0   

Aljaž @jeraj5 30. Dec 2011, 00:20

zanima me ali kdo ve kaj se potrebuje za vzpostaviti neki manjši foto studio v pisarni kjer delam, slikal bi pa modele v oblačilih ker potrebujem slike izdelkov za spletno stran za boljšo ponudbo. Koliko bi potreboval močne luči in koliko? Rad pa bi slikal na beli podlagi brez sence da ni potrebno potem delati popravkov.

hvala za pomoč
 0   

milosh @milosh 30. Dec 2011, 03:03

vse je odvisno kaksno kvaliteto rabte. ce rabte cheap pol postavs pocen DIY studio, ce hocte pa mal lepse pol pa mogoce bols koga najet ki ma studijo pa se zment za mesecno tarifo... - spet odvisno kok stvari mate za pofotkat...
 0   

Aljaž @jeraj5 30. Dec 2011, 09:45

Radi bi imeli slike na modelu in brez tudi nekaj kvaliteta pa taka kot je na www.blue-tomato.com ali za take slike rabim pro studio? Gre pa za okoli 300 artiklov. Ce ima kdo kaksrn studio pa cajt za slikat mi naj pa se poslje na pm okvirno ceno. Drugace bomo pa svoj studio nardil
 0   

Zelod @flambirana_oFca 30. Dec 2011, 15:20

Moje mnenje je, da takšno zadevo lahko povsem kvalitetno fotografiraš v improviziranem okolju. Sem že kaj takega fotografiral tako doma v dnevni sobi kakor na terenu pri naročnikih in gre. Postavitev poteka hitro, s primerno postavljeno osvetlitvijo pa ne bo nikakršne potrebe bo selektivni manipulaciji fotografij.
Spet je pa odvisno ali imaš že nabor primerne opreme s katero bi to naredil (luči/bliskavice, stojala, modifikatorji, ozadje, fotoaparat, objektiv...), saj, če bi šel vso opremo nabavljati iz nule, bi verjetno zapravil več, kot bi ti nekdo računal za takšno uslugo. Sicer pa spet 300 artiklov ni malo in se obrne kar nekaj ur, da se vse to pofotografira....

Potrebuješ pa:
prostor ustrezne širine, dolžine in višine,
ozadje (papir v roli / tkanina / enakomerno pobarvana tla in stena brez vidnega prehoda...),
osvetlitev (primerne močne studijske luči ali bliskavice za osvetlitev ozadja in modela),
modifikatorje (softboxi, dežniki, gel filtri... tudi odbojniki),
improvizirani dodatki kot so raznorazni paneli, ki preprečijo odboj svetlobe z ozadja nazaj na model in na lečo objektiva),
studijska stojala za pritrditev elementov za osvetlitev,
kakšni daljinski oddajniki/prejemniki, kablovje za povezavo,
stojalo (tripod), fotoaparat, objektiv...
če delaš z amaterskimi modeli - ogledalo, da se lahko vidijo kako pozirajo,
voljo, čas, nekaj teoretičnega znanja in dobrodošle prakse, voljo, voljo, voljo,..... smile
 0   

milosh @milosh 30. Dec 2011, 21:36

ja ce hocs lepo osvetlit rabs saj 4 ce ne ze 5 luci, ce nocs v postprodukciji popravlat. k flambirani_ovci bi dodal se da rabs make-up, drugac se ti bo vecino folka svetl....
povej kok mas budgeta za tako zadevo?
pa v studijo se splaca vlagat samo ce bos to pocel vsaj par let...
 0   

Aljaž @jeraj5 23. Jan 2012, 21:53

Ali mi lahko kdo poda oceno koliko pa se znebis senc pri slikanju na dnevni svetlobi zunaj? Ali so se vedno sence pri slikanju artiklov brez modelov?
 0   

Tomislav @tomaz_urh 24. Jan 2012, 11:57

jeraj5 je napisal/a:
Radi bi imeli slike na modelu in brez tudi nekaj kvaliteta pa taka kot je na www.blue-tomato.com ali za take slike rabim pro studio? Gre pa za okoli 300 artiklov. Ce ima kdo kaksrn studio pa cajt za slikat mi naj pa se poslje na pm okvirno ceno. Drugace bomo pa svoj studio nardil

Pozdrav
moja ponudba znaša 1300 e za 300 artiklov
lp
031 619 060
 0   

Primož @Smrkec 25. Jan 2012, 18:19

milosh je napisal/a:
ja ce hocs lepo osvetlit rabs saj 4 ce ne ze 5 luci, ce nocs v postprodukciji popravlat

Osnova so 2 luči grin v osnovi več za rezultat brez senc ne rabiš grin
... The moments you want to remember ...

http://www.primozbregar.com
 0   

milosh @milosh 26. Jan 2012, 00:23

smrkec, 2 luci, kaj pa ozadje, backlight,... ce nocs 300fotk vsako posebi po pol ure popravlat,... rabs vec kot dve luci, ce hocs met lepo belino vzadi,...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati