0   

Ratter @Ratter 2. Maj 2012, 19:01

Prijateljica ima neko željo,pa ji ne znam svetovat.
Hotela bi nek digitalni fotoaparat za čimmanj denarja zaradi službenih zadev.
Gre za fotografiranje nepremičnin.Predvsem gre za čimširši kot objektiva.
Recimo,če fotografiraš kopalnico,da zajameš čimširši kot.
Po mojem mnenju bi moralo biti to nekje 10-12mm na krop senzorju.
Denarja je recimo 400€.
Sam sem že dolgo na DSLR,tako,da se na kompakte enostavno več ne spoznam.
Osebno sem razmišljal o rabljenem Canon 350D + Tokina 12-24.
To bi morda za kakšnih 500€ šlo skozi.
Kakšen boljši nasvet morda?
 0   

Aleš @lial 2. Maj 2012, 20:18

Ena od opcij je uporaba panoramske funkcije, torej aparat ki takšno funkcijo ima.
Ko sem pričel pred skoraj dvema letoma uporabljati A55, mi široki kot ni bil več tako pomemben.
Samo ideja, pač.
 0   

Jernej @wolf82 2. Maj 2012, 21:13

Kompakti mislim da imajo največ 24 mm....
LP
 0   

Miha @mauss 3. Maj 2012, 01:36

če ne rabi neke super kvalitete, naj si pogleda širokokotne konverterje za kompakte.
...
 0   

Ratter @Ratter 3. Maj 2012, 04:17

lial a to misliš Sony A55? A potem lahko fotografiraš kar iz roke panoramo?
A ima takšno funkcijo tudi kak cenejši kompakt? Ker Sony A55 mi izgleda malo drag.

wolf82
Kar sem do sedaj uspel najti od kompaktov imat tale naširši kot.
Od 24mm naprej.Kar se mene tiče tole ni širok kot.Ampak vsi drugi imajo še slabše.
Težko bo s tem fotografirat manjše prostore,kot je kopalnica.

http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_2596_1005040_samsung_ex1_crn_digitalni_fotoaparat

Širokokotni konverter.Hmm.A bo tole ženski gor za šraufat? Samo glasno razmišljam.
Kakšna fotka pa nastane s širokotnim konverterjem? Fisheye?
Stene bi bilo zaželjeno,da so ravne.
 0   

Aleš @lial 3. Maj 2012, 07:00

Seveda sem mislil na Alpho, ker se jo sam uporabljal dve leti in 'iz roke' naredil kar nekaj panoram, tudi v notranjih prostorih. Kolikor vem imajo to funkcijo tudi kompakti, ne vem pa, če je pri njih možno nastaviti smer (levo-desno, gor-dol) avtomatske sestave panorame, s tem pa tudi povečanje višine posnetka. Prav ta možnost je zanimiva za notranje prostore, kjer je treba imeti na posnetku še višino. To imajo tudi drugi Sony aparati nove generacije in tudi Nex-i
Takole na hitro sem pravkar, sicer z A77, naredil posnetek naše spodnje kuhinje, objektiv je bil Sigma 18-250, exif pa je v posnetku. Sestavljena je avtomatsko iz cca 30 posamesnih 'škljocev', zajeti kot pa cca 170°

0   

Ratter @Ratter 3. Maj 2012, 07:04

lial najlepša hvala.Sedaj imam nov koncept razmišljanja.Kompakt z možnostjo panorame.
Mislim,da bi bila najprimernejša opcija.
 0   

Jernej @wolf82 3. Maj 2012, 11:23

Kar je pod 28 mm se šteje kot "širokokotni". Med 35 in 50 je "normalni". 70-100 je neke vrste "portretni". Nad 100 je "tele". Pod 20 pa je že "ultraširokokotni".
Vedeti moraš, da popačenja bodo, Kar pa se tiče panoram pa bodo tudi popačene, če se bo slikalo s preširokim kotom, ker je potem "sodček na sodček".
Vsekakor predlagam praktičen preizkus panoramske funkcije pred nakupom, da ne bodo potem to neki polizdeliki.
Če drugače ne bo šlo pa komplet ki si ga ti predlagal ali pa Nikon D60 + sigma 10-20.
Lp
P.S.: če me spomin ne vara, je obstajal neki kodakov kompakt z okoli 20 mm (mogoče 22?)
P.S.2. Na širokokotno lečo sem tudi sam pomislil, ne vem pa kako zadeva izgleda v praksi (namestitev, uporaba)
P.S.3: Fleš se bo uporabljal?
 0   

Ratter @Ratter 3. Maj 2012, 21:52

Ja fleš se bo sigurno uporabljal.
Zaenkrat sem našel tega:
http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/ultra-zoom-fotoaparati/491891-nikon-coolpixs9100-PLUS-sdz4gb-crn
Objektiv je od 25mm naprej.Pa še možnost panorame ima.
Mislim,da bo kar zadovoljiv.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati