0   

Tadej Vodopivec @Artificial 27. Dec 2011, 19:54

Zdravo!

Pocasi se bom odlocil, da zamenjam fotoaparat in si kupim pravega DSLR (trenutno imam Fujifilm Finepix S9600). Odlocam se nekako med Canon EOS 50D, 500D, 550D, ali mogoce 1100D. Ce je fotoaparat dobro ohranjen, bi razmislil tudi o rabljenem. Se pa sploh ne mudi - o tem razmisljam ze nekaj mesecev.
Kaj mi lahko poveste o teh fotoaparatih, katerega priporocate, kaj si mislite o nakupu novega/rabljenega?

Pa se link do par slik, ki sem jih dal na galerijo pred casom: https://www.slo-foto.net/portfolio/Artificial .
 0   

Gregor Gomboc @George 29. Dec 2011, 21:53

Moj glas v tem primeru gre tromestnemu modelu.
 0   

Dule @DuleB 29. Dec 2011, 23:29

Med predlaganimi bi stremel k dvomestni številki, kajti, če se misliš resneje amatersko ukvarjati s fotografijo, boš štirimestno in tromestno številko najkasneje v enem letu "prerasel" (lastne izkušnje!). Računaj tudi, da boš pri prodaji rabljenega aparata težko iztržil več kot 80% njegove nabavne cene...
Dušan Brezovnik
 0   

Tadej Vodopivec @Artificial 30. Dec 2011, 01:39

George: tromestnemu? Mislis 500D ali 550D?
DuleB: nadaljna prodaja me trenutno ne zanima toliko, ker imam fotoaparat namen obdrzati za vec casa.

Kaj pa pravite o Nikon 90D? S katerim se najlazje primerja, njegove prednosti/slabosti napram nastetim fotoaparatom in seveda razlika Canon/Nikon?
 0   

Gregor Gomboc @George 30. Dec 2011, 09:31

Razlika med dvo in tromestnim EOS-om je "uporabniška izkušnja" in cena. Fotografije ki jih pa naredijo ti aparati pa so praktično identične.

Z nobenim od teh aparatov pa neboš naredil dobrega macro posnetka, nad čemer se pogosto pritožujejo ljudje z nataknjenim 18-55mm objektivom.

Kar hočem povedati je, da boš za vsak "žaner" fotografije (macro, šport, portret...) prej ali slej želel nabaviti specializiran objektiv, ki ti bo dajal najboljše rezultate.

Razlika v ceni aparatov, ki dajajo enake rezultate bi bila pri meni začetek varčevanja prav za nakup kvalitetnejših objektivov.

Vsak pa se na koncu sam odloči kaj mu je pomembnejše...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati