0 

daks @daks 28. Mar 2005, 18:20

Zivijo

1.Na www.fotodiskont.net sem gledal Cokin-ove Close-up leče.
Opazil sem da so 0D, 1D, 2D, 3D in 4D.
Zanima me kaksna je razlika med njimi.

2.Prejsni teden sem v Cumulus-u kupil polarizacijski filter Raynox. Prvo, ko sem prisel v trgovino in povedal kaj bi imel mi je pokazal Heliopan-ov pol.filter, ki je imel na filtru tudi "skalo" od 1-15(mogoče 20) in mi pokazal kako deluje. Ker je bil heliopan-ova različica 11k sem se odločil za Raynox-ovo, ki je 6k. Vendar pa Raynox nima skale in sedaj ne vem točno kako ga uporabljati.
Prosim vse, ki kaj veste o tem za pomoč.

Hvala
   0 

Sandi @Sandi 28. Mar 2005, 21:56

Na kratko ... close-up ... mislim da so to oznake za dioptrije oziroma povečave, večja kot je cifra, večja povečava. Lahko se jih tudi združuje, eno vrh druge, je pa tako, da z vsakim večanjem zmankuje manevrirnega prostora tako v goriščnici kot v dof-u, pa razne avre se pojavijo po robovih slikanih motivov.
Kar se tiče poli filtra, pa zaradi tiste skale, četudi je nima, nisi nič zamudil. Saj delovanje in učinek filtra nastaviš vedno ob pogledu skozi iskalo. Tu vidiš, pač kolikšna stopnja ti najbolj paše. Samo delovanje polija, pa najbolj očitno opaziš pri slikanju neba in oblakov, ... se poveča kontrast, vode, kjer so na gladini odsevi, itd. Najboljši učinek dosežeš, nekako na kot 90 stopinj napram soncu, medtem ko direkt v sonce nima efekta. Edina slabost tega filtra je, da ti pobere dve zaslonki, sicer pa je stvarca zakon ... jaz ga imam skoraj skoz gor.

Lp
Škljoc !
   0 

chips @chips 28. Mar 2005, 22:23

Close-up filtri so za en k***, tako da ne si pricakovat kakih rezultatov:)
   0 

Goran @darkdragon 29. Mar 2005, 07:28

chips jst se pa neb strinju s tabo glede close-up filtrov. jst mam doma prov ta komplet (cokin). edina slabost je da rabis ful svetlobe ker ti s povečavo pade tut svetloba (ker dodaš še eno lečo), je pa res da če se boš šel makro fotografijo dokaj redno ti jst bolj priporočam kakšne obročke al pa meh
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
   0 

primoz75 @primoz75 29. Mar 2005, 08:29

ima prav chips...

te predleče so bolj zasilna varjanta....

so obročki dosti boljša reč...
   0 

Goran @darkdragon 29. Mar 2005, 08:40

sm jst tut reku da so obročki bolša stvar sam leče pa tut niso za v smeti :roll:
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
   0 

chips @chips 29. Mar 2005, 09:03

darkdragon: ocitno res drzi, da je kvaliteta zelo relativna zadeva:)
   0 

daks @daks 29. Mar 2005, 12:01

primoz75 je napisal/a:
ima prav chips...

Oj

O kaksnih obrockih govorite? Naj mi en to malo razlozi.

lp
   0 

rado @rado 29. Mar 2005, 12:07

http://www.educa.fmf.uni-lj.si/izodel/ponudba/1997/maver/foto/index.htm

Malo si preberi o tem tukaj , seveda pa moraš stvari prilagajat glede na aparat opremo , ki jo imaš.
   0 

maja @majabee 11. Apr 2005, 23:17

Help!

Pred kratkim sem kupila star srednjeformatni fotoaparat. Mi lahko kdo svetuje, kje bi se dalo kaj vec prebrat o filtrih, predvsem za CB klasicno fotografijo - kateri filter ob kateri priloznosti,... . Obstaja kaksna uporabna internet stran?

Ful hvala...
   0 

Borut Hočevar @bot-sub 12. Apr 2005, 06:27

daks je napisal/a:
primoz75 je napisal/a:
ima prav chips...

Oj

O kaksnih obrockih govorite? Naj mi en to malo razlozi.

lp

Pred davniomi časi sem naredil par fotografij z makro obročki. Tukaj je en kratek "test", kako se obnesejo...

http://www.e-fotografija.com/forum/viewtopic.php?t=2587&highlight=obro%E8ki
----------------------------------------------
Gnoj je zlato in zlato je gnoj ... Kdor nima duše,ne potrebuje zlata, kdor ima dušo ne potrebuje gnoja.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati