0   

paeonnia @paeonnia 20. Mar 2012, 12:04

Pozdravljeni,

kupujem nov fotoaparat in se odločam med zgornjimi tremi modeli, torej Nikon d7000 ali sony slt a77 ali a65.
Nikon mi je simpatičen za v roko in zgleda kar trden. problem je, da ga trenutno nikjer nimajo. Pa še ali se splača zraven vzeti kit objektiv 18-105?

A77 je čutit zelo trden, se mi pa zdi nekoliko velik+težek. Pa tudi malo drag (tretjino več od Nikona)

A65 pa mi še ni uspelo prijet v roko, in je zato zaenkrat še opcija na papirju.

Izkušnje/nasveti/primerjave?

Hvala!
 1   

PrimozS @PrimozS 20. Mar 2012, 12:37

Bom odgovarjal na vprašanje glede 18-105 - odvisno kaj bi rad fotkal.
Jaz sem ga dobil zraven v kitu in ga praktično nisem uporabljal (beri, šel po pol ure trajno dol) - tako da je potem šel naprej s starejšim bodyjem drugemu lastniku. Namesto njega sem raje uporabljal fiksne 35ko, 50ko in 85ko, ker mi pač te goriščnice čisto ustrezajo. Kasneje sem zaradi specifike še to zreduciral na 50 in 85.
Ampak lej, to je moj pogled, ko mi zoomi po pravilu ne sedejo. Imam pač raje fiksne objektive.

Je pa 18-105 zagotovo čisto soliden objektivček. Ni pa svetlobno preveč močan, tako da kakega divjega gibanja v slabših svetlobnih razmerah ne boš ravno uspešno "ulovil".
Zahvala: paeonnia
 1   

DamDesign @DamDesign 20. Mar 2012, 13:55

Je o 18-105 ze kar nekaj napisanega na tem in "sosednjem" forumu - malce preisci forum grin Je pa cisto soliden objektiv. Meni je lepo sluzil kot "all around" objektiv vec, kot leto dni, bil z menoj na potovanjih, maketarskih tekmah, koncertih, partijih, ...
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 1   

cebelca @cebelca 20. Mar 2012, 15:42

Primerjavo ti težko podam, ker s Sony fotoaparati še nisem imel opravka, če pa se ti zdi cena A77 previsoka se pa vseeno osredotoči na D7000 ali A65.

Glede Nikona D7000 ti lahko povem, da je super in zmogljiv fotoaparat in z nakupom le tega ni mogoče narediti napačne poteze. Tudi objektiv 18-105 je super objektiv z zelo primernim razponom goriščnic. Sploh za začetek se mi zdi odličen objektiv, ko pa uporabnik vidi kaj točno želi ga pa lahko zamenja z drugim objektivom ali pa le dopolni svojo zbirko objektivov z dodatnimi objektivi, ki jih potrebuje. Če si ti zdi D7000 tudi super glede argonomije je vsekakor priporočljiva izbira. Mogoče pa kod še kaj več doda glede Sony opcij.
 1   

Aleš @lial 20. Mar 2012, 17:41

Glede Sony aparatov imam nekaj izkušenj in trenutno je doma 6 bodijev in kakšne dva ducata objektivov.

A65 sem imel na testu, lahko si ga pogledaš, če greš preko mojega profila na spletno stran, tam pa klikneš na testiranja.

A77 imam nekaj tednov in za sedaj ni bistvenih pripomb, tudi tako 'popljuvan' šum je pravzaprav bolj rezultat ogledovanja prevelikih posnetkov, kakor resnična težava. Glede šuma je A65 malenkost boljši, sedaj pa prihaja na tržišče A57, ki je očitno bistveno boljši od vseh Sony Alph do sedaj.

Torej če bo glede Sony DSLR-jev še kakšno vprašanje ni problema, mislim da lahko odgovorim na večino.

LP
 0   

klemen @soled 9. Apr 2012, 14:30

lial, bi imel eno vprašanje, namreč a je ta dvakratni zoom v 57-ki kaj uporaben?..če kaj veš...
 0   

Aleš @lial 9. Apr 2012, 16:37

soled je napisal/a:
lial, bi imel eno vprašanje, namreč a je ta dvakratni zoom v 57-ki kaj uporaben?..če kaj veš...

Verjetno misliš na 'crystal clear zoom', za tega ne vem, kolikor berem pa gre za interpolacijo, oziroma digitalni zoom.
Koliko je pa uporaben pa bomo videli, ko bodo posnetki.
 0   

klemen @soled 9. Apr 2012, 20:48

tnx...mal spremljam sonya..ker ima največ keša v branži...ma da kaj ušpiči...
 0   

Dule @DuleB 9. Apr 2012, 21:18

soled je napisal/a:

Pa ne, da si obupal nad Pentaxom... bigeek
Dušan Brezovnik
 0   

klemen @soled 9. Apr 2012, 21:58

DuleB je napisal/a:
soled je napisal/a:

Pa ne, da si obupal nad Pentaxom... bigeek

ne...še sony exmor bom kupil v k5... yes..aptininega mi bo zgleda odnesel nikon d400... cry

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati