0   

Andrej @omega63 6. Apr 2012, 12:36

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem začel malce fotografirati ptice in tudi živali, kolikor se jim pač uspem približati. smile
Imam Nikon D7000 in objektiv 70-300mm Nikkor. Imam pa vprašanje ali mi lahko svetujete-vsaj približno, kakšne nastavitve naj uporabim, da bi kar se da čisto slikal npr. ptico. Slika oz. objekt, ki ga slikam nekako ni čist. Če pa že je, je to opažam zgolj po naključju. Konkretno sprašujem po nastavitvah, ki bi bile najbolj optimalne za žival, ki miruje in sicer na razdalji maksimalno 15-20m.
Vnaprej hvala za razumevanje in nasvete.
Lep pozdrav,
Andrej
 0   

Aleš @lial 6. Apr 2012, 13:39

Morda bi bilo lažje svetovati, če bi prilepil kakšen posnetek, ki 'ni čist'.
Sicer pa je nekaj osnovnih pravil pri fotografiranju živali in ptic: ostrenje s samo eno točko, čim krajši čas in opora med slikanjem. Največ problemov je zaradi zgrešenega fokusa in tresenja.
 0   

Andrej @omega63 6. Apr 2012, 14:19

Živjo!

Ja, res bi bilo dobro prilepiti slikico za lažjo prezentacijo. Bom takoj ko lahko. Sicer pa je točno to - zgrešen fokus in tresenje. Tresenje bom že odpravil, samo fokus... Kako ga najbolj optimizirati? Ko gledam skozi okular se mi zdi da bo super čista, ko dam na ekran pa je vejica pred ptico čista, ptica pa malce motna.... In tudi ostri (zmedeno) mi tako, da prej kot jo sfokusiram, mi ptica že odleti... Ne vem kaj nastaviti, da tega ne bo. Hvala vnaprej
Andrej J.
 0   

Aleš @lial 6. Apr 2012, 14:57

V tem primeru je možnost, da ima objektiv nekaj front-fokusa, predlagam da to ugotoviš s pomočjo te strani: http://focustestchart.com/chart.html

To, da fokusne točke ostrijo 'zmedeno', pa je po mojem mnenju problem v uporabi vseh fokusnih točk.
Kako se pri Nikonu nastavi da ostri samo ena (ali pa samo sredina), pa žal ne vem.
Verjetno imaš to pojasnjeno v navodilih, ali pa se bo oglasil kakšen od uporabnikov tega Nikona.

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati