0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 6. Sep 2012, 05:13

Je kdo že preizkusil ta objektiv, ki ima smešno ceno samo 145€?
Sicer ima samo MF in priporoča se uporaba stativa, zanima pa me, kako se sicer obnese v praksi.
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 6. Sep 2012, 16:49

Nekako me ne prepriča v nakup, že glede na to, da je originalna slika žerjava pomanjšana na 800 x 533, pa ni tiste prave ostrine. Imaš mogoče kakšno fotko, ki je bila posneta v lepem vremenu?
Sicer je res, da je posneto z velike razdalje, pa zna tudi nečisto ozračje narediti svoje.
 0   

Aleš @lial 6. Sep 2012, 16:59

Saj moj namen ni bil kogar koli prepričati v nakup.
Pokazal sem le, kakšna je razlika med objektivom za 145€ in tistim za 900€.
In že takrat sem zapisal, da kakšne ostrine od njega ni za pričakovati
Ne razumem pa, zakaj ti ne zadošča 100% izrez?
Posnetkov v boljših pogojih nimam, objektiv sem kupil popolnoma namensko za en sam projekt in ga potem prodal.
Da pa ne boš gledal le izrezov žerjava, je tukaj še eden v polni velikosti in popolnoma brez obdelave:

http://dl.liales.com/DSC09873.JPG (7,6Mb)
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 6. Sep 2012, 18:43

Najprej sem imel v mislih nakup extenderja, ki pa žal na EF-S objektive ne paše.. potem mi je pa v oči padel tale Samyang. Zanimalo me je, če ga je kdo preizkusil v praksi, tako da to o prepričevanju v nakup ni letelo nate.
Nisem mislil tisti izrez žerjava, ampak prvo sliko, kjer je žerjav cel. Ta se mi zdi nekoliko neostra, v izrezu pa se itak prav lepo vidi primerjava. Si uporabil stativ ali slikal iz roke?
No tale kuža je pa čisto druga pesem. Mogoče se bom pa spet premislil upset
 0   

Aleš @lial 6. Sep 2012, 20:12

Pri fotografiranju žerjava sem uporabil celo dva stativa, da bi kar se da lahko ugotovil (tudi zase) in pokazal kako in kaj. Proženje je bilo z daljinskim žičnim prožilom.
Kljub vsemu pa še enkrat:
lial je napisal/a:
Kaj lahko zaključim:
Vsekakor je posnetek samyang-a slabši, vendar spet ne tako slab, da se z njim ne bi dalo narediti čisto spodobne fotke. Sicer ne takšne, ki bi 'sekala', za marsikoga, ki ni pretirano obremenjen s pipetkanjem (kakor na primer jaz) pa lahko čisto solidno 'oddela' svoje.

In to zagovarjam še danes - ne pričakuj preveč od objektiva za 145€!

Pa še to (morda si spregledal): gre za ZRCALNI objektiv, če nič drugega, bo včasih boke nekoliko moteč, poleg tega objektiv nima možnosti nastavljanja zaslonke, prav tako podatka o zaslonki ne bo v prikazovanju aparata, ali pa bo pisalo F1, tako, kakor pri posnetku naše Kale.
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 7. Sep 2012, 05:31

Hvala in brez skrbi, sem si vse ugotovitve skrbno prebral. Saj je zmeraj najbolje prebrati test od nekega neodvisnega preizkuševalca, na Samyangovi strani so fotke od tega objektiva kar prelepe, da bi jim zaupal. confused
To sem pa opazil, da kaže zaslonko F1, pa sem pozabil vprašati zakaj. Izmed mojih 6 objektivov je "največji" Tamron 70-300, vendar tudi z njim nisem ravno preveč zadovoljen, ko se gre za zelo oddaljene motive.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati