0   

Matevž Lavrič @rezist 8. Sep 2012, 18:25

Lep pozdrav.
Imam spominsko kartico kingston 8gb. Ko sem jo dal ven iz fotoaprata in nazaj notri mi je napisalo : unable to use memory card. format? in kasneje : unable to use this memory card. Remove and reinsert the memory card, and then format it.
Pred tem je delala normalno... na računalniku fotografij prav tako ne zazna. Zanima me če obstaja rešitev da pridem do fotografij ?
Hvala.
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 8. Sep 2012, 20:19

Če je ne zazna ne fotoaparat, ne PC, potem je najbrž res za v smeti.
Obstaja cel kup programčkov ravno za reševanje okvarjenih kartic, diskov in podobno... ampak to še ne pomeni, da vedno uspe rešiti vse podatke. Malo pobrskaj po netu.. data recovery.
 0   

Mark @grofRobert 9. Sep 2012, 07:37

nikakor ne obupaj. sam sem imel podobne težave, pa sem jo poizkusil reševati na način, da sem jo dal v čitalec kartic (in ne neposredno iz fotiča), nato pa sem uporabil enega od programov za reševanje podatkov. jih je kar nekaj, tudi brezplačnih, ki ti povsem zadovoljivo rešijo podatke. nato pa je seveda potrebno formatiranje kartice.
zato v tem momentu še ne bi obupal, mislim da se da kar precej tega rešiti!

No če pa je slučajno povsem zanič, potem pa ...
 0   

Matevž Lavrič @rezist 9. Sep 2012, 08:22

mi lahko poveš program s katerim je tebi uspelo rešiti zadevo?
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 9. Sep 2012, 08:50

Poskusi tole:
http://www.snapfiles.com/get/mjmphotorecovery.html
 0   

Matevž Lavrič @rezist 9. Sep 2012, 09:16

Hvala smile
sem tudi sam našel nekaj programov pa vse povsod piše da je to pač če si formatiral kartico ali pa izbrisal slike... in naj bi potem dobil slike.
Misliš da bi formatiral spominsko pa potem nadaljeval ? ma si je ne upam... hehe biggrin
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 9. Sep 2012, 09:28

Ne formatiraj jo, preden ne rešiš podatkov (če ti bo uspelo).
 1   

porkoja @porkoja 9. Sep 2012, 09:59

Brez skrbi jo lahko prej formatiraš, podatke bo še vedno našlo. Samo ničesar ne piši nanjo.
Za reševanje podatkov pa si vzemi čas in poskusi reševati z večimi programi, saj ga ni programa, ki bo rešil prav vse fotografije. Jaz se z reševanjem podatkov ljubiteljsko in delno tudi profesionalno ukvarjam 15 let (zadnjih 8 let tudi reševanje iz spominskih kartic, usb ključev ipd.), tako, da vem kaj govorim.
Uporabi pa vsaj 3 različne in dobre programe za reševanje podatkov, če ne tudi več in poslužuj se funkcije t.i. "deep scan". Resda bo odvisno od kapacitete in uničenosti medija trajalo dalj časa, a verjetno, da se fotografije najdejo in uspešno rešijo, bo toliko večja.
Preveriš lahko na spletu kateri programi so dobili najboljše ocene. Jaz poleg profesionalnega programa, ki je vezan hardwersko, še vedno uporabljam takorekoč user friendly programe in lahko potrdim, da se zgodi, da rešijo tisto kar namenska strojno-programska oprema za reševanje izpusti.
Zelo dobre rezultate dosegajo programi MiniTool Power Data Recovery, Zero Assumption Recovery, Recuva, PC Inspector Smart Recovery...
So pa tudi triki, da določeni programi z določenimi karticami še posebno dobro funkcionirajo.
Pa srečno!
Zahvala: rezist
 0   

Matevž Lavrič @rezist 9. Sep 2012, 14:08

Hvala vsem še posebej pa tebi porkoja! smile
Zero Assumption Recovery je program s katerim mi je uspelo pridobiti nazaj vse slike ( če je to možno ) Zdi se mi da prav nobena na manjka.
pa še enkrat hvala.
lep pozdrav smile
 1   

porkoja @porkoja 9. Sep 2012, 22:40

Odlično! Me veseli, da ni bilo hujšega in si uspešno rešil. Hvala za odziv.
Zahvala: rezist

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati