaj spomne ali pa če kod ve kje bi tako reč dobil. Vem da je bila debata o tem, zihr več kot leto nazaj.
Rabil bi to za doma, tako da neke kvalitete ne rabim, samo da ne odbija svetlobe.
lp
 0   

Brusli @Brusli 2. Dec 2011, 15:55

Danes sem bil v Filc Mengšu in z namenom da kupim bel geotekstil, ko sem pa omenil da rabim za ozadje so mi pokazali nekaj takega kot je na foto kliku (taka tekstura materiala). Širina bale 1,6m dolžina po želji, 100g/m2. Videl sem da imajo še rjavega več bi pa moral vprašat. Cena: 0,47€/m2 - za 1,6x18m sem dal manj kot 13€.
[url]http://matejbrus.blogspot.com/[/url]
 0   

Pavlic @pavlic 2. Dec 2011, 18:21

Am a ni 1,6m širine malo za ozadje?
 0   

Iztok Fink @tumpo 2. Dec 2011, 18:45

E,, bravo Brusil, glih to sm hotu slišat, res ob pravem trenutku si šu tja, letim drugi teden pogledat reč, upam da imajo več odtenkov.
Pavic, je premalo, je, ampak bo zadostovalo za kar rabim, super.
hvala lepa za pomoč.
tumpo
 0   

miha @mihaaa 2. Dec 2011, 20:35

@Brusli,.. a das kaksno fotko tega "platna" gor prosim,.. predvsem me zanima tekstura, debelina barva,.. no predvsem povrsina,.,.. bom mogoce tudi sam rabil kaksno belo zaplato dolgo cca 3m, ce bo sel kdo v menges se priporocam smile, ce ne bo drugace se bom pa tja zapeljal
 0   

Brusli @Brusli 4. Dec 2011, 17:03

mihaaa površina izgleda enako kot tista na platnu iz foto klika ali pa tista bela ponjava za prekrivanje zelenjave na vrtu samo da je debelejša.
[url]http://matejbrus.blogspot.com/[/url]
 0   

miha @mihaaa 4. Dec 2011, 23:30

hvala, torej ce prav rayumem je kao spresana mesanica papirja/plasticne preje
lp
 0   

Zelod @flambirana_oFca 4. Dec 2011, 23:47

Če bo komu pomagalo pri nadaljnjem nakupovanju, se strokovno tej tkanini reče mesh.
Točno ta iz katerega so ozadja prodajana pri Foto Kliku, je tip "mesh tricot 2553". Je pa to poliesterskega izvora.
Glede na to, da sem za raznovrstna ozadja zapravil že skupno kar nekaj sto evrov, lahko rečem, da so mi tovrstna ozadja najboljša kar jih imam in z njimi najrajši delam. Poleg priporočam še nakup čistilca na paro, s katerim je zelo enostavno tovrstna ozadja očistiti in tudi izravnati v primeru transporta in hujših pregibnin/gub.
 0   

Goran @mobil11 10. Dec 2011, 16:15

100 gramski je v beli in temno rjavi barvi : oba sta po 0,47 €/m2

60 gramski v beli in črni : 0,32 €/m2

60 gramski v modri, zeleni in bordo : 0,72 €/m2

thumbsup
 0   

mayhem @mayhem 4. Nov 2012, 13:39

Jast bi nekaj vprašal ali je dobro, če dam za ozadje bilokakšen bombaž naprimer črn , bel, zelen itd...
Zanima me kako se obnese, ko bliskne fleš ali je zapečen potem ta bombaž?

Rabil bi pa za doma tako,da ne bi rabil studijske zadeve ali, kaj profi.
Nekaj, kar se dobro obnese zato vas sprašujem, če ima kateri kakšne izkušnje z kakšnim ozadjem je najbolj primerno delati.

Hvala vnaprej.
 0   

Dule @DuleB 5. Nov 2012, 12:46

mayhem je napisal/a:
Jast bi nekaj vprašal ali je dobro, če dam za ozadje bilokakšen bombaž naprimer črn , bel, zelen itd...
Zanima me kako se obnese, ko bliskne fleš ali je zapečen potem ta bombaž?

Rabil bi pa za doma tako,da ne bi rabil studijske zadeve ali, kaj profi.
Nekaj, kar se dobro obnese zato vas sprašujem, če ima kateri kakšne izkušnje z kakšnim ozadjem je najbolj primerno delati.

Hvala vnaprej.

Vzami navadno belo rjuho in kupi barvo za barvanje blaga. Tako boš še najceneje prišel skozi. Edini problem boš imel, ker boš moral rjuho vsakič polikati, da se ne bodo videle gube, raznih odsevov fleša ali drugih neželjenih efektov pa ne boš imel.

LP
Dušan Brezovnik
 0   

Jernej Lasič @Sviri 5. Nov 2012, 13:30

http://foto-klik.si/Studijska-ozadja.html
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

mayhem @mayhem 5. Nov 2012, 17:16

Hvala obema.

@Sviri to sem že videl ampak so preveliki kosi rabim manjše potem se mi samo zadeva to platno smile

No bom probal pobarvat ali pa kupiti bombažno platno.... sem že nekaj gledal meter pride cca. 7€.

Hvala še enkrat.
 0   

Gašper Knavs @Gape69 23. Mar 2014, 17:57

Za kakšne manjše zadeve se dobi platno v trgovini SVET METRAŽE.

Blago se imenuje MINI MAT. Širina blaga je 1,50m. Cena blaga pa je 4,20€ na tekoči meter.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati