0   

bosiot @bosiot 23. Avg 2012, 18:12

Pozdravljeni,

na zgornjem zaslonu mi konstantno utripa "Err" ali slučajno kdo izmed vas ve za kakšno napako naj bi šlo in kje bi se jo dalo ugodno popraviti, saj je aparat star 2 leti in ni več v garanciji?

Lep pozdrav
 0   

samos1111 @samos1111 23. Avg 2012, 22:44

Mogoče slab stik na električnih kontaktih z objektivom? Poskusil drug objektiv?
Ali pa problem s SD kartico, se mi občasno dogaja, ampak tisto mislim da je CHR.

http://mansurovs.com/how-to-fix-blinking-err-error-on-new-nikon-dslr-cameras
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1034&message=30454590&changemode=1
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1034&message=41253344&changemode=1
 0   

bosiot @bosiot 23. Avg 2012, 22:49

Bom poizkusil, vendar sem probal zamenjat objektiv in je še vedno gorelo, zato sumim da je napaka v bodyju :/
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 23. Avg 2012, 23:01

http://mansurovs.com/how-to-fix-blinking-err-error-on-new-nikon-dslr-cameras

Stric Google vse najde. Umazani kontakti na bodyju ali pa potreben servis.
 0   

Andraž Martinšek @AndrazMartinsek 23. Avg 2012, 23:07

Men je to delal neki časa, pa je bla kriva spominska kartica... Lahko da je enako pri tebi, ni pa nujno smile
 0   

bosiot @bosiot 24. Avg 2012, 06:23

Kolikor vem, naj bi za spominsko utripalo opozorilo CHA.

Drugače pa sem očistil kontakte in nič boljše :/

Kam lahko dam ugodno servisirat nikona, ki ni v garanciji? Kakšne ideje?
 0   

ant-dj @ant-dj 24. Avg 2012, 06:32

Mogoče je pa napaka v tistem drsniku za zaslonko. Vsaj pri meni je bil tak problem pri d300. Probaj malo premikat tisti del pa glej če je kaka razlika.

LP
 0   

Jernej @wolf82 24. Avg 2012, 23:02

Meni je tako napisal, ko sem po nesreči premaknil obroč zaslonke na sigminem objektivu (nima možnosti locka). Kateri objektiv pa uporabljaš?
Lp
 0   

bosiot @bosiot 25. Avg 2012, 06:13

Pa uporabljam 18-105mm in 50mm 1,4g in mi pri obe piše Err, ni važno kateri je na bodyju. Zaradi tega močno sumim body :/

Z drsnikom pa nisem uspel ničesar uredit
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 25. Avg 2012, 09:04

Uporabljaš grip mogoče? Probaj brez...
Kdor kasneje zavira, je dalj časa hiter! smile
 0   

bosiot @bosiot 25. Avg 2012, 15:12

Tudi to sem že sprobal, jutri gre na žalost k Beseničarju, ni druge smile
 0   

porkoja @porkoja 25. Avg 2012, 15:34

Kaj pa Foto Saksida ELSAX v Mariboru ali pa Fotomehanika v Ljubljani? Verjetno bi ceneje skozi prišel. Sam imam do Beseničarja velik odpor, ko sem še delal z Nikonom in sem imel nekaj težav z aparatom in objektivi.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 25. Avg 2012, 17:29

porkoja je napisal/a:
Kaj pa Foto Saksida ELSAX v Mariboru ali pa Fotomehanika v Ljubljani? Verjetno bi ceneje skozi prišel. Sam imam do Beseničarja velik odpor, ko sem še delal z Nikonom in sem imel nekaj težav z aparatom in objektivi.

čakaj malo, ti mu predlagaš servis v mariboru ALI v ljubljani? resno?
ksj ps raje kak servis v španiji? ali pa kar na japonsko?

kakšne eni kvasite, ne morš vrjet... upset
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 1   

porkoja @porkoja 25. Avg 2012, 20:21

Sviri, povej rajši kaj pametnega in ne trosi bedarij. Vsak drugi tvoj prispevek je obarvan skrajno pametovalno ali posmehljivo ali ne vem kaj tretjega, le toliko, da "dokažeš" kako zelo si brihten, v resnici pa samo izlivaš svoj žolč na forumu in le malokdaj komu kakorkoli konkretno pomagaš.

Pa mi argumentirano obrazloži zakaj ne bi predlagal servisa v Ljubljani ALI v Mariboru?
Imaš mogoče karkoli proti Ljubljani ALI proti Mariboru?
Živimo v državi, ki jo lahko v enem dnevu prevoziš celotno in znotraj tako majhnega prostora sploh ne vidim razloga, da bi nam distanca bila kakršna koli ovira.
Sicer pa uporabnik sploh ni povedal od kje je.
In, če še ne veš, dandanes skorajda ni servisa ali trgovine, ki blaga ne sprejmejo/posredujejo nazaj po pošti. Se pravi mu sploh ni potrebno iti v Maribor ali v Ljubljano. Vse se da opraviti na daljavo.

Sviri, naslednjič se prosim vzdrži nepotrebnih komentarjev in svet bo lepši, forum pa učinkovitejši.
Zahvala: luka567
 0   

bosiot @bosiot 25. Avg 2012, 20:49

Vidim, da se je razvnela debat smile

Sem iz Celja, vendar se mi ni problem zapeljati v MB ali v LJ, konec koncu bi lahko poslal tudi preko pošte, kot je to rekel Porkoja, danes so za študenta takšne relacije že skoraj na dnevnem redu. Odločil sem se za Fotomehaniko v Ljubljani, pol pa upam, da čim hitreje dobim povratne informacije o napaki in strošek popravila.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati