0   

Max @Maxo 16. Apr 2012, 14:42

Zdravo Forum!

Kmalu se bo začelo lepo vreme in nova sezona za slikanje modelov zunaj studija smile zanima me, če imate v mislih kakšno lokacijo v okolici ljubljane ki bi bila primerna za fotografiranje modelov ter dostopna z lpp.
Super bi bilo če nebi bilo 1000 ljudi okoli kot je recimo v tivoliju.

lp, Max
 0   

tomaž demšar @tomaz1973 16. Apr 2012, 14:56

A mora biti nujno Ljubljana, oziroma okolica LJ?
 0   

Max @Maxo 16. Apr 2012, 14:57

Ja, trenutno sem omejen na LPP.
Z vetrom v laseh
 0   

Aleš @lial 16. Apr 2012, 15:35

Odvisno, kakšno okolje si si zamislil, napiši še to, bo nasvet lažji.
 0   

Uroš Miklavčič @Ulrich 16. Apr 2012, 15:47

Kolezija? Urbano, postapokaliptično, dekadentno ...
blog: [url=http://blog.miklavcic.si]blog.miklavcic.si[/url] | twitter: [url=http://twitter.com/uros_m]@uros_m[/url] | galerija: [url=https://www.slo-foto.net/portfolio/Ulrich]SloFoto[/url] | podjetje:[url=http://miklavcic.si] miklavcic.si[/url]
 0   

Max @Maxo 16. Apr 2012, 16:02

Bilo kakšno okolje, važno mi je samo da ni ljudi smile
Nazadnje sem bil v tisti livarni za unionom ampak so jo zagradili in ni več dostopa...
Z vetrom v laseh
 0   

Ime Priimek @poetski 16. Apr 2012, 16:07

Grad je zame precej kul. Kameno obzidje, stopnišče, drevesa in kul ozadje mesta.
 0   

Gašper @Gapiii 16. Apr 2012, 17:45

Je kje kakšen pameten zid z grafiti v okolici LJ, Kranj, Kamnik?
 0   

Andraž Martinšek @AndrazMartinsek 16. Apr 2012, 19:05

Zid je nasproti MMC izobraževalnega središča smile
Od prešerca cca 10min peš smile
 0   

Vili @tetta 13. Maj 2012, 14:20

Drugac je tud pred Hypo banko na Dunajski solidno ker maš precej betona in šip...
 0   

Gregor Gomboc @George 14. Maj 2012, 13:16

Lokacija (tudi pri fotografiranju modela) je drugorazrednega pomena.
Prej kot boš ugotovil, prej boš delal boljše fotografije.
 0   

milosh @milosh 14. Maj 2012, 14:01

george cudno da pol vse mozne revije, firme,... letajo na drug konec sveta fotkat kataloge, naslovnice, editorial, reklame,...
 0   

Gregor Gomboc @George 14. Maj 2012, 15:20

milosh je napisal/a:
george cudno da pol vse mozne revije, firme,... letajo na drug konec sveta fotkat kataloge, naslovnice, editorial, reklame,...

Milosh, pisal sem Maxo-tu, ne tebi.
Zato ne vem, zakaj ta komentar.
 0   

milosh @milosh 14. Maj 2012, 17:09

ker govoris neumnosti in je treba na njih opozorit da ne bo kdo clo resno mislu da so lokacije nepomembne.
 1   

Gregor Gomboc @George 14. Maj 2012, 17:25

Milosh, nisem napisal da so lokacije nepomembne. Napisal sem, da je lokacija za dobro fotografijo drugorazrednega pomena.
In za tem še zmeraj stojim, pa če se tebi zdi neumnost ali ne.
Jaz lahko svojo trditev utemeljim. Lahko tudi ti svojo?
Zahvala: studio38
 1   

sudio38 @studio38 14. Maj 2012, 17:34

Mater ste eni pametni, drugi pa lenobni ... če ti lokacija ne dogaja in je ne moreš najti, pol je itak boljše, da ostaneš dalje na forumu in smetiš s pametnimi ... en potep po mestu oz. njegovi okolici in maš kar želiš, le videt moraš ... bistvo je navadnim/nevednim očem skrito ...

p.s. milosh, pogledal tvoje fotke in ----> tebi manjka oboje ...
Zahvala: Smrkec
 0   

Vili @tetta 15. Maj 2012, 07:12

matr ste pametni tlele...vsake oči imajo svojega malarja in ne se preveč napihovat no...tud jaz mam slabe in dobre fotke...studio38, verjamem da tudi ti in kolega george grin je pa tako - prostor ni drugorazrednega pomena (razen če maš blendo do kraja odprto na 2.8 in maš vse totalno preblurano grin ), zakaj george potem en slika porok nekje v hribih na snegu al pa malih nadobudnežev ob krožniku za mizo? Prostor je del kompozicije fantje, vidim da na to pozabljate...
 0   

milosh @milosh 15. Maj 2012, 09:20

hehehe studio38, mal si se poglej kdaj so bile objavljene te fotke smile 6 ali vec let nazaj. mislm da vecina na tem forumu takrat se fotoaparata ni v roki drzala. tut jst sm se v tem casu kej naucu. no ampak tuki to itak nima veze.
george a ti nism ze utemeljil dovolj s tem da kam vse se hod fotkat in tetta ti je isto to omenila.
pa tut pr 2.8 blendi se da izkoristt lokacijo da ti doda k zgodbi ki jo hocs narest. ce pa delate fotke za sosedovo punco ki vam je usec, da jih bo dala na FB in jih bojo vsi hvalil... je pa itak res cist vseen kje fotkate in tut kako dobro.
george ce bos pa se naprej pametoval si pa sam poglej na tem forumu "fotografije tedna" pa bos vidu da je cist pri vsaki fotki zelo pomembna lokacija...
zdej me pa prepricaj v nasprotno. poslusam z odprtimi usti
 0   

Simon @SimonG 15. Maj 2012, 09:40

Lokacija je važna, se pa da veliko goljufat... Tudi na sprehodu po LJ se da naštepat ogromno dobrih fotk...

Imam kar nekaj kilometrine kot location scout za zgoraj omenjene agencije (predvsem za snemanje reklam/filmov), zadeva poteka tako da si naročnik zamisli lokacijo, pošlje fotke z googla kako naj bi zgledala, v končni fazi mu pa lahko prodaš marsikaj, samo mal kreativen je treba bit.

Valda če delaš uwa totale zadeva rata bolj zapletena, ampak za klasične portrete pa ni treba veliko. Kot zanimivost, en cajt nazaj je bil en video kako mislim da Jeremy Cowart dela super fotke na čist brezveznih lokacijah. Sam "uč je treba met" grin
[url=http://geesphoto.blogspot.com/]M Y P H O T O B L O G[/url]
 0   

Vili @tetta 15. Maj 2012, 11:20

Točno to, mamo doma dost dobrih krajev za to... grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati