0   

IN @lolita 12. Jan 2012, 09:44

Živjo!

Prijatelj mi je priporočil, če kupim omenjenega nikona D3100 z običajnim 18-55 objektivom, naj si raje kupim kit z dodatnim 55-200 objektivom... sedaj pa me zanima, kakšno je vaše mnenje. Sem pa začetnica!

Lp, in hvala za pomoč grin

P.S.: Če pa ta možnost ni OK, mi prosim še kaj priporočite...
 1   

Janez Pelko @Wartburg 12. Jan 2012, 11:06

Za začetek bo 18-55 vrh glave. Bo treba najprej osvojiti osnove in potem ugotavljati, kaj res potrebuješ.
Zna se pa zgoditi, da ti bodo svetovali še en ultraširokokotnik pa en fiksni normalni pa en makro pa morda še lensbaby objektiv, pa še fleš, daljinski sprožilec, softbox, beauty dish in še kaj, kajti brez vse te krame pa reeesss ne moreš fotkati smile
Verjemi mi, s škatlo za čevlje lahko narediš krasne fotke! Vse je v glavi, oprema je ponavadi le kompenzacija za frustracije smile
Zahvala: lolita
 0   

Jan Kajfež @Geccko 12. Jan 2012, 14:50

Pozabil si na stativ... smile
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Janez Pelko @Wartburg 12. Jan 2012, 14:55

Pa na boom, da lahko drži 6kilski fleš in 3meterski deep octa smile
 0   

Jan Kajfež @Geccko 12. Jan 2012, 16:10

Hudiča... brez booma pa res ne gre... pa tudi brez fisheya ne!
Ne vem kako lahko jaz preživim z samo 50ko :S hehe
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 1   

cebelca @cebelca 13. Jan 2012, 09:09

Glede na to, da si začetnica bo mogoče 18-55 res dovolj, da boš osvojila vse osnove. Vendar pa boš s setom 18-55 + 55-200 pokrila večji razpon goriščnic in boš imela še več možnosti za igranje in preizkus raznih tehnik. V primeru, da ti kakšen objektiv ne bo odgovarjal pa boš kasneje (glede na želje) kupila kakšen boljši objektiv. Bi ti pa mogoče namesto 18-55 + 55-200 priporočal nakup z objektivom 18-105. Nikon 18-105 je super objektiv za začetek (seveda tudi za naprej), ki ima malo večji razpon goriščnic kot 18-55 in bo odličen za učenje.
Zahvala: lolita
 0   

Klemen Blokar @kleb 13. Jan 2012, 14:49

Resnično je odvisno od tega, kaj bi fotografirala. V določenih primerih lahko tudi izpustiš 18-55 in kupiš le 55-200 mm. Ali pa slednjega morda sploh ne potrebuješ in ti bo 18-55 čisto dovolj... Če nimaš posebnih izoblikovanih želja, ampak bi poskusila vsega po malem in si želje izoblikovala kasneje, bo 18-105mm najboljša izbira za začetek. Če ne drugega zato, ker si s tem zelo zmanjšaš potrebe po menjavanju objektivov takrat, ko boš dokupila naslednjega.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati