0   

matck @matck 26. Mar 2012, 09:27

Pozdravljeni,
Forum redno prebiram, tokrat pa sem se prijavil, ker potrebujem pomoč. Imam 400d s parimi objektivi in fotografiram zgolj ljubiteljsko. Rekel bi, da v fotografiji sicer nisem več začetnik, kaj več pa tudi ne.
Problem je pa nastal, ker se mi je moj aparat 400d pokvaril in popravilo ni smiselno. Novega ne mislim kupovati, ker je moj budget ZELO omejen. Zanima me ali mi priporočate, da kupim novejši rabljen model 450d ali 500d ali pa je razlika od 400d res minimalna in naj raje kupim rabljenega 400d. Glede na prebrane teste mislim, da razlika med modeli ni vredna nakupa novejšega. V ceni je razlika med 400 in 450 okoli 150 EUR kar je zame ogromno.

Hvala za odgovor.
Lp, MM
 0   

Klemen Blokar @kleb 26. Mar 2012, 11:08

Če si tako omejen s financami, kupi 400D, še posebej če ti je doslej povsem ustrezal. Sicer je 450D boljši aparat, ampak vse zavisi od tega, koliko si za kakšno reč pripravljen plačati - če ti npr. samodejno izklapljanje ekrančka, ko aparat prisloniš k očesu, ne pomeni dosti, potem ni vredno dodatnega denarja...

Je pa en argument za novejši aparat to, da imajo novejši aparati lahko narejenih manj posnetkov - jaz bi se ob nakupu oziral predvsem na to, da aparat ni preveč iztrošen, sicer boš kmalu imel strošek 150 - 200€ za popravilo zaklopa. Kar se ti pa pri nakupu rabljenega tako ali tako lahko zgodi vedno, če imaš dovolj smole. Samo verjetnost je večja, če je aparat več posnetkov naškljocal...
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 26. Mar 2012, 11:20

@kleb: tudi 400d ima to "izkljapljanje" ekrančka...
 0   

matck @matck 26. Mar 2012, 11:40

Bistvene razlike 400/450 so: 450 ima live view (ne potrebujem), 450 ima 12 MP (tudi ni pomembno) in hitrost zaporednih posnetkov 3,5:3,0. Ima pa 450 novejši procesor digic 3. Verjetno to nimam nevem kakšnega vpliva na slike.
Mislim, da bom kar 400d kupil.
Glede zaklopa mi je znano zato bom seveda gledal predvsem na število posnetkov in pa ohranjenost aparata. Upam, da bom imel srečo.
Hvala za odgovore.
lp,mm
 0   

Klemen Blokar @kleb 26. Mar 2012, 13:47

Mah, megapiksli in verzija digic procesorja niso same po sebi najbolj relevantne zadeve. Morda šteje nekaj to, da ima 450D 14-bitni RAW namesto 12-bitnega. Ampak to je spet tako - kakor je komu bistveno...

Ja, za proximity senzor sem pa očitno sfalil... je že dolgo, kar so prišle ven te zadevice, ampak spomnim se, da je ukinitev statusnega ekrančka iz 350D pripeljala do enih zoprnij z ekrančkom v šibki svetlobi, ki jih je potem 450D nekoliko omilil (še vedno pa ga ni čez ločen statusni display...). Ampak očitno sem že pozabil, kaj je bilo. Kaj češ, astronomi smo na čudne stvari pozorni... grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati