0   

bobek13 @bobek13 13. Avg 2012, 06:48

Pozdravljeni!

Sem delal serijo posnetkov, spuščanje golobov na poroki od bratranca in mi je zadnja slika od 4, ki jih je 300D sposobna zapored posnet, bila samo zgornja četrtina vidna, ostalo je vse črno kot noč... sem se pol igral z zamenjavo objektivov pa ni nič bolje, zrcalce tudi zgleda, da se popolnoma odpre, tako da smatram, da se je senzor pokvaril...

tukaj je en posnetek:

Vprašanja:
Ali je res šel senzor na dokončne počitnice, ali je kaj drugega pokvarjeno?
Če je res senzor, se to lahko popravi, ali se ne izplača?

Hvala lepa za odgovore in lep pozdrav
bobek13
 0   

Aleš @lial 13. Avg 2012, 07:01

Meni zgleda bolj problem z zavesico...
Lahko da bo dovolj čiščenje, lahko pa gre res za 'pogreb'
 0   

Aleš @lial 13. Avg 2012, 07:53

Ipsilon je napisal/a:
http://grumt.blogspot.com/2009/06/how-to-repair-broken-sub-mirror-on.html

Zanimivo!
Očitno sem prej 'brcnil v temo'

LP
 0   

bobek13 @bobek13 13. Avg 2012, 08:39

Ipsilon je napisal/a:
http://grumt.blogspot.com/2009/06/how-to-repair-broken-sub-mirror-on.html

...jap, to bo to... kaj bi to na Canon servisi lahko popravili? Žal nisem tolko pogumen, da bi se sam lotil, super navodilom navkljub confused

lpA
 0   

iztok @izo 13. Avg 2012, 14:19

verjetno ne more bit več kot menjava zaklopa, ta je tam nekje med 200-300€, če se prav spomnem, torej za menjavo špegla bi bilo realno vsaj pol manj, odvisno pa, kako zacolajo delo samo (se mi zdi, da to še največ). realno pa bo verjetno najceneje nabavit še en rabljen 300d, ki ga dobiš za 100€ ali še manj..
žalostno, kako digi igračkam pada vrednost, se spomnem, ko sem za "srebrenkota" dal krepko čez današnjih 1000€, še kartica je bila kot iz zlata pa mogoče 256mb, hehe..

definitvno pa vprašaj na kakšen servis aka 3a ipd..
 0   

andyz @andyz 13. Avg 2012, 14:43

Če ni bila to tvoja zadnja fotografska dejavnost, potem kupi novega.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 13. Avg 2012, 15:14

Kot rečeno, sam popravi ali pa drugega kupi. Ne tega na servis nosit ker te bojo scuzali za več kot je aparat vreden.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

bobek13 @bobek13 14. Avg 2012, 06:31

Hvala vsem za odgovore, sploh pa Ipsilonu, mi je včeraj prijatelj električar s pomočjo njegovega(in še par drugih) uspešno popravil canona, tak da jutri bo že v akciji v hribih;) ... moram pa priznati, da sem po tihem upal, da ne bo uspelo in bom imel super izgovor, da kupim novega smile

lpA

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati