0   

tiag @tiag 25. Jul 2012, 23:01

Živjo! Vem, da je bilo o tej temi že govora, samo vseeno me zanima, ali mi kdo lahko da nasvet, kaj naj naredim, ker mi na tem canonu (s canonovim objektivom) javlja ta error 99 in ne morem slikat - to napako mi javlja, ko imam fotil na AV in na M... brala sem, da pomaga, da kontakte z radirko spucaš - to sm sicer že probala, sam ni nič drugače, še zmer javlja napako (sej kompakti so te zlate "pikice" na objektivu in na bodju, ne?) če kdo ve, kaj še lahko naredim, preden ga nosim kamor koli, bo vsak nasvet dobrodošel smile
hvala, lp
 0   

tiag @tiag 25. Jul 2012, 23:09

še tole bi dodala - zdle sem probala z drugo lečo, s 50-ko, in mi napake ne javlja več, tudi ko imam v av ali m mode - zdi se, da je napaka na leči - kaj to pomeni oziroma kaj lahko nardim?
hvala, lp
 0   

ant-dj @ant-dj 26. Jul 2012, 07:25

o kateri leči je govora?

Lp
 0   

tiag @tiag 26. Jul 2012, 17:48

Canon eos 17-85mm,
Lp
 0   

Tibor Tomšič @sid911 26. Jul 2012, 18:55

Verjetno gre za precej razširjeno težavo teh objektivov (17-85) - flat kabel zaslonke (če se prav spomnim) zafrkava.
 0   

tiag @tiag 26. Jul 2012, 19:13

Aha,torej moram na servis?ali lahko kaj sama zrihtam?hvala,lp
 0   

ant-dj @ant-dj 26. Jul 2012, 20:15

Lahko slikas vedno na najnižji zaslonko in ne bo napak. Sicer pa je potrebno zamenjati en kabel, ki se pretrga. Na servisu bo popravilo nad 120 evrov.
 0   

tiag @tiag 26. Jul 2012, 20:58

Mi je tud pri najnizji vrednosti zaslonke,npr.4.5 napisalo error,tako da nevem kaj to zafrkava-a je pa se kak drug mozen vzrok,da mi to dela? Hvala,lp
 0   

Tibor Tomšič @sid911 27. Jul 2012, 14:24

Če z drugimi objektivi dela aparat ok je več kot verjetno kriv objektiv. Lahko pa ga za vsak slučaj preskusiš na drugem bodyju...če dela isto pa kaj drugega kot servis ne preostane.

(Zamenjava flat kabla ne izgleda ravno enostavno: http://canonrepair.wordpress.com/2011/11/04/ef-s-17-85-is-aperture-change-as-simple-as-possible/)
 0   

tiag @tiag 27. Jul 2012, 19:01

Bom probala se na drugem body-ju,ce ga dobim!a pa se mi sploh splaca to menjat,glede na to,da je 120eur ali vec?hvala,lp
 0   

tiag @tiag 29. Jul 2012, 14:38

Probala še z drugim objektivom isti body in ni težav, žal pa nisem imela prilike probat z drugim bodyjem, samo mislim,da je res problem v tem objektivu in kablu - ko namreč slikam na najmanjši zaslonki je vse ok, ko spreminjam, pa napiše error 99... mi lahko kdo svetuje ali se takšno popravilo sploh splača? glede na to, da se najbrž lahko ta težava ponovi...

Hvala za odg, vesela bom vsakega nasveta
lp Tina

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati