0   

punca86 @punca86 17. Jul 2012, 11:22

Pozdravljeni vsi skupaj. Sem nova na forumu in imam nekaj vprašanj glede izbire.

Doma imam nikon d5100 z 18-55 objektivom ampak je problem v tem da mi je preveliko in pretežko za okoli nosit na izlete in potovanja.

Rada bi si kupila aparat fuji film x10 ali nekaj podobnega v tem rangu da bi kakovost fotografije saj približno ostala na tem rangu ki ga imam na nikon d5100 in 18-55 objektivom.
Ko sem gledala predstavitve Fuji x10 nudi res veliko možnosti,tiste najpomembnejše od izbire zaslonke, časa osvetlitve , iso , itd. Ima objektiv 28-112 f 2.0 - 2.8 . Tudi senzor ni slab in slika ponoči ne povzroća zelo veliko šuma.

Če potegnem črto rada bi imela manjši aparat v rangu kot je x10 ne bi pa rada veliko izgubila na kakvosti fotografije.

Nekaj vprašanj in upam da mi boste znali odogovoriti
1. Ali bom zelo razočarana nad kakovostjo fotografij?

2. Koliko v % slabše bodo od d5100 z 18-55objektivom , če mi zna kdo odgovoriti ? smile

3. Ali predlagate še kateri drugi aparat v tej velikosti kot je x10 in da ima boljšo kvaliteto fotografij ali vsaj enako in možnosti izbire zaslonke . časa osvetlitve itd.

Najlepša hvala za odgovore

L.p.
 0   

Aleš @lial 17. Jul 2012, 11:38

Pred nekaj dnevi sem testiral (in test objavil na svojo spletni strani) Sony DSC RX100, to je morda prav to, kar iščeš - aparat za v žep, ki je sposoben narediti posnetke primerljive vstopnim DSLR-jem.
Morda v kakšnih primerih celo boljše.
 0   

nocomment @nocomment 17. Jul 2012, 12:54

Znebi se D5100 in leti po X10.

X10 ima dober optični viewfinder (za P&S), dober senzor in objektiv, je majhen in lahek (v primerjavi z DSLRjem) ter omogoča vse potrebne ročne nastavitve.

Strah zaradi kvalitete slik je pa povsem odveč. Za tako uporabo je ergonomija itak BISTVENO bolj pomembna kategorija. Pa še ženska si, itak nimaš fotoaparata za to, da brezumno gledaš piksle (tako kot mi ostali).

X10 je tudi lep za popiz...
 0   

Gregor Gomboc @George 17. Jul 2012, 19:20

Sem poponoma enakega mneja kot nocomment nad menoj.
 0   

punca86 @punca86 17. Jul 2012, 20:56

nocommment : hvala za info ampak nima veze ali sem ženska ali moški , tudi jaz gledam pixle oziroma me zelo moti preveč šuma ....
lial:aparat je dober in zelo drag , že x10 je kar drag za kompakta ampak to bi še raskirala.
 0   

samos1111 @samos1111 14. Avg 2012, 13:00

X10 ima specifično tehnologijo senzorja, ki je svetlobno malo manj učinkovita; v principu ponuja neke dodatne možnosti, ki pa jih redkokdo uspe dojet v vsej njihovi globini, prav tako jih ne podpira večina raw konverterjev. Sicer je kar fajn.
Poglej si mogoče še Olympus XZ-1 (cenovno ugoden za to kar nudi, sicer senzor že precej za časom, mogoče pride kmalu kakšen naslednik).
RX100 res izgleda zelo fajn, je pa frišen in precej drag. Na račun žepnosti zaslonka na koncu zooma precej upade.
Ali pa Canon G1X - trotl z res velikim senzorjem.
Glede zaslonke pazi: pri isti zaslonki dobiš pri manjšem senzorju večjo globinsko ostrino. Kar ti je lahko všeč ali ne.
Olympus OM-D je tudi precej popularen, ker je m43 sistem z njim končno dobil konkurenčen senzor. Mogoče pride še kakšen cenejši/manjši m43 s takim senzorjem. Je sicer res da m43 kit objektivi slabo konkurirajo RX100.
Mogoče se splača par mesecev počakat če te preveč ne tišči, zadnje čase se v tem razredu precej dogaja. Jaz še čakam grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati