0   

Giklab @Giklab 16. Apr 2012, 15:45

Pozdravljeni

Pripravljam se na nakup nove opreme, pa me zanima, ali obstaja kdo na primorskem, ki ima Pentaxov K-5 in bi bil pripravljen žrtvovati nekaj časa za en test drive, seveda v njeni/njegovi prisotnosti, ker moram drugače do Beseničarja.

Trenutno imam D5000 z en par objektivi, a mi gre na jetra da tisti z m42 bajonetom fokusirajo recimo na meter in pol, adapterji z lečami so pa zanič.

To je pa komplet v moji glavi če, lahko slučajno kdo pove svoje izkušnje.

K-5
DA 18-135 3.5-5.6
D-BG4
kitajske baterije
Slik "pro" 700DX
Metz 50 Af-1

Hvala vnaprej.

P. S. Sem tudi pod istim nickom na PF.com če je tam še kdo. Sem tudi precej raziskal zadevo in mislim da mi je vse jasno, a me ne bo motilo, če bo kdo še kaj omenil.
 1   

salko @salko 18. Apr 2012, 21:22

Sem tudi sam šel pred meseci do Beseničarja, kjer sem si hotel v živo pogledati K-5, ampak so mi v roke lahko dali zgolj K-7, češ da je K-5 body enak ... namreč niso razpakirali K-5 samo zaradi mene, tako da prej preveri, če ga sedaj morda imajo za "v roke vzet", preden se zastonj zapelješ do LJ ... Druga zadeva je pa cena: recimo na mimovrste je bil ceneje kot Beseničar in glede na to da je Beseničar uvoznik, sem jim rekel, če se da še kaj popusta dobit, pa je rekel da je cena takšna kot je, potem sem z grenkim priokusom šel. Kasneje sem (drugje) kupil 7D. Beseničarju pa ne grem nikoli več, saj me s takšnim odnosom nikakor ni prepričal.
Zahvala: AndrazMartinsek
 0   

klemen @soled 19. Apr 2012, 22:06

če se včlaniš v pentaxov forum imaš pri besnem 15% popusta...
 0   

Giklab @Giklab 20. Apr 2012, 14:05

Pri Beskotu sem bil tudi jaz, in tudi pogledal tisti K-5 na polici, skupaj z 18-55, ki ga je vzel z belega K-R biggrin. Trenutno so pa cene tam tam in tisti popust srm tudi že odkril, hvala vseeno.
 0   

Žiga @zcetrt 11. Maj 2012, 20:50

Katere M42 objektive pa imaš? Zanima me, ker jih nekaj uporabljam pa nisem bil razočaran z adapterji za Nikon, ki jih imam. Res pa je, da nimam vrhunskih M42 leč in da sem jih uporabljal bolj za "zabavo" kot za pipetkanje. Sem pa te poskusil z adapterjem brez leče in z njo in pri nekaterih na D80 nisem videl razlike, ponekod pa je bila, a ne rizična. A spet - za moja pričakovanja.
4.
 0   

Aleš @lial 12. Maj 2012, 05:55

Hm.
Ali ni pri Nikonu in M42 objektivih predvsem problem neprimernega odmika od tipala in posledično težav pri ostrenju v neskončno?
 0   

Bostjan @Archie 12. Maj 2012, 08:16

lial je napisal/a:
Hm.
Ali ni pri Nikonu in M42 objektivih predvsem problem neprimernega odmika od tipala in posledično težav pri ostrenju v neskončno?

Je, a le če ne kupiš pravega adapterja, ki ima dodatni optični element:

http://www.fotodiox.com/product_info.php?products_id=494
 0   

Aleš @lial 12. Maj 2012, 08:35

To vem, le da sem pozabil zapisati.
Reagiral sem predvsem na trditev, ki jo je zapisal 'zcetrt', da skoraj ni razlik med adapterji z in brez leče.
 0   

Giklab @Giklab 13. Maj 2012, 14:48

Tisti adapterji še kako spremenijo kakovost slike, pri mojem je videt že v okularju, da je vse malo megleno, "dreamy". Drugače je objektiv Jena Pancolar 50/1.8. Seveda pa ob nakupu aparata računam na izpolnitev zbirke biggrin.
 0   

Žiga @zcetrt 13. Maj 2012, 17:22

Citiram:
To vem, le da sem pozabil zapisati.
Reagiral sem predvsem na trditev, ki jo je zapisal 'zcetrt', da skoraj ni razlik med adapterji z in brez leče.

Ni bilo razlike pri kakovosti posnetka, objekt slikanja dovolj blizu, da je ostrilo tudi z adapterjem brez optičnega elementa.

Giklab - morda imaš slab konverter. Če imaš interes, lahko poskusiš tudi z mojim. Jaz sem ga sicer sprobal z Carl Zeis Jena 50mm F/2,8 in ni bilo opazne razlike. Še zdaleč pa ne opazne iz aviona. Pri Pentacon 200mm F/4 pa je bilo prisotne več aberacije, ostrina pa ni trpela.

Zagotovo pa vpliv zavisi od objektiva.
4.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati