0   

Brusli @Brusli 28. Jan 2012, 21:29

Zadnjič se mi je po kakšnih dveh urah čakanja in slikanja srn zgodilo da objektiv ni več hotel izostriti, temperatura je bila nekje okrog 0°c, doma pa je po kakšni uri spet normalno ostril. Ker se je to zgodilo po 2h urah na mrazu se nisem preveč sekiral, danes pa se spet odpravim, postavim šotor, se namestim pripravim fotoaparat in spet ne ostri in to po 10min na -10°c. Doma po 2h urah tajanja spet deluje bp. sleep
Ob izostritvi se zasliši motor v objektivu vendar se nič ne premakne aparat pa ne potrdi fokusa, ročno ostrenje ves čas deluje normalno.

Bi laho bil vzrok v padcu napetosti bateriji in posledično motorček nima moči (aparat prikazuje da so baterije polne)?
Je kdo že imel podobne izkušnje?

Objektiv Sigma 70 200 HSM II + EOS 450d
[url]http://matejbrus.blogspot.com/[/url]
 0   

Ratter @Ratter 29. Jan 2012, 08:37

Kako pa gre ročno ostrit?
A z enako silo kot takrat,ko je na toplem ali bolj "na rodo"?
Razmišljam banalno,če bi se zaradi mraza zunanji obroč skrčil in posledično gre težje premikat.
Ne vem pa koliko je zračnosti med premikajočim in stabilnim delom.
Ali pa kaka guma bolj trda postane na mrazu in bremza.
Bi tudi bilo možno.
 0   

Brusli @Brusli 30. Jan 2012, 15:17

Kot sem napisal ročno ostrenje deluje brez problema, tudi nič bolj na trdo ne gre.

Sem pa včeraj spet šel zjutraj ven in ista zgodba samo da je ostrenje počasi odpovedovalo. Kdaj ni izostril, kdaj je samo če je bila majhna sprememba, kdaj je samo v eno smer (iz neskončnosti na točko ostrenja ok, iz bljižine proti točki pa ne), na koncu pa je popolnoma odpovedal.

Sem še malo raziskoval in imajo nekateri podobne težave nekaterim pa deluje brez problema tudi pri nižjih temperaturah, zato se mi zdi tista varianta z baterijami precej možna.
Ali pa je to v sklopu price/performance. sad
[url]http://matejbrus.blogspot.com/[/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati