0 

Gregor Prodan @progre2 28. Mar 2005, 11:07

Zanima me katera trgovina v sloveniji ima največji izbor filtrov (pola, UV, barvnih, special effects itd.). Prosim upostevajte samo trgovine, ki imajo možnost naročila prek spleta smile

Lp
   0 

Pele @Pele 28. Mar 2005, 11:09

Fotodiskont
   0 

Gregor Prodan @progre2 28. Mar 2005, 11:12

No, sm pozabu omenit ampak bi prosu da mi date še linke zraven smile
   0 

Matej Herbst @matto 28. Mar 2005, 11:14

Enakega mišljenja kot Pele (v bistvu so edini)

http://www.fotodiskont.com/
   0 

Matej Herbst @matto 28. Mar 2005, 12:02

A in P sistem glede na Fi objektiva, to so adapterski obročki, in potem imaš filtre v ploščičah za A in P sistem.

Prednost je v temu, da imaš samo en filter na pa za vsak fi svojega - slabost ni takšna kvaliteta kot pri navojnih filtrih

Cenovno je pa sigurno najboljša kombinacija, saj je držalo enako, dokupiš pa samo adapterčič za vsak fi, ki ga rabiš in imaš samo en komplet filtrov.
   0 

Gregor Prodan @progre2 28. Mar 2005, 12:18

zdej ko gledam, vidim, da so vsi kreativni filtri al sistem A al sistem P, nism najdu nobenega navojnega ... zakaj tako ? biggrin vem da dosti sprašujem ampak me res zanima ker bom to moral enkrat vedet smile
   0 

Matej Herbst @matto 28. Mar 2005, 12:32

Kreativne držijo na zalogi več ali manj v ploščicah, nekateri na navoj sploh ne obstajajo, jaz po navojnem kreativnem ne bi sploh nikoli posegel, saj bi bila cena prehuda, za vsak objektiv še svoj kreativni filter, že z UV in polarizatorjem imaš velik strošek.
Drugo kreativni filtri se zelo malo uporabljajo, še posebno danes ko imamo PS, se je prodaja tako pomanjšala, da jih tudi mi počasi umikamo ven iz prodaje.
   0 

Gregor Prodan @progre2 28. Mar 2005, 19:49

kaksna pa je razlika med cirkularnim in linearnim polarizacjiskim filtrom ?
   0 

Blaž Ogorevc @balž 29. Mar 2005, 08:56

pri cirkularnem maš dvojni obroček, tako da ga lahko sučeš po mili volji in laže nastavljaš - recimo če nočeš da bi vso odbito svetlobo filtriral. linearni je pa bolj primeren za objektive na izvlek - ker pri ostalih zumih se pri podaljšanju goriščnice tudi filter zasuče in potem ga moraš na novo nastavljat.
Tako se mi vsaj zdi, če pa se motim, naj me kdo popravi. Ali kaj doda.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
   0 

Gregor Gomboc @George 30. Mar 2005, 11:54

balž je napisal/a:
- ker pri ostalih zumih se pri podaljšanju goriščnice tudi filter zasuče in potem ga moraš na novo nastavljat.
Tako se mi vsaj zdi, če pa se motim, naj me kdo popravi. Ali kaj doda.

Pri ta poceni zoomih to res drži. Če pa je objektiv malo boljši, pa se prednja leča ne vrti zraven.
   0 

Matej Herbst @matto 30. Mar 2005, 11:59

V bistvu gre samo zato ali ima objektiv notranje ostrenje ali ne, če ima notranje ostrenje se mu leče premikajo notri.
   0 

Gregor Prodan @progre2 9. Apr 2005, 19:59

kaj pa je skylight filter ?
   0 

Olaf @Olaf 9. Apr 2005, 22:30

Kar se tiče linearnega in cirkularnega pol. filtra....

Polarizacijski filter ti filtrira svetlobo - odstrani vso svetlobo ki se odbije od neba, vode, delcev v zraku ipd.
Ko pride svetloba čez filter je na drugi strani polarizirana.

Ker pa to lahko moti AF sistem obstajajo cirkularni polarizacijski filtri, ki povzročijo, da svetloba na izhodu ni polarizirana.

To je to...

(kaj je polarizirana svetloba si pa na netu poišči)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati