0   

Zmajcek @Zmajcek 22. Apr 2012, 10:08

Prosim za pomoč, in sicer se kot popoln začetnik zanimam za nakup fotoaparata DSLR. Pri fotoaparatih samih me mika Nikon D3100 - menda naj bi bil za začetnike primeren. Če ima kdo kak drug predlog, toliko bolje.

Kaj pa objektiv? Gledam na spletnih straneh, da ponujajo veliko možnosti, tako da so seveda tudi cene različne. Za kaj se odločiti? Kar se tiče financ, raje dam malo več, pa da bo v redu - po drugi strani pa ne želim kupovati nekih brezveznih stvari, na katerih bi se mi nabiral prah.

Recimo kompleti:

Nikon D3100 + Nikkor 18-105mm VR + Hoya UV zaščitni filter + HDMI kabel + 8GB kartica SanDisk Ultra II + čopič za čiščenje objektivov

Nikon D3100 + Nikkor 18-55mm II VR + Nikkor 55-300mm VR + Set za čiščenje TO GO + čitalec

Nikon D3100 + Nikkor 18-55mm VR + Nikkor 55-200mm VR + 2x zaščitna UV filtra Hoya 52mm

Nikon D3100 + Nikkor 18-55mm VR + UV zaščitni filter Hoya + kartica SanDisk SD 8GB Ultra

Kaj priporočate? Morda kako X varianto?

Hvala!
 0   

Tibor Tomšič @sid911 22. Apr 2012, 12:01

Sam bi D3100 bolj opisal kot primernega za tiste, ki se ne želijo preveč ukvarjat z raznimi nastavitvami in želijo vseeno imeti soliden DSLR. Problem se pojavi namreč ko je potrebno določene nastavitve menjati (ISO,...), saj namesto direktnega dostopa preko gumba na ohišju treba v Meni.

Sicer imam izkušnje s službenim D60 (ki pa je pred-predhodnik D3100) in me pri njem precej jezi, ko moram za nekaj, kar lahko na svojem (prav tako vstopnem) EOSu 1000D opravim s pritiskom na gumb in vrtenjem kolesca) v Meni. V kolikor smatraš, da se boš s fotografijo ukvarjal bolj intenzivno od škljocanja tu-pa-tam bi ti sam svetoval ohišje, ki ti že v začetku ponuja nekaj več ročnih nastavev - tega v primeru, da te fotografija bolj pritegne ne boš tako hitro prerasel. Če nakup rabljenih zadev ni problem lahko pogledaš za kakim Nikonom D90, za podoben denar pa dobiš tudi rabljene EOS 50D. Če pa bi bil problem velikost teh aparatov, pa bi bilo morda bolje pogledati za Canonovimi vstopnimi modeli. Seveda ti priporočam, da nagledane modele najprej v kaki trgovini (ali če jih ima kak znanec) vzameš v roke in sam presodiš, kateri t najbolje leži v roki (pa ne pozabi, da pri vstopnih modelih na ergonomijo precej izboljša grip).

Glede objektiva bi ti pa svetoval za začetek katerega izmed kit objektivov (18-55). Ko se boš enkrat poglobil v fotografiranje boš sam najbolje vedel, katere objektive še potrebuješ (tele, macro, ultra širokokotne,...).

Obenem pa seveda priporočam tudi veliko (samo)izobraževanja o fotografiji in fotografiranju grin
 0   

Tomaž @tomaz1kos 22. Apr 2012, 20:02

Jaz bi si kupu D3100 ali D90 (body only), brez KIT objektiva in bi vzel Tamrona 17-50 f/2.8
 0   

Jernej @wolf82 22. Apr 2012, 23:39

Če hočeš imeti le en objektiv potem priporočam 18-105 VR, če bi rad imel osnovni setup čim lažji ampak veš, da kdaj potrebuješ še kak zoom potem kit 18-55 VR + 55-200VR (ali 55-300 VR).
Če boš 90% slikal na avto oz uporabil kako drugo avtomatiko na koleščku, ne veš kaj je to globinska ostrina, za ISo si že slišal, ampak vseeno ne razumeš najbolje o čem se gre, potem priporočam D3100.
Lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati