0   

Zelod @flambirana_oFca 5. Feb 2012, 14:11

Ne vem kakšne so tvoje sposobnosti obvladovanja grafičnih programov kot sta Gimp, Photoshop in podobni, ampak, to ni nobena umetnost narediti.

Sam bi se lotil tega tako, da bi fotografiral recimo pšenico ali tiste rože na kar se da belem ozadju.
Fotografijo bi uvozil v Photoshop in z orodji kot so Color Range, Magic Wand Tool, ter Levels in Curves, Expand, Feather, poskrbel, da bi bilo ozadje kar se da enakomernih barv. Ko bi bil lepo označen vsak piksel ozadja, bi le-to (ozadje) pobrisal, da bi na layerju ostala samo pšenica oziroma rože.
Potem bi v Photoshop uvozil novo fotografijo, npr. fotografijo pšeničnega polja oziroma grede z rožami.
Ta layer bi vložil pod prvotni layer kjer imam pšenico/rože brez ozadja in bi se s tem layerjem kjer je polje/greda, poigral, da bi ga s pomočjo Gaussian Blur zmehčal/zameglil do nerazpoznavnosti. Hkrati bi mu prav tako s selektivnimi orodji kot so Lasso Tool ipd. naredil prehod iz ozadja na belo barvo.
Finiširal bi tako, da bi vsakemu layerju še nastavil primerne barve in kontrast ter svetlost in ostrino.

Druga, veliko težja opcija, ki jo lahko narediš, če nimaš fotografije predmeta na belem ozadju, je takšna, da na fotografiji zelo natančno označuješ del kjer ta predmet prehaja v ozadje in, ko imaš vse lepo označeno, narediš kopijo layerja, da imaš ločeno ozadje od glavnega predmeta. In potem se poigraš na enak način kot je opisano zgoraj.

Vse se da, vendar, neke osnove dela s tovrstnimi orodji je vseeno potrebno imeti.
To je povsem enako kot, če bi meni npr. mizar rekel, da je delo s stružnico zabavno in enostavno, sam, ki pa tega nisem nikoli delal, pa seveda enakega rezultata ne bi mogel doseči. smile
 0   

Ratter @Ratter 5. Feb 2012, 15:46

Zakaj pa Boruta Trdine ne vprašaš? Tretja fotka je njegova.
Saj govori Slovensko.Iz lastnih izkušenj ti povem,da je najbolje kar direktno lastnika fotke vprašat.
Osebno sem to na IS delal,če mi ni bilo kaj jasno.Niti eden me nikoli ni zavrnil.
Enemu iz Slo sem tolikokrat težil,da je že meni bilo nerodno...Pa mi je stalno prijazno odgovoril.In tako sem se tudi dosti naučil.
Res pa je,kar trdi flambirana_ofca.Osnove Photoshopa pa moraš obvladat.
Tako,da ti je jasno,ko ti nekdo nekaj razlaga.Najmanj delo z Layerji.
Osebno tako hudo zabluranih fotk nisem delal.Načeloma bi jih znal naredit.
Realna stvarnost pa je to kar ti hočeš.Da ti potem inšpektorji na IS te fotke sprejmejo.
Nekaj pa je sigurno res.Bolj boš paklal po fotografiji,prej bo zavrnjena.
Zato pa vprašaj raje direktno lastnika fotografije na ZS.Kar brez strahu.
Boš se prav čudil,kako prijazna beseda lepo mesto najde.
 0   

Vitranc @Vitranc 5. Feb 2012, 16:42

Hoj!

Hvala lepa obema za odgovore in bom takoj preizkusil nova spoznanja, ki mi
bodo še kako prav prišla. Kar se tiče photoshopa ga nekaj že obvladam in hkrati
ugotavljam, koliko stvari še ne znam. Layerji, maske in podobne stvari moram
še bolj usvojiti, pa včasih me vrstni red operacij malo bega. Pa saj vem,
da vaja dela mojstra.
Ja inšpektorji na stocku so pa drugo poglavje, enkrat gre skozi, drugič pa ista obdelava pa nič.
Če ne bom kaj vedel, bom pa še vas vprašal.

Hvala lepa še enkrat in lep pozdrav.
 0   

Ratter @Ratter 5. Feb 2012, 16:47

Tudi Ooyoo ima podobne fotografije.
http://www.istockphoto.com/user_view.php?id=993404
 0   

Vitranc @Vitranc 5. Feb 2012, 17:07

Ja, saj njegove so zelo podobne. Njegove že tudi nekaj časa
študiram, no sedaj, ko ste mi pomagali, bo mogoče šlo. No, ne mogoče, ampak bo šlo.

Lp, Darko

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati