0   

Bekim Lutolli @bekim 31. Maj 2012, 16:43

Trenutno si lastim canon 40D, že 4 leta. Z njim sem zelo zadovoljen. Ker pa imam možnost presedlati na Nikona, D300 me zanima, kakšno je vaše mnenje... Kvaliteta proti 40D smile
Seveda ga bom pred nakupom preizkusil smile
zato me zanima predvsem mnenje poznavalcev smile

Lep pozdrav smile
Bekim Lutolli
 0   

ant-dj @ant-dj 31. Maj 2012, 17:20

A se ti splača kupovati še vse nove objektive?
 1   

Gašper @Gapiii 31. Maj 2012, 17:21

Jaz si ga lastim. Vse je vrhunsko razen visok ISO, da malo več šuma. Vendar te zgradba bodyja, AF, svetlo iskalo kar hitro prisilijo, da tisto pozabiš. Vglavnem nakup priporočam. Če te pa kaj zanima pa kar vprašaj..
Zahvala: bekim
 0   

Bekim Lutolli @bekim 31. Maj 2012, 17:23

ant-dj je napisal/a:
A se ti splača kupovati še vse nove objektive?

Na canonu imam samo en objektiv 17-85 is usm in flash speed light 380ex...

tam bi pa dobil objektiv in flash.

Samo bolj kot berem članke po netu, vidim, da je mala razlika. Sem se pa navadil Canonovih gumbov, katere bi pogrešal sad
Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 31. Maj 2012, 17:46

Jutri dopoldan ga bom preizkusil smile ker še nisem imel nikona, nevem na kaj naj bom pozoren. prosim za kakšen nasvet.
Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 1. Jun 2012, 09:51

sem ga vzel... vendar fokus tako slabo dela bigrazz ali mogoče jaz kaj nevem??? prosim, če mi kdo en mal razloži kako je s tem
objektiv je sigma 28-70 1:2.8 df ex aspherical.

Ps v enakih pogojih mi canon takoj izostri ta pa noče sad ali pa zelo počasi...
Bekim Lutolli
 0   

Jernej @wolf82 1. Jun 2012, 11:01

Mogoče pa je kriv objektiv? Verjetno ta sigma ostri še preko kardana ali ima že motorček?
Poskusi za hec dat gor nikona 18-105 VR pa boš videl al zadeva dela tako kot mora ali ne.
LP
 0   

ant-dj @ant-dj 1. Jun 2012, 12:39

Ja če ostri prek kardana potem je itak odvisno od bodya ne od objektiva kako ostri kaj ne?
Sicer pa ne vem, če ne bi več pridobil s tem, da bi kupil kakšen boljši objektiv za canon. Zdaj ti fali široki kot.

40d se prodajajo za 300€, objektiv 17-85 pa pod 200€.

LP
 0   

Bekim Lutolli @bekim 1. Jun 2012, 13:26

poskusil sem z objektivom nikon 55-200 ed vr in nevem kaj še biggrin... (hecne oznake za katere nimam pojma biggrin)
s tem objektivom dela fokus super in vse ostalo, le gumbi mi nikakor ne sedejo biggrin sem pa poskusil ostrit na manual sigmo, pa sem opazil, da sploh ne deluje... a obstaja kakšna rešitev za sigmo ali samo popravilo sad

PS hvala za pomoč, ker mi je nikon res tuj smile
Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 1. Jun 2012, 14:49

Je že kdo imel podoben primer in koliko je stalo popravilo?
Bekim Lutolli
 0   

Gašper @Gapiii 1. Jun 2012, 16:40

Pokliči na sigma servis trzin pa ti bodo povedali vsaj okvirno ceno.
 0   

Luka Trošt @luxxx7 1. Jun 2012, 16:48

bekim je napisal/a:
poskusil sem z objektivom nikon 55-200 ed vr in nevem kaj še biggrin... (hecne oznake za katere nimam pojma biggrin)
s tem objektivom dela fokus super in vse ostalo, le gumbi mi nikakor ne sedejo biggrin sem pa poskusil ostrit na manual sigmo, pa sem opazil, da sploh ne deluje... a obstaja kakšna rešitev za sigmo ali samo popravilo sad

Če ti ne usper ostrit manualno, poglej še čisto malo na autofokus stikalo ki ga prikazuje slika. Mogoče pa tega nisi spremenil smile

0   

Bekim Lutolli @bekim 1. Jun 2012, 17:08

luxxx7 je napisal/a:
bekim je napisal/a:

Če ti ne usper ostrit manualno, poglej še čisto malo na autofokus stikalo ki ga prikazuje slika. Mogoče pa tega nisi spremenil smile

Sem tudi to poskusil, v tem primeru fotografira vendar je motna slika. ko sučem obroč za ostrenje se nič ne spremeni...

Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 1. Jun 2012, 17:18

luxxx7 je napisal/a:
bekim je napisal/a:

Sem tudi to poskusil, v tem primeru fotografira vendar je motna slika. ko sučem obroč za ostrenje se nič ne spremeni...

Bekim Lutolli
 0   

Primož @Smrkec 1. Jun 2012, 18:10

Zakaj si sploh kupil nekaj kar ne dela? upset

Sicer pa kot ti je že nekdo omenil... pokliči na servis oz. pojdi kar tja...
... The moments you want to remember ...

http://www.primozbregar.com
 0   

Bekim Lutolli @bekim 1. Jun 2012, 18:21

ugotovil sem, da ko poskušam fokusirati bližnji predmet se objektiv "zatakne" zato ne deluje auto fokus, ko pa ga vrnem nazaj pa dela... manual fokus pa še vedno ne deluje...
Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 1. Jun 2012, 18:25

Smrkec je napisal/a:
Zakaj si sploh kupil nekaj kar ne dela? upset

Sicer pa kot ti je že nekdo omenil... pokliči na servis oz. pojdi kar tja...

nisem vedel, da ne dela smile ker pred njim je delalo naredil sem par fotk... sem pa naredil napako, da nisem sprobal bližje zadeve fokusirat sad Pozna, kdo koga, ki bi mi to popravil in za kakšno ceno, saj nevem, če se splača popravljati... Ker sem el.teh.rač lahko sam poskusim vendar bi raje dal nekomu z več izkušnjami smile
Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 1. Jun 2012, 18:26

Gapiii je napisal/a:
Pokliči na sigma servis trzin pa ti bodo povedali vsaj okvirno ceno.

bom hvala, sem šele zdaj videl komentar smile
Bekim Lutolli
 0   

ant-dj @ant-dj 1. Jun 2012, 21:14

Koliko pa te je stal tale komplet?
 0   

Bekim Lutolli @bekim 1. Jun 2012, 23:59

700€ objektiv, sigma 28-70mm 2.8, 2x8gb cf, flash, sprožilec, D300 body,
Bekim Lutolli

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati