0   

Bekim Lutolli @bekim 4. Jun 2012, 09:06

Je kdo v Celju, ki bi mi lahko pogledal objektiv sigma zoom 28-70mm 1:2.8 DF

Normalno deluje vendar, ko fokusiram na bližnji premet se zatakne in moram premakniti v levo obroč za focus, da je ok en čas, dokler spet ne fokusiram bližnji predmet...
Kaj bi lahko to bilo?

LP, Bekim
Bekim Lutolli
 0   

Aleš @lial 4. Jun 2012, 09:30

Zobnik obroča, zadnji zob je ali odlomljen, ali pa zvit.
V takih primerih se največkrat menja cel obroč ostrenja.
 1   

Bekim Lutolli @bekim 4. Jun 2012, 09:32

Bi mi lahko kdo to popravil in koliko, bi me stalo?, sem klical fotobeseničarja... ne popravljajo sigme.

Lp, Bekim
Zahvala: Archie
Bekim Lutolli
 0   

Gašper @Gapiii 4. Jun 2012, 10:43

http://www.sigma-si.com/kontakt.htm
 0   

Bekim Lutolli @bekim 4. Jun 2012, 10:47

Hvala, njih sem že klical in poslal mail ob 8:00. Čakam, da mi odgovori za približno ceno, kot sva se dogovorila po tel... upam, da ni predrago smile
Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 6. Jun 2012, 16:16

Ni še odgovora... A je mogoče kdo iz Celja ali okolice, ki bi mi lahko to popravil?

Lep pozdrav, Bekim
Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 10. Jun 2012, 21:49

še kar nisem dobil odgovora sad...
Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 11. Jun 2012, 20:09

Danes sem ga razdrl uničil tiste pozlačene kontakte (se lahko zamenjajo) ugotovil, da je mehanizem za ostrenje zvit... Prosil, bi če ima kdo takšen objektiv za rezervne dele... sem ga pa sestavil nazaj, le af zdej sploh ne dela zaradi kontaktov smile
Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 12. Jun 2012, 20:49

Lahko kdo zrihta kontakte? prosim...

Bekim Lutolli
 1   

Aleš @lial 12. Jun 2012, 21:46

Ščetke si uničil, ker si vlekel ohišje narazen, preden si jih odstranil.
Pokrite so z nalepko (ta je skrita pod gumo na obroču) in to se naredi najprej, šele potem se lahko obroč potegne brez težav stran.
Pri sestavljanju pa je postopek obrnjen, torej najprej sestava, potem pa na koncu priviješ ščetke in pokriješ z nalepko.

Ker pa so te ščetke pri Sigmi (kolikor vem)vsaj treh različnih vrst, ti bo težko kdo pomagal čisto na pamet, razen če res ima takšen objektiv za rezervne dele.
Rešitev je servis Sigma, ali pa ebay.
In ne, žal tega jaz nimam...
Zahvala: bekim
 0   

Bekim Lutolli @bekim 12. Jun 2012, 22:14

Sem že celoten ebay pregledal za te ščetke pa ni sad bom jutri še na sigmo poklical smile Upam, da bodo imeli... Če pa kdo ima takšne ščetke kot so na fotografijah pa bi prosil naj mi sporoči.

PS lial hvala za razlago, bom vsaj nazaj dal brez problemov smile

LP
Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 13. Jun 2012, 07:57

Klical sem na Sigmo smile dobim ščetke smile

Sam po moje bo trajal... najman 1 teden smile
Bekim Lutolli
 0   

Aleš @lial 13. Jun 2012, 08:58

Na Sigmi je JJ sam... tako da je to treba tudi malo razumeti.

Še nekaj drugega: ali si ugotovil, kaj je bil problem pri zatikanju fokusiranja? Napisal si 'mehanizem za ostrenje zvit'. Kako zvit?
 0   

Bekim Lutolli @bekim 13. Jun 2012, 10:19

Mislim, da je zvit, ker nikjer nisem zasledil, da bi kaj bilo zlomljeno... Kp bi imel kdo čas, da bi pogledal... jaz ga lahko BP razstavim in sestavim nazaj. lahko tudi fotke naredim...

LP, Bekim
Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 13. Jun 2012, 10:23

ali pa če bi kdo šel mimo Celja, da bi sproti pogledal. Naročim kakšno celjsko pizzo in pir smile
Bekim Lutolli
 0   

Bekim Lutolli @bekim 13. Jun 2012, 13:12

Mislim, da sem našel napako smile se vidi na sliki...

A se da to razstavit, da vidim zakaj šteka in kako, prosim za pomoč smile
Bekim Lutolli
 0   

Sašo @HRCo 13. Jun 2012, 13:34

vidim da maš temo tukaj.. to kaj imaš na fotki ni nič drugega kot zvod za manualno obračanje fokusa.. to je priterjeno na notranji obroč kateri ima ležišče za zobnik preko katerega ostri sam aparat.. torej AF..
 0   

Bekim Lutolli @bekim 13. Jun 2012, 13:38

tam sem ugotovil, da so zgleda zobniki ok, glede na to da se normalno vrtijo... ko pa ga sestavim pa AF šteka MF pa sploh ne deluje. Zdaj ko sem ugotovil, da tale čist spodnji del na fotki šteka in gre na trdo, mislim da je to to smile
Bekim Lutolli
 0   

Sašo @HRCo 13. Jun 2012, 13:46

mogoče bi moral samo kaj podmazat.. ta del mislim da pomika prednjo lečo.. sprednjo lečo si že odstranil? odstraniš jo tak da prvo spredaj vzameš dol tisti plastični obroček ko gor nekaj piše.. te pa maš par šraufekov da ta plastični del dobiš vstran.. potem pa prideš do tega kovinskega pomičnega dela kateri ima te nogice ..
 0   

Bekim Lutolli @bekim 13. Jun 2012, 13:47

Pri meni ni plastični sad in nima nobenega utora da bi lahko dol dal sad bom poskusil nežno smile
Bekim Lutolli

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati