0   

Žiga @zcetrt 11. Maj 2012, 21:01

Pozdravljeni.

Štiri leta si lastim D80, ki mi dobro služi. Kar me moti, je šum. Rad delam z naravno svetlobo - tudi na kakšnem amaterskem fotoshootu - zato bi mi 1EV ali celo 2 višja nastavitev občutljivosti pri podobnem nivoju detajla in šuma prav prišla. Drug razlog (najbrž ne najbolj utemeljen) za zamenjavo pa je, da ima D80 že preko 60000 proženj in res ne bi rad, da mi zaklop zmrzne kje, kjer bi si tega najmanj želel.

Dobrote v obliki videa in merjenja svetlobe s starimi AI lečami so le še dodaten plus.

Ali menite, da je zamenjava D80 z D7000 smiselna? Sam pri sebi sem že veliko pretehtal, po možnosti pa bi slišal mnenje še koga, ki je morda storil prav to zamenjavo.

Hvala vnaprej.
 1   

Andraž Martinšek @AndrazMartinsek 11. Maj 2012, 21:37

Sam sem bil v enaki dilemi pred kakšnim tednom... S svojo D90tko sem imel enake omejitve pri ISO vrednosti... Odvisno je predvsem kaj fotkaš... Sam sem raje prešel na D700 in nimam pripomb. Zame je perfekten smile
Lp
Zahvala: zcetrt
 0   

Žiga @zcetrt 11. Maj 2012, 22:11

D700 se mi zdi že malo neudobno velik za prenašanje. Pa še nekateri objektivi bi odpadli zaradi FX senzorja. Hvala vseeno za mnenje.
4.
 0   

Jernej @wolf82 12. Maj 2012, 12:17

V kolikor denar za nakup D7000 je potem le v menjavo.
V kolikor bodo v kakega D7100 tlačili senzor z nevemkolikopikami, ne boš prodobil dosti, razen (pre)velikih datotek.
Lp
 0   

Jernej Lasič @Sviri 12. Maj 2012, 12:36

sej si si že sam odgovoru...
če te redno omejuje, potem ja... kupi
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati