0   

Daris @Daris 23. Avg 2012, 21:23

LP vsem,

pred meseci sem začel študirati, da bi rad v življenju znal dobro snemat, pa sem se malo pozanimal in zaključil, da bo najboljši prvi korak nek za video relativno dober DSLR, ker se poleg tega že kakšno leto ljubiteljsko ukvarjam s fotografijo, pa sem prodal Nikona D3000 in kupil Canona 600D.

Imel sem na izbiro, da vzamem body za 550 ali kit 18-55 za 565, tako da sem dal 15€ več in vzel še objektiv, doma pa sem že od prej imel 50mm F/1.4 od fotra.

50ko bom obdržal, sigurno bom ostal v snemanju, ker sem se res zaljubil v to in snemam vsak dan malo pa se učim montirat in podobno. Snemam v veliki večini kaj v mestu ali pa grem v naravo, pokrajino, eventuelno pa bom še mačka.

Kakorkoli že, 18-55 ni dosti gut, ker nima fiksne zaslonke in je svetlobno precej švoh in sem v temi priklenjen na 50mm, kar pa je pogosto preozko, poleg tega pa ima 18-55 fokus ring spredaj, kar je na eni strani precej neprijetno, če želiš natančno ročno izostriti nekaj, pa tudi vrti se, zato ga bom prodal na ebayu in vzel nekaj drugega, kar bi bilo vsestransko, torej neki zoom, pa da ima ločen fokus ring z notranjim ostrenjem zaradi polarizacijskega filtra in pa fiksno zaslonko.
Trenutno razmišljamo Tamronu 17-50mm F/2.8 VC, ker ima enakega brez VC že deklina na Nikonu D7000 in je precej zadovoljna, vendar me zanima, če lahko dobim tudi kaj boljšega, brez da seveda prestopimo prag štirih številk kar se tiče cene, ker VCja dobim na ebayu že za slabih 300€ malo rabljenega.

Najlepša hvala za vaše predloge, pa če ima kdo predloge še glede česa drugega, kar bi se mi splačalo kupiti, bi rad slišal čimveč, ker bi se rad čimveč naučil. Trenutno razmišljam o tem objektivu+ND 8x filter in polarizacijski filter, stativ imam nek full težek in rigiden od fotra, tako da na dan s predlogi.
 0   

ant-dj @ant-dj 24. Avg 2012, 06:36

M42 manualni objektivi. Poceni in fajn za ostrit, ker imajo dolg hod.
 0   

luka567 @luka567 24. Avg 2012, 12:14

Se strinjam s predhodnikom. M42 objektivi. Ostriti moraš skoraj pod nujno ročno, tako da se ti ne splača kupovati nekih hudo dragih objektivov s samodejnim ostrenjem.
 0   

Daris @Daris 24. Avg 2012, 18:30

Ostrim že sedaj vse ročno, pa tudi 600d nima continuous autofocusa za live view, tako da si edino izostrim preden začnem snemat, ker takrat itak lopne zrcalo dol in izostri s tistim.

Kakorkoli že, objektiv bi bil tudi za fotografijo, vendar sta za ta namen morda res zadovoljiva 18-55mm in 50mm fiksni, ker je primaren pač video.

Malo sem googlal za M42, pa mi ni kaj pretirano jasno, za kaj sploh gre. Bi lahko dobil kak link do kakšnega konkretnega objektiva, ki se ga splača vzeti v mojem primeru? Če torej upoštevate, da že imam 18-55 (ki bi ga prilično sicer prodal) in pa 50mm. Pa fino bi bilo, da imajo ti objektivi vgrajene stabilizatorje.

Hvala že vnaprej.
 0   

Aleš @lial 24. Avg 2012, 19:09

M42 s stabilizatorjem pa ne boš našel. V veliki večini gre za objektive s fiksno goriščnico in popolnoma ročnim upravljanjem, tako ostritve, kakor tudi zaslonke. Tu in tam se sicer najde tudi kakšen z zoomom, vendar so bolj redkost.
Če boš kupoval m42 bodi zelo pozoren na dvoje: možna plesnivost leč in gladkost vseh gibljivih delov.
Za montažo na Canon potrebuješ še adapter, na voljo so tudi takšni s potrjevanjem fokusa.
 0   

luka567 @luka567 24. Avg 2012, 21:34

To so pač nekoliko starejši objektivi, ponavadi masivnejše izdelave (kovinske, ne iz plastike, kot veliko današnjih objektivov). Več si lahko prebereš recimo na http://en.wikipedia.org/wiki/M42_lens_mount. Samu tudi sicer prodajam komplet tovrstnih objektivov, lahko si pogledaš pod malimi oglasi.

Drugače pa ja, lial ima prav, kar se tiče plesnivosti in gladkosti fokusirnih obročev in podobnega.. Drugih problemov pa načeloma ni.
 0   

Daris @Daris 29. Avg 2012, 11:44

M42 sem zdaj vzel 135mm F2.8, imam še 50mm F1.4, želim pa si zamenjati 18-55mm, ker mi enostavno ni dosti oster, pa me zanima še kak predlog v tem rangu, torej mora met širok kot (širše od 18mm po možnosti, ker mi je 18glih nekje prav). Sklepam, da zaradi formata med M42 ne bom našel nič, če pa že, pa ne bo pretirano ugodno, zato še enkrat vprašam po mnenju o Tamronu 17-50 F2.8 VR ali prosim za kak drug predlog. Nekaj vsestranskega pač moram imeti.
 0   

ant-dj @ant-dj 29. Avg 2012, 11:51

Tamron je fajn že zaradi 2,8 blende in tudi pri fotkanju je super objektiv. Če hočeš ostrega, potem pravijo da je tisti brez stabilizacije ostrejši.

Sicer pa lahko nabaviš še fisha samyang 8mm (M42 je v tem rangu le peleng 8mm)

LP
 0   

Uroš Miklavčič @Ulrich 29. Avg 2012, 15:33

Sigma AF 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS
blog: [url=http://blog.miklavcic.si]blog.miklavcic.si[/url] | twitter: [url=http://twitter.com/uros_m]@uros_m[/url] | galerija: [url=https://www.slo-foto.net/portfolio/Ulrich]SloFoto[/url] | podjetje:[url=http://miklavcic.si] miklavcic.si[/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati