0   

sokol @sokol 10. Apr 2012, 01:01

sem še čist začetniški v tem, in zato probavam vse stvari za katere zvem, in trenutno se mi je ustavulo pri tej temi. poslusil sem se postaviti na samoten travnik okoli polnoči, jasno nebo,Nikon D5000, tripod, čas na 20 minut, vendar mi je fotoaparat vedno javljal pretemn motiv (object is too dark) in fotografije nism mogel naredtit, drugače kakor s flashom.
prosil bi za pomoč, ker me pa takšne fotografije še najbolj zanimajo in prav teh ne znam naredit
 0   

DamDesign @DamDesign 10. Apr 2012, 07:23

Cakaj... Tudi, ce si dal na manual (M) in sam nastavil vse, kar si hotel, ni prozil? Na kaj pa si fokusiral? Mogoce ga je zmotilo to, da ni mogel fokusirati.
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

Jernej @wolf82 10. Apr 2012, 12:57

Daj na M, ročno ostrenje na neskončnost pa se igraj z nastavitvami časa. Nekaj bo ratalo, ni vrag smile
Lp
 0   

sokol @sokol 11. Apr 2012, 12:52

glede na to da sem hotel fotkat zvezdo severnico z zlati sredini zgoraj levo, in so ble v objektivu samo zvezde, nisem tud vedel v kaj naj fokusiram. zvezda je premajhna da bi fokusiral v njo
 0   

DamDesign @DamDesign 11. Apr 2012, 13:06

Pol je pa res najbolje dat na rocni fokus, fokusirat na neskoncnost in gasa grin
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

sokol @sokol 11. Apr 2012, 13:28

mi lahko obrazložiš besedo FOKUS ker mi še ni čist jasna
:/
 0   

DamDesign @DamDesign 11. Apr 2012, 13:33

Fokus oz. ostrenje.

Kateri objektiv uporabljas? Na objektivu imas po vsej verjetnosti stikalo, na katerem na eni strani pise AF (auto focus), na drugi pa MF (manual focus = rocno ostrenje). Stikalo preklopi na MF, potem pa fokus obrocek oz. obrocek za ostrenje obrni tako, da bo fokus na neskoncnosti. Verjetno imas tudi nekje na objektivu skalo, na kateri se vidi, na kaksno razdaljo imas nastavljen fokus. Neskoncnost je ponavadi oznacena z znakom za neskoncnost ("polozena osmica" biggrin ).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati