0   

Risanka @Risanka 30. Avg 2012, 11:17

Dober dan vsem skupaj!

Imam eno težavico: moj nikon se je odločil, da me ne uboga več Help
Namreč, zaklop je obtičal na enem času in se noče zapirati hitreje od tistega časa - ocenjujem, da nekje med 25-40. Hitreje od tega noče, ampak slišim (in kasneje seveda vidim) da kar ostane pri tem času, čeprav dvignem hitrost zaklopa. V počasnejših časih deluje tako kot je treba, sem poskusila ga tudi pustiti na bulb kako minutko, pa je blo ok...poskusla z različnimi objektivi, poskusla v "avto" načinu, da vidim, kaj se tam zgodi - ni razlike, nekje 40 je največja hitrost, pri kateri slika.

Kaj naj z njim? Nič tragičnega se mu ni zgodilo, torej noben padec ali poškodba, da bi se lahko tako obnašal.
 0   

cere @cere 30. Avg 2012, 18:19

Zdravo
Probajte v nastavitvah malo pogledati da niste kaj po pomoti vklopili, ker vem, da sem imel pred časom tudi jaz ta problem, vendar se ne spomnim kaj je bilo vkopljeno.

LP
 0   

Risanka @Risanka 30. Avg 2012, 20:06

Uf hvala, si mi dal idejo, ki je rešila problem. Resetirala sem nastavitve in čudežno deluje. Zdaj pa je problem, da me zanima, zakaj mi je sploh zaskočil zaklop - ker očitno to pomeni, da si en pojem v meniju narobe razlagam, zdaj pa ne vem katerega.

Ampak čudno mi je, da potem v avto načinu ni normalno slikalo. Hm, res čudno. V avto si ja vse po svoje prilagodi. No glavno, da je zdaj kul.
 0   

porkoja @porkoja 30. Avg 2012, 20:06

Poskusi na vrhu aparata nekaj sekund tiščati gumba, ki sta označena z zeleno piko (-/+ in AF). Tiščiš ju dokler zgornji displej ne utripne. Ugasneš aparat in poskusiš kako se obnaša.
Da se nisi mogoče igrala v "Custom Settings" in vklopila Exposure delay mode (zaporedna št. 31)?

Edit: hehe, očitno sva pisala ob istem času. Lepo, da si rešila težavo. smile
 0   

Risanka @Risanka 30. Avg 2012, 20:16

Jaaa, to je blo to! Pa še res ga na 40 ustavi, dobro sem ocenla =)
Ker se spomnim, da sem to enkrat vklopla, ker sem mislila, da to pomeni, da najprej dvigne zrcalce in nato spusti zaveso, da kao vibracije od premikanja zrcalca ne stresejo posnetka.
Well, čemu pa potem to služi?

Zdaj si potešil mojo radovednost smile Če ne bi po mojem še 2 uri sedela tukaj, preden bi prišla do številke 31 bigrazz

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati