0   

nevihta12 @nevihta12 21. Mar 2012, 15:46

Po kakšnih 7 letih sem se odločil da bom spet začel malo bolj fotografirat, sedaj sem res malo izven vsega tega, tako da rabim en nasvet: iščem rabljen fotoaparat vrednosti okoli 500€, uporabljal ga bom večinoma za makro (in pa seveda kot vsak da občasno narediš še kakšno boljšo fotografijo na izletu/pikniki/praznovanju/panoramo) najbolj sem v dilemi med tem da vzamem klasičen DSLR (recimo canon 40d se mi dopade) ali naj vzamem Nexa ki ga nekateri marko fotografi kar hvalijo

Glede objektivov imam še doma Carl Zeiss 35 -135 in še par m42 objektivov in mislim tudi v naprej večinoma to uporabljat
 0   

Jernej Lasič @Sviri 21. Mar 2012, 17:25

Če se boš odločil za 40D, ga ugodno prodajam. Če te zanima, me kontaktiraj.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Aleš @lial 21. Mar 2012, 17:59

Za takšne želje (macro, m42 objektivi) je koristna funkcija v aparatu živa slika in premičen zaslon.
 0   

abo01 @abo01 21. Mar 2012, 19:33

V tem primeru zna biti NEX zanimivejši, edino kar je, da nimaš fleša, razen vgrajenega. Če ti je to dovolj ...
 0   

nevihta12 @nevihta12 22. Mar 2012, 18:31

Fleš mi predstavlja največji problem ja, ampak to bi se še dalo rešit kako drugače
Malo bol me edino zanima primerjava kakovosti slike
 1   

Aleš @lial 22. Mar 2012, 20:02

NEX-e in Canon 40D nima smisla primerjati, ker gre za dva popolnoma različna digitalna aparata.
Če ti bo kaj pomagalo, pa si pomagaj z možnostjo ki jo ima Dpreview: izbereš review na primer za NEX 5N, potem pa v razdelku 'compare' lahko izbereš različne aparate, žal pa je 40D nekoliko prestar za izbiro, šlo pa bi z 50D.
Zahvala: nevihta12

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati