Kateri delovni prostor ima v PS nima veze z njegovim problemom v LR. Delovnega prostora v LR ne moreš spremenit, tudi ne izklopit color managementa.
Tud jaz sem opazil sitnosti zaradi tega CM. Specifično, imam en tipičen zanič mat panel na laptopu s premajhnim gamutom. LR se z njim trudi narest prave barve, ampak mu žal kmalu zmanjka gamuta. Zato mnoge žive barve postanejo zasičene, podobno kot bi prežgal rdeči kanal, le da histogram izgleda vredu. Zunanji IPS monitor je seveda vredu.
"Prave" in "napačne" barve so lahko relativna reč. Do zasičenja se barve na laptopu in zunanjem IPS v LR kar ujemajo, medtem ko so v non-managed programih (Picasa) različne (laptop bolj izpran, IPS kar preveč živ). Po drugi strani v non-CM ni problema z zasičenjem in se da za silo delat če se zavedaš razlike.
Opcije:
1) Greš v Color Management od Windowsov in izključiš monitorjev profil Samsunga, tj ga zamenjaš z default sRGB IEC61966-2.1. Barve bodo potem seveda toliko mimo kolikor je mimo tvoj monitor.
2) Mogoče je z monitorjevim profilom kej narobe. Lahko si nabaviš ali izposodiš kalibrator (Spyder, EyeOne...) in narediš novega po meri, kar je takoalitako priporočljivo.
A kalibracijo že uporabljaš?
Poskusi še če kaj vplivajo opcije pri kalibraciji (svetlost, temperatura bele točke, gama; format profila v2 ali v4, LUT ali ne).
3) Zamenjaš monitor z enim ki ima večji gamut, po možnosti IPS panel.
Kateri monitor imaš, je to laptop panel? Kar se laptopov tiče je velika večina zaslonov totalen crap, precej ne glede na proizvajalca čeprav nekaj razlik je, priporočajo LG. Nekoliko boljša je statistika le pri Macih. Je sicer par redkih izjem ampak ponavadi ne moreš zamenjat (stari IBM FlexView IPS, novi Dell XPS... poglej na Anandtech). V standardnem razredu so glede gamuta bleščeči anti-glare zasloni tipično nekaj boljši od mat zaslonov.