0   

Deyvid @nectuss 13. Mar 2012, 09:48

Pozdravljeni!

Lastim si body d5100 in sicer sem ga kupil v kompletu z objektivom 18-105 VR. Ker pa mi je kamera padla na tla sad , mi je v objektivu začelo nekaj škrcat, posledično mu nagaja tudi ostrenje. Če ga zmigam kar noter nekaj ropota...

Ker pa rabim obektiv čimprej, nov naraščaj, bi vas poprašal kateri objektiv naj kupim za slikanje novorojenčka, mamice, narave...se pravi rabim nek vsesplošen hobi objektiv, pripravljen pa sem dat tam nekje 300-350€.

Prosim za kakšne namige kaj izbrati...hvala!
 0   

Zelod @flambirana_oFca 13. Mar 2012, 11:03

Samo na znanje: Enako napako na takšnem objektivu je imel kolega. Z objektivom je zadel ob trdo površino in notri je pričelo nekaj ropotati in ni izostril slike. Nesel ga je v Fotomehaniko in v dveh ali treh dneh (sem že pozabil), so mu popravili, strošek pa mislim, da je bil takrat okrog 60 evrov. V vsakem primeru pa ocenijo strošek popravila.
 0   

ant-dj @ant-dj 13. Mar 2012, 11:23

Jaz bi na tvojem mestu vzel 35 1,8, saj ti bo kot dopolnitev obstoječemu prišel fajn. Pa še za 50 1,8 ostane. Lahko pa tudi vzameš tamron 17-50 2,8 za 300€.
 0   

Deyvid @nectuss 13. Mar 2012, 13:31

Sem malo pobrskal zadeve in se mi ta 35 1.8g res dopade. Ker sem bolj začetniške sorte, a mi lahko prosim razložite v čem bi pogrešal 50 1.8g če vzamem 35?

Še eno vprašanje...a kdo ve kje na štajerskem koncu bi pa ga mogoče danes lahko nabavil?
 0   

PrimozS @PrimozS 13. Mar 2012, 15:21

35mm jen a tvojem aparatu "standarden" fiksen objektiv - tako kot je na 35mm/FX formatu to 50ka.
Ali povedano drugače - 50ka je na tvojem aparatu že malo tele objektiva.

Kaj boš pogrešal? Nič. Pri enem boš za enak zajem naredil kak korak, dva nazaj, pri enem pa kak korak, dva naprej. In to je to.
 0   

sch @schurda 3. Jan 2013, 09:27

nectuss je napisal/a:
Sem malo pobrskal zadeve in se mi ta 35 1.8g res dopade. Ker sem bolj začetniške sorte, a mi lahko prosim razložite v čem bi pogrešal 50 1.8g če vzamem 35?

Še eno vprašanje...a kdo ve kje na štajerskem koncu bi pa ga mogoče danes lahko nabavil?

Prostor bi pogrešal. Kaj si zrihtal?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati