0   

marezi @marezi 13. Maj 2012, 16:35

Pozdravljeni!

Rad bi se pričel amatersko (tako za hobi) ukvarjat z fotografijo. Prav zato ne nameravam veliko investirati v aparat in iščem rabljene. Nekako sem prefiltriral naslednje:
Canon EOS 1100D
Pentax ist D S
Nikon Coolpix P90
Canon eos 350d
Canon PowerShot S5 IS

Kje oz. kaj bom slikal:
- naravo, pokrajino, makro posnetki
- občasno tudi kakšne prireditve
- všeč so mi tudi efekti v smislu, ko je nek objekt v focusu, ostalo zadaj zamegljeno
- tudi opcija, ko slikaš npr. vodo in se dejansko kapljice vidijo je super

Ok to sem sedaj čisto amatersko naštel. Kaj bi vzeli na mojem mestu?

Imam pa že trenutno za potrebe potovanja Panasonic DMZ-TZ10, ki je super, ampak nudi premalo nastavitev v okviru zgornjih želja.

Hvala za nasvete!
 0   

Aleš @lial 13. Maj 2012, 17:03

Glede na to, da dva od naštetih niti nista DSLR-ja (P90 in S5), dva pa sta že krepko 'v letih', kar sicer ni nujno slabo, prav dobro pa tudi ne, ostane le še Canon 1100
 0   

Žiga @zcetrt 13. Maj 2012, 17:32

Koliko pa si pripravljen investirati v aparat? Moje mnenje je, da je TZ10 zelo dober žepni aparat. P90 in S5 IS ti ne bosta ponujala bistveno več. A če gremo po vrsti:

- makro posnetki bodo boljši s TZ10 kot katerimkoli zgoraj naštetim DSLR-jem, če ne boš investiral 300EUR+ v makro objektiv. Pa še potem bo potrebno nelkaj vaje in veliko svetlobe za dobre makro posnetke. Žepni aparati so za amaterja v tem pogledu bistveno prijaznejši in uporabnejši, se mi zdi.
- za prireditve je boljši DSLR, a kit objektiv ni najbolj svetel. Zagotovo pa stopničko više od kompakta.
- zamegljeno ozadje dobiš bistveno laže z DSLR-jem kot komapktom, a spet potrebuješ dodaten objektiv z višjo svetlobno jakostjo. Kit objektiv bo sicer boljši od kompakta, a dokup poceni (cca 100EUR) 50mm F/1,8 objektiva v ta namen toplo priporočam.

Mislim, da je 350d kar preveč za časom. 400D se dobi za približno isto ceno. Razmisli ša še o kakšnem Nikonu D80, čeprav je dražji. Za Pentaxe je manj rabljene robe na trgu, saj niso tako razširjeni kot rdeči in rumeni.
4.
 0   

marezi @marezi 14. Maj 2012, 09:32

Pozdravljeni!

Pripravljen sem nekje do 150 EUR max iti, ker kot rečeno sem začetnik in dokler ne vidim kaj in kako se bo obnesel DSLR.

Kaj pa Canon eos 350d+objektiv 28-105mm ?

Eno neumno vprašanje imam - mi lahko nekdo razloži kaj vsi ti mm pri objektivih pomenijo?
Če se ne motim pomeni nižja številka širši kot, višja številka pa, da mi objekt bolj približa. Kako točno pa se izračunava vse to pa žal ne vem.

Hvala za pomoč!
 0   

Aleš @lial 14. Maj 2012, 10:19

150€ maksimum? Hm.
O 350D sva vse povedala že 'zcetrt' in jaz - aparat je zastarel, čeprav ni nujno, da ne boš celo zadovoljen z njim.

Goriščnice objektivov pa razumeš pravilno, manjša je številka, bolj je širok kot in obratno. Če bi rad preračunaval, potem je na netu programček f-calc, kjer je dovolj podatkov za predstavo o tem, kaj pomenijo razlike v goriščnicah.

Omenjeni objektiv je za 350 nekoliko problematičen predvsem zaradi začetnih 28mm, to je treba pomnožiti še z 1.6, goriščnica 45mm pa je večinoma že preozka.
 0   

marezi @marezi 14. Maj 2012, 10:58

Kaj pa pri vsej tej zastarelosti lahko pogrešam?

Višje ISO vrednosti? Hitrejšo zaslonko?

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati