0   

Matic Zalaznik @LazyBones 28. Jun 2012, 13:38

Zdravo!

našel sem bliskavico, ki jo je še oče uporabljal na yashici. Staro je pomoje da okoli 30 let in še vedno deluje.

Zgleda pa takole:

http://www.limundo.com/kupovina/BLIC-NOAL-AUSTRIA-218M-/4634344

nekaj sem prebiral na googlu, da je možno uničiti aparat z bliskavico ali nekaj podobnega!
Zdaj pa mene zanima kaj vi mislite o tem, imam d7000 in preden sem naletel na te "grožnje" na googlu sem že parkrat sprožil bliskavico in je delalo zelo lepo smile thumbsup

lep pozdrav!
 0   

Janez Pelko @Wartburg 28. Jun 2012, 14:49

Ta bliskavica ne bo nič kaj dosti drugačne svetlobe oddala kot vgrajena, niti ni kaj dosti močnejša. Mislim, da je nima smisla uporabljati. Mogoče le tako, da jo povežeš s kakim radijskim sprožilcem in narediš kaj bolj kreativnega kot posnetek z direktnim bliskom.
 0   

Matic Zalaznik @LazyBones 28. Jun 2012, 14:59

malenkost bolje je ali pa me obcutek vara... drugace pa kako to zgleda z radijskim sprozilcem?je to sploh izvedljivo na tej stari bliskavici...
hvala pa za odziv in komentar.
 1   

Janez Pelko @Wartburg 28. Jun 2012, 15:28

Radijski sprožilec je brezžični nadomestek kabla, s katerim povežeš aparat in fleš. Dobiš jih za nekaj deset evrov in so zelo lepo uporabni. delujejo na vseh bliskavicah, ki imajo standarden hotshoe kontakt, tako kot ga ima ta Noal.
Saj ta bliskavica morda da malenkost, ampak res malenkost lepšo svetlobo kot vgrajena. Moje mnenje pa je, da je direktni fleš zelo ozko uporaben, saj so ponavadi rezutati precej obupni, najsi bo to vgrajeni ali zunanji fleš.
Zahvala: LazyBones
 1   

Matic Zalaznik @LazyBones 28. Jun 2012, 19:49

hvala wartburg za tako obsirno razlago!
lp
Zahvala: Wartburg

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati