0   

smrekar @smrekar 3. Jun 2012, 14:56

Pozdravljeni!

Ja, sem vas že pred časom spraševal kateri DSLR naj kupim. Še vedno nekaj oklevam in ker me je strah, da se mi DSLR-ja ne bo ljubilo nositi s sabo (velikost, teža...) bi raje vzel nekaj tipa m4/3. Nikona 1 J1 so mi odsvetovali, ponuja malo za velik denar. So mi pa priporočali Olympusa Pen E-PM1 (http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_7577_avt105615_olympus_pen_e-pm1_srebrn_kit_1442). Baje za tak denar ne dobiš nič boljšega. Pa še cenovno kar ugoden je. Zanima me še vaše mnenje, predlogi itd.

LP grin
 0   

Miran @miran_a 3. Jun 2012, 17:54

Ne pozabit tudi na NEX sistem. Teoretično je kvaliteta boljša, ker imajo senzor formata APS-C (enako kot pri večini DSLRjev) medtem ko je m4/3 senzor manjši. Slabost je, da se še ne dobi toliko objektivov kot za m4/3 in da nimajo standardnega nastavka za zunanji fleš. Kakšen kit se dobi tudi za krepko pod 500€. Kar se pa teže in velikosti tiče, je pa s kit zumom nekje na nivoju malo večjega kompakta...
 0   

abo01 @abo01 3. Jun 2012, 18:24

Imaš kar nekaj izbire, od E-PM1 dalje. Se ti splača preveriti cene v EU, ker ima Olympus evropsko garancijo. Zunaj brez težav dobiš že E-PL3 za ta denar, z malo sreče pa kupiš na eBayu prenovljenega z 14-150 objektivom za dobrih 400€ ali manj.
 0   

smrekar @smrekar 3. Jun 2012, 20:11

miran_a: bi mi prosim, dal kakšen link Sony-jevega NEX-a, ki bi se mi ga za tak denar splačalo kupit?

abo01: dvomim, da bo šlo kupovat čez slovenske meje, ker nimam možnosti, da bi plačal... drugače pa sem na primerjavi gledal, da naj bi bil PEN mini boljši od PEN Lite bigeek

drugače pa še 1x povdarek: m4/3 kupujem zato ker je manjši od DSLR, drugače bi že zdavnaj kupil EOS 600D..

hvala in LP grin
 0   

Miran @miran_a 4. Jun 2012, 05:44

Eh, če ne gre kupovat od zunaj, potem brezveze. Kolikor gledam, naše trgovine prodajajo dve leti in več staro robo še po originalnih cenah, vmes sta pa že po dva naslednika prišla ven.
 0   

abo01 @abo01 4. Jun 2012, 08:00

Potem se pa malo ozri po malih oglasih, primerjaj cene s tujino in prični z barantanjem. En E-PL3 se prodaja za pod 400€, pa še kaj bi se našlo. Če mene vprašaš, iščeš E-PL2, E-PL3, E-PM1.
 0   

smrekar @smrekar 4. Jun 2012, 11:38

kje pa si videl PEN E-PL3 za 400€ ?
 0   

smrekar @smrekar 6. Jun 2012, 16:23

se pa mi je ponudila še priložnost da kupim NIkon D5100 za 515 €, sicer je malo velik in to, vendar je nekje na istem z ceno m4/3 in polek tega ponuja kar nekaj več funkcij (pa tudi vreden bo več čez nekaj časa)... ga ima kdo izmed vas? kakšno mnenje glede aparata?

edit: aja pa aparat je nov..
 0   

Jernej @wolf82 6. Jun 2012, 21:19

smrekar je napisal/a:
se pa mi je ponudila še priložnost da kupim NIkon D5100 za 515 €, sicer je malo velik in to, vendar je nekje na istem z ceno m4/3 in polek tega ponuja kar nekaj več funkcij (pa tudi vreden bo več čez nekaj časa)... ga ima kdo izmed vas? kakšno mnenje glede aparata?

edit: aja pa aparat je nov..

S katerim objektivom?
 0   

smrekar @smrekar 7. Jun 2012, 14:20

klasika seveda: 18-55
 0   

Jernej @wolf82 7. Jun 2012, 14:55

5100 ima enak senzor kot D7000, ker je njegova največja prednost. Ima tudi gibljiv zaslon, kar kdaj pa kdaj tudi pride prav. Ker je body "tamal", z razliko od D90 in D7000 nima kardana za ostrenje, slika preko prizme je malo manjša, ni dodatnega zaslona in za nastavitve je treba v menije. Je pa zato vsaj 200 g lažji. Verjetno boš z slikami zelo zadovoljen.
LP
 0   

smrekar @smrekar 7. Jun 2012, 16:47

aha, hvala.
verjetno se bom odločil za nakup tega.
imam pa še eno vprašanje: veš za kakšno knjigo, s pomočjo katere bi se lahko naučil osnove digitalne fotografije? No saj kar nekaj že vem, vendar bi znanje še malo izpopolnil grin

lp
 0   

Dule @DuleB 7. Jun 2012, 22:03

smrekar je napisal/a:
aha, hvala.
verjetno se bom odločil za nakup tega.
imam pa še eno vprašanje: veš za kakšno knjigo, s pomočjo katere bi se lahko naučil osnove digitalne fotografije? No saj kar nekaj že vem, vendar bi znanje še malo izpopolnil grin

lp

Nekaj o osnovah digitalne fotografije lahko najdeš na spletni strani gospoda Rovška:

http://www.astrokaktus.com/DigitalPhotography/index.html

LP
Dušan Brezovnik
 0   

smrekar @smrekar 8. Jun 2012, 14:58

tako, pa sem se na koncu koncev le odločil za DSLR (dobim da za takšno ceno kot m4/3, zato mislim da se mi bolj splača kupit tega) in sicer Nikona D5100. Upam, da mi bo dobro služil. thumbsup

LP grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati