0 

Matej Herbst @matto 22. Mar 2005, 11:33

V nedeljo smo se z prijateljem odpravili na morje z barko. Nažalost je bilo vreme dobro, sončno. Tako so odpadle akcijske fotke jadranja vendar smo vseeno izkoristili lepo popoldne in nekaj poslikali.

Ta teden je za vikend v Izoli največja jadralna regata Spring Cup, avstrijci že lepo trenirajo v Portorožu in se pripravljajo na regato. Tako, da vsi ki mislite kaj poslikati ste vljudno vabljeni, upam da bo organizator postavil polje blizu obale, da bo kdo lahko kaj poslikal saj nimajo vsi možnosti se odpravit do regatnega polja z barko.

Na slikah so jadrnice razreda optimist.

Medtem ko čakate na dogajanje se lahko na barki poslika tudi kaj kreativnega. smile

Na morju imamo naravni odbojnik svetlobe morje zato lahko izkoristmo priložnost tudi za kakšen portret. Seveda ta je samo za primer saj smo bili zaviti do uh.

Jadrnica razreda 470.

Pa še dve fotki iz Pirana, popoldne sonce zelo lepo osvetli mesto, do izraza pridejo žive barve mesta Piran, katere se iz obale niti ne opazijo.

Na slikah so jadrnice razreda zvezda.

Iz morja lahko poslikamo tudi kakšno zanimivo arhitekturo.

Na zadnji treh slikah so spet jadrnice razreda zvezda.

No pa da zaključimo. Na Slovenski obali se počasi bližamo poletju in tako se stopnjujejo tudi razne prireditve. Tistim, ki ne bodo prišli nič k nam na morje bom probal z raznimi reportažami približati malo našega morja in primorskega vzdušja.
Je pa fotografiranje iz barke zanimivo še posebno, kot izziv za dobro fotko, tu je še en dejavnik nagibanje barke, ki onemogoča stabilnost pri fotografiran.
   0 

Matej @OKO 22. Mar 2005, 11:40

kako so ti uspele tako uravnotezene slike glede na to da si bil na barki ki se miga:D
je bil na delu kaksen profi obejektiv..
?
sicer pa super razen nekaterih brezveznih slik:D
eh hec je kr ql--
kali juga
   0 

tomaž @mju 22. Mar 2005, 11:45

super, posebno zadnje in portret so mi všeč!!!
   0 

Matej Herbst @matto 22. Mar 2005, 11:47

he he :mrgreen:

Na vseh fotkah je bil na delu objektiv 80-200/2,8 od Nikona (profi kot ti praviš) brez stabilizatorja slike, saj se da samo čase malo krajše- pa višji ISO.
   0 

Denis Ferlič @DenisF 22. Mar 2005, 12:27

Dobra reportaza, ql.
   0 

Blaž Ogorevc @balž 22. Mar 2005, 12:30

pohvalno.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
   0 

Pele @Pele 22. Mar 2005, 12:36

0 

mali_viking @mali_viking 22. Mar 2005, 17:55

pohvalno! še posebej mi je všeč una od bernardinskega hotela, detajl vode, predpredzadnja in zadnja z lepo zabluranim ozadjem in kompozicijo. dobr ti je uspel ostat na 'ravni' liniji.
sem mali viking ki rad jadra smile
   0 

Matej Herbst @matto 22. Mar 2005, 18:05

matto je navajen morja in guncanja v valovih . Sem jadral aktivno dobrih 12 let :mrgreen: , zdaj pa samo za veselje

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati