0   

jakob @toki1 3. Mar 2012, 12:46

pozdravljeni,

pisem iz Tajske, danes sem na nekem racunalniku hotel pogledati slike na kartici. Veselo sem jo vtaknil v rezo, ampak mi ni hotelo odpret folderja, pol jo pa dam v fotkic in zapise strasljiv napis - cannot create folder. Kar pot me je oblil. Pisem pa zato, ce mi kaksna dobra dusa pove ali se moram sprijaznit, da slikc ne bo vec ali je jih bom vseeno se videl. Ali kaj vmes. Seveda sem takoj menjal kartico. uf.

lp
 0   

Klemen Blokar @kleb 3. Mar 2012, 13:14

Najbolje je kartico povsem pustiti pri miru do trenutka, ko se vrneš z dopusta in imaš čas podrobno ugotoviti, kaj je narobe. Nikakor ne poskušaj ničesar napisati nanjo! Če nimaš zelo velike smole, se bo dalo kaj rešit dol... Ko prideš z dopusta, se pa spet oglasi in bodo sledila nadaljna navodila.
 0   

ant-dj @ant-dj 3. Mar 2012, 16:16

Točno tako
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 3. Mar 2012, 17:41

Če imaš kaj več prostega časa, lahko poizkusiš s katerim izmed naštetih programov v tem članku:
https://www.slo-foto.net/clanki/147/kako-povrniti-fotografije-iz-izbrisane-spominske-kartice
 0   

jakob @toki1 6. Mar 2012, 17:35

evo, sem doma. Naložil sem si dva programa. Oba dva ne zaznata kartice. Nimam pa card readerja. Ga grem zdej kupit, če je treba. Bistvo pa je, da sem siguren da podatkov nisem zbrisal. Ampak sumim, da sem fasal kak virus. Ko priklopim canona, mi pokaže polovico porabljenega prostora, odprem pa nič. Kartico sem sprobal dat v lx3, in slike so se prikazale, zelo počasi, in ko sem ga povezal na računalnik, mi javi antivirus - Worm/cmdloh.b-. Torej, kaj sedaj????????? Please help!!
 0   

Klemen Blokar @kleb 6. Mar 2012, 17:56

Hja, v tem primeru bi jaz poskusil odpreti kartico z linuxom, da se ne okuži računalnik z winsi...
Za programe, ki so namenjeni reševanju podatkov je pa treba imeti card reader.

Če ti izlet v center ljubljane ne dela prevelikih težav, se lahko ob priliki zmeniva, pa ti poskusim pomagati...
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Mar 2012, 18:03

Če imaš vgrajen card reader ti potem ni potrebno kupovati samostojnega, ker bo rezultat verjetno podoben. Razen če je kaj narobe s tem, ki ga že imaš. Namesto, da kupiš novega, raje preveri na kakšen drugem računalniku, ki pa naj ima obvezno naložen posodobljen antivirusni progam.

Če kartico nisi vstavljal v kakšen drug računalnik, potem je velika verjetnost, da je tudi tvoj okužen. Naredi en celoten virus check za računalnik, kartico in tudi na samem fotoaparata - če ima ta vgrajen spominski disk.

Več o samem virusu si lahko prebereš tukaj:
http://www.securelist.com/en/descriptions/15485028/P2P-Worm.Win32.CMDloh.b
 0   

mayhem @mayhem 8. Apr 2012, 22:20

Takšen problem sem imel jast in sem rešil zelo enostavno.
Kartico sem formatiral in potem slike dobil z beckup programom, katerih je veliko število tudi free.
Pred tem pa nikakor ko formatiraš ne poskusiti slikati ampak kar beckup naredi.

Je pa res, da od naprimer 1000 slik povrneš 900+ je pa vsaj lepa številka smile tudi teh.

Meni je tako uspelo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati