0   

bonita @bonita 21. Jun 2012, 20:38

Katerega kupiti za na objektiv premera 58mm? Najbolj ga potrebujem za to, da nebo ne bo videti bele oz. blage barve. Ne potrebujem ga toliko za dodajanje barv ter kontrasta detajlov.
 0   

Milan Mendaš @bliskavica 23. Jun 2012, 15:51

Kupi Hoya Pro1 digital, ne moreš zgrešit. Jaz sem z njimi zadovoljen. So pa tudi drugi v redu.
 0   

bonita @bonita 26. Jun 2012, 20:07

Kaj pa tale filter? Mi lahko kdo svetuje, ker se ne spoznam preveč na filtre. Piše, da je linearni- kaj to pomeni?

http://www.bolha.com/foto-filtri-cokin/polarizacijski-filter-cokin-62mm-in-52mm-oglas1280697989
 0   

misfits @misfits 26. Jun 2012, 20:26

linearni naj bi pri DSLR lahko zmotil delovanje samodejnega ostrenja ali merjenja svetlobe, jaz tega nisem opazil, sicer pa noben od teh dveh ne gre na 58mm
 0   

bonita @bonita 26. Jun 2012, 20:34

Ah, zatipkala sem se. 62mm.
 0   

bonita @bonita 3. Jul 2012, 19:27

Kupila sem polarizacijski filter in ne opazim nobene razlike, ko fotografiram z ali brez njega. Nekaj sem slišala, da moraš fotografirati pod kotom pa paziti še na druge dejavnike? Kako je s tem?
 0   

Jernej @wolf82 3. Jul 2012, 20:50

bonita je napisal/a:
Kupila sem polarizacijski filter in ne opazim nobene razlike, ko fotografiram z ali brez njega. Nekaj sem slišala, da moraš fotografirati pod kotom pa paziti še na druge dejavnike? Kako je s tem?

Za efekt ga je treba obračati smile
Lp
 0   

bonita @bonita 3. Jul 2012, 21:23

Lahko malo bolj obrazložiš?
 0   

Jernej @wolf82 3. Jul 2012, 21:31

Nameri fotoaparat v nekaj, kjer je odsev (potok, avtomobilsko steklo, ... ) ali proti oblakom potem pa obračaj ring na polarizatorju. V neki poziciji bodo odsevi izginili, oblaki oz nebo okli njih postanejo bolj kontrastni...
Lp
 0   

Gregor Gomboc @George 4. Jul 2012, 22:27

Bom reskiral spet kaj komentirati...

Bliskavica hvali svojo šaro (pa tudi sosedova je menda OK)...
Spet drugi svetuje pravilni način uporabe... In ja, poleg vrtenja je ZELO pomembno s katere strani prihaja svetloba. Lahko se namreč pripeti, da kljub vrtenju nebo efekta. Si pa ti že itak sama ugotovila.

Pri vsem skupaj pa je bilo spregledano, draga bonita, da si se že na začetku (iz nevednosti morda) odločila za napačen filter.

Belo oz. medlo nebo je posledica preosvetljenosti. Te pa polarizacijski filter nebo korigiral oz. bo efekt najbrž manjši kot si pričakovala.

Za tvoje želje potrebuješ nekoliko drugačne filtre.
Pokukaj tule http://www.naturephotographers.net/articles1108/dw1108-1.html

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati