0   

Pixi @PixiGirl 15. Dec 2011, 16:25

Pozdravljeni!

Obrnila sem se na vas ker potrebujem pomoč.

Na razpolago imam 500€ da da kupim fotoaparat, ki bi ga uporabljala za slikanje družinskih eventov in snemanje otrok na šolskih predstavah in podobno. Se pravi nič profesionalnega, ampak za slikanje in snemanje dogodkov za interno uporabo.

Nisem nek strokovnjak, zato se obračam na vas. Prosila bi vas če mi svetujete kaj naj kupim za denar ki ga imam na razpolago.

Nekaj kar bo imelo HD in dovolj pikslov da bo slika lepa!

Hvala vam lepa že vnaprej in se opravičujem če je kje na forumu že kaka podobna tema odprta.

Vidla sem reklamne panoje o temle fotoaparatu. Kaj menite?

http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/zrcalno-refleksni-fotoaparati/491199-canon-eos1100dz-18-55is-PLUS-50-1-8

lp
 0   

Pixi @PixiGirl 15. Dec 2011, 16:42

Al se mi kej bolj tacga splača?

http://www.sony.si/product/dsc-h-series/dsc-hx100v#pageType=ProductBenefits
 0   

Tomo @vtomo 15. Dec 2011, 23:51

Glede na želje, znanje, in pričakovanja defenitivno Nikon J1 ali Nikon V1 ( http://www.nikon1.si/sl_SI_N1/home.page )
 0   

Jan Kajfež @Geccko 16. Dec 2011, 03:58

http://www.mimovrste.com/artikel/1730009727/digitalni-fotoaparat-nikon-1-j1-10-30-mm-rdec

Pa še rdeč je... HAHAHAHA....

Kupi malo bolj zmogljivega kompakta in imaš vsestranski fotoaparat v katerega ne bo potrebno vlagat celega premoženja...

Moj predlog je Canon G12, in to samo zato ker je top of the line kompakt, baje da je vreden svojih 450€, nimam pa osebnih izkušenj z njem, tako da jemlji moj predlog z rezervo...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Pixi @PixiGirl 16. Dec 2011, 16:54

Hvala ker si si uzel čas in hvala za predlog.

lep dan ti želim!
 0   

Dominik @FIFTI 16. Dec 2011, 17:44

Predlagam ti nikon D3100, preprost in pravi fotoaparat za začetnike. Za svoj denar naredi zadovoljive slike snemanje pa je možno tudi v FullHD ločljivosti. Glede na to, da bo kmalu božič in je veliko akcij ga lahko dobiš za kakšnih 50€ ceneje ali pa dobiš zraven malo boljši objektiv, kot standardni 18-55 mm.

Z njim imam dobre izkušnje, tako da ti ga lahko priporočam.

lp
 0   

Pixi @PixiGirl 16. Dec 2011, 20:58

Hvala lepa vsem!!!!!!
 0   

Tomo @vtomo 16. Dec 2011, 21:54

Zdaj pa v trgovino, naj trgovec vse pokaže in odločitev bo jasna smile

LP
 0   

Gregor Gomboc @George 29. Dec 2011, 22:05

Zase sem začel iskati manjši fotoaparat, ki bi ga lahko ves čas nosil s seboj.
Imam zelo visoke zahteve kar se tiče kvalitete fotografije (pač poklicna deformacija) in lahko mirne vesti rečem, da če bi danes šel v trgovino bi ZAGOTOVO izbral Fuji x10 s svojim f2.0 objektivom (pa čeprav sem zaprisežen Canonaš).
 0   

Aleš @lial 30. Dec 2011, 10:17

George je napisal/a:
Zase sem začel iskati manjši fotoaparat, ki bi ga lahko ves čas nosil s seboj. Imam zelo visoke zahteve kar se tiče kvalitete fotografije (pač poklicna deformacija) in lahko mirne vesti rečem, da če bi danes šel v trgovino bi ZAGOTOVO izbral Fuji x10 s svojim f2.0 objektivom (pa čeprav sem zaprisežen Canonaš).

Zanimivo!
In glede na to, da vem da ne govoriš 'v tri krasne', bi te prosil za malo obširnejše mnenje, kaj je pri tem aparatu (ki ga niti najmanj ne poznam, verjetno pa ostali tudi ne) toliko boljše od ostalih kompaktov primerljive velikosti in cene. Recimo Canonov S serije (95, 100) da vem, če se mi splača stopit v akcijo za novo škatljico grin grin
 0   

Gregor Gomboc @George 30. Dec 2011, 10:45

- ker ne glede kje berem najdem zapise o zelo visoki kakovosti fotografij - menda TOP med kompakti
- ker ima objektiv z f2,0-2,8 mnogo več kreativne svobode za fotografije kot je npr. tale, ki z večino kompaktov nebi bila izvedljiva
- ker se zoom poslužuje z obročem na objektivu in ne preko tipk
- ker ima tako sexy retro izgled
 0   

Aleš @lial 30. Dec 2011, 13:29

Hvala za obrazložitev!
Kljub temu, da je slišati prva dva argumenta zelo privlačno, pa me druga dva ne navdušita. Za uporabo zooma mi je vseeno, celo nekoliko bi mi zakompliciralo možnost uporabe v digiskopiji, to da je "sexy retro" pa mi ne pomeni ničesar. Žal.
LP
 0   

Gregor Gomboc @George 30. Dec 2011, 17:05

lial je napisal/a:
Žal.

Ne razumem popolnoma... Česa ti je žal?

Da je meni aparat oblikovno všeč?
Da steklovje v objektivu raje premikam z roko kot da to prepustim nenatančnim elektromotorčkom?

Še najmanj pa razumem, kako ta dva dejstva skazita končni izdelek (kvaliteto fotografije)?

Aja - pozabil sem omeniti dokaj dobro optično iskalo.

Kot sem rekel - zame med dragimi kompakti prvi izbor.
 0   

Aleš @lial 30. Dec 2011, 17:12

Žal, da je pri meni izpadel iz možnega izbora in ne da je tebi všeč. To si razumel popolnoma napačno.
Dejstvo, da ima ročni zoom mi onemogoči uporabo v digiskopiji, da pa bi ga kupoval zaradi izgleda, mi pa še na misel ne pride. O končnem izdelku pa nisem rekel ničesar, verjamem da je dober.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati