0   

Tomaž @tomaz1kos 7. Jan 2012, 20:44

Gledal sem po forumu, če je kakšna tema o bliskavici YN-560 pa je nisem našel. no

Zato sprašujem, če ima že kdo izkušnje s to bliskavico, ter, če jo priporočate in mislite, da bi se odnesla za začetnika z Nikonom d3100.

Ker v kratkem času nameravam kupiri bliskavico me zanima s katerimi drugi bi se lahko primerjala, pa tudi slabosti in prednosti. smile

[video]http://www.youtube.com/watch?v=KMaYF4xOPhs[/video]

0   

jernej kaše @zapp0 7. Jan 2012, 21:00

Baje ima samo manual mode?

V tem primeru je primerna predvsem za "off camera" uporabo, kjer imaš čas.

Za žure ali družinsko fotografijo pa ne priporočam.
 0   

Tomaž @tomaz1kos 7. Jan 2012, 21:03

Tudi ne mislim za žure pa to. Z bliskavico mislim predvsem experimentirat pa slikanje adrenalinskega športa. Da ma Manual mode mi ni ovira, nastavitve se že naučiš skozi čas in pa z vajami, to mi ni problem. Kaj pa drugače?
 0   

jernej kaše @zapp0 7. Jan 2012, 21:10

Manual mode pomeni, da moraš ročno nastaviti moč bliskalice. Potrebna moč pa je odvisna od:
- ISO
- zaslonke
- oddaljenosti od motiva

Za adrenalinske športe pogojno, če bo fleš konstantno oddaljen od motiva (kar verjetno ne bo).

Skratka, gre za bliskavico, narejeno namensko za "strobistični" trg. Če ne veš nič o fleših ne priporočam.
 0   

Tomaž @tomaz1kos 7. Jan 2012, 21:27

Kaj nima Auto Zoom? Kaj pa Sigma EF-500 DG Super, bi delovala na Nikonu d3100, ker sem bral po forumu in so govoril, da ne bi delovala na novejših...
 0   

Tomaž @tomaz1kos 8. Jan 2012, 09:24

A je potem YN-565 izboljšana verzija YN-560. Če se ne motm je Auto zoom.
 0   

sergio @heiniken 8. Jan 2012, 16:11

YN-565 je u bistvu "kopija" Canonovega 580EX II...moj pride cez kak dan, da ga sprobam kot backup flesh grin
 0   

Simon @SimonG 8. Jan 2012, 16:19

Imam tri YN-460 za tabletop že par let, nobenih problemov.
[url=http://geesphoto.blogspot.com/]M Y P H O T O B L O G[/url]
 0   
 0   

Jure Kocbek @jefk 25. Dec 2013, 09:36

Pozdravljeni,

za božička sem si kupil svoj prvi flash in sicer Yongnuo 560III, ki se ga lahko proži brezžično. Ko ga pritrdim na fotoaparat (d7100), deluje brez problema, nikakor pa mi ga ne uspe upariti na daljavo.
Naredil sem tako:

Flash:
rx mode - kjer je zraven znak za wireless
kanal pustil na 1 - default

Fotoaparat (Nikon D7100)
Menu - Bracketing/flash - Flash cntrl for build... - Commander mode
Build-in flash --
Group A M 1/1
Group B M 1/1
Channel 1 CH

Ko dvignem popup flash, bi ta moral prožiti yongnuo-a, vendar ga ne. Ali moram še kaj druga nastaviti, ali dejansko potrebujem še transmitter?.

Hvala in Lp
Jure Kocbek
 0   

Aleš @lial 25. Dec 2013, 11:18

Včasih je potrebno dodatno bliskavico najprej montirati na aparat, vklopiti in nastaviti 'mode' sneti, nato pa gre.
Poskušaj!
 0   

Mihy @Mihy 25. Dec 2013, 11:22

Za proženje v tem načinu rabiš še transmitter (prožilec) yongnuo. Natančneje RF-603C.

Če ga hočeš prožiti le kot slave (z vgrajeno bliskavico) ga raje nastavi v S1 program.

Lpm
 0   

Jure Kocbek @jefk 25. Dec 2013, 13:34

Čudno se mi zdi, da bi rabil še posebej transmiter, ker bi ga d7100 naj že imel.
Jure Kocbek
 0   

Mihy @Mihy 25. Dec 2013, 21:31

Ga ima, za original nikon flashe...
Isto ima canon - ettl proženje na daljavo - vendar deluje le z canon in metz flashi.
 0   

Jure Kocbek @jefk 25. Dec 2013, 23:17

Kot slave deluje, ampak ne morem izklopiti build in flasha. Vem, da mora biti odprt, ne vem pa, zakaj bliskne, ce sem ga izkopil. Kakorkoli, glavno da deluje yongnuo na wireless.

Hvala in lp
Jure Kocbek
 0   

Andrej @biondo 26. Dec 2013, 10:37

jefk je napisal/a:
ne vem pa, zakaj bliskne

Predblisk iz vgrajenega fleša služi kot svetlobni signal za slave flash. Ta blisk zazna senzor pod rdečo prozorno plastiko na prednji strani fleša. Načeloma naj bi morala biti senzor in fotoaparat v istem vidnem polju (zato vrtljiva glava), v zaprtih prostorih pa se itak blisk odbije od sten in deluje bp.
 0   

Matej Rant @MatejRant 16. Jan 2014, 16:14

Zdravo, ker ravno iščeš fleš za nikona si poglej tole Sigma EF-610 DG ST za Nikon
v akciji je za 109 €
Povezava izbrisana - Lucifix (https://www.slo-foto.net/oglasevanje.html)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati