0   

quignard @quignard 11. Sep 2012, 04:30

Pozdravljeni člani foruma!

Kot vidite, sem novopečeni član tudi sam. In seveda že prosim za pomoč...Namreč odločam se o nakupu solidnega aparata in sem v zagati...

Gibljem se med Nikonovim 3200 in Canonovim EOSOM 600...V obeh primerih bi vzel z začetnim objektivom 18-105...
javascript:emoticon('yes')
Kakšne imate kaj izkušnje, kateri je boljši (če se da definirati)? Predlagaa kdo kaj drugega za podobno ceno?

Najlepša hvala.

Lp
 0   

Peter @saintek 11. Sep 2012, 07:37

Sam sem imel v začetku d3100 in mi je več kot olajšal začetke v dlsr fotografiji, zato vem več povedat o nikonu. D3200 je bolj ali manj enak 3100 razen boljšega senzorja z več pixli.

Večina tukaj pa ti bo napisala da idi v trgovino in vzami v roko oba in se potem odloči. smile
 0   

porkoja @porkoja 11. Sep 2012, 09:08

Jaz bi dodal še nekaj...
V kolikor se odločaš med Nikon d3100 in Canon 600D, ti bo slednji (600D) nudil boljše lastnosti kar se tiče veliko boljšega displeja (ima tudi možnost rotacije), večje resolucije fotografij, boljšega dinamičnega razpona, vgrajenega AF motorja za ostrenje, večjim ISO razponom in nekoliko hitrejšim zaporednim fotografiranjem. Pa še vtič ima za dodaten zunanji mikrofon.
Dokler d3100 ima prednosti v manjšem šumu, zajemu barvnega spektra, večjem senzorju, boljši bateriji, večih fokusirnih točkah, boljšemu ostrenju pri snemanju videa.
V kolikor je v igri še d3200, je pa ta veliko boljši napram Canonu 600D. Slabši ima samo displej (manj kvaliteten prikaz slike in ni rotirajoč) in stalno Nikonovo pomanjkljivost pri nižjecenovnih modelih - nima vgrajenega AF motorja.
 0   

Aleš @lial 11. Sep 2012, 09:20

porkoja je napisal/a:
vgrajenega AF motorja za ostrenje, .

O katerem motorju to pišeš?
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 11. Sep 2012, 10:47

Če se lahko stegneš še za slabih 300€, namesto Canona 600 raje vzemi 650D, ki je zelo nov na tržišču. Ima novejši zmogljivejši procesor, zaslon na dotik...
Glede kit objektiva pa bi vsaj za začetnika bil nekako univerzalen 18-135 ali še bolje 18-200. Tako lahko hitro ugotoviš, kateri objektiv boš kasneje mogoče še potreboval.
 0   

Matic Zalaznik @LazyBones 11. Sep 2012, 12:07

evo tukaj imaš : http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=nikon_d3200&products=canon_eos600d

am... pa nujno v trgovino in stestiraj kateri ti bolj leži v roki, gumbi, meniji in podobno...

Pa dober nakup! grin
 0   

quignard @quignard 11. Sep 2012, 14:46

Hvala za hiter info...Če prav razumem ima (koliko sem gledal) Nikonov d3200 malce boljše specifikacije od canona 600 - razen displaya?

Če oba sedeta v roke, torej Nikona? Kaj pa objektiv - 18-105 zagotovo boljše od 18-55 je tako?

d3200 je tudi boljši od d5100 je tako? Objektive pa potem lahko kupujem in lepim ne glede na model?
 0   

Matic Zalaznik @LazyBones 11. Sep 2012, 15:02

mislim, da z nobenim od tu neboš v meglo brcnil... sploh za začetek... kasneje boš pa itak videl kaj rabiš in pa kako pa kaj... Ko sem uporabljal nikona sem imel 18-105 VR objektiv in se, da marsikaj narediti z njim! imel pa sem tudi 18-55 in ja zelo boljši je 18-105 VR

Važno je samo kateri objektiv boš imel gor
Fotografski pregovor pravi : bolje slabši body in boljši objektiv! grin
Objektive imaš pa ločene... tisti, ko so za nikon so za nikon za canon pa za canon...
 0   

porkoja @porkoja 11. Sep 2012, 15:03

lial je napisal/a:
porkoja je napisal/a:
vgrajenega AF motorja za ostrenje, .

O katerem motorju to pišeš?

Ups... Izpustil sem par stavkov in jih nespametno nadomestil s tem.
Se opravičujem in hvala za opomin.
Hotel sem poudariti, da d3100 nima motorja za AF ostrenje, dokler... 600D teh težav nima. smile
 0   

quignard @quignard 11. Sep 2012, 16:19

kaj pa d3200 ga ima?
 0   

Tomo @vtomo 11. Sep 2012, 18:37

Tudi D3200 ga nima. To, da ima aparat motorček ti je več ali manj pomembno samo v primeru, da že imaš doma neke starejše objektive, ki tega motorčka nimajo. V tem primeru ti avtomatsko ostrenje ne bo delovalo.
Večina, sploh novejših objektivov ima AF motorček vgrajen zatorej to sploh ni problematično.

Na tvojem mestu se z tem ne bi obremenjeval razen, če imaš dostop do kakšne starejše Nikon-ove optike.
 0   

Jože Štih @JozeS 13. Sep 2012, 07:55

Pa še ena hitra primerjava: http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Nikon-D3200 .
 0   

quignard @quignard 13. Sep 2012, 23:13

lkrasna stran...hvala...po teh podatkih sodeč nikon 3200 prekaša canona 600, in v pomembnih značilnostih.

Celo primerjava z novo 650 se mi zdi, da vleče proti nikonu...

Ta avtofokus, ki ga 3200 nima pa pravite, da ni problem, glede na to, da ga imajo objektivi?
 0   

Aleš @lial 14. Sep 2012, 06:05

quignard je napisal/a:
Ta avtofokus, ki ga 3200 nima pa pravite, da ni problem, glede na to, da ga imajo objektivi?

Odvisno od uporabnikovih želj in ambicij.
Žal je tu Nikon pri vstopnih modelih naredil spremembo, ki je še danes ne razumem.
Omejitev polne uporabe na samo novejše objektive in izključitev vseh rabljenih brez vgrajenega motorčka za ostrenje je lahko hitro za nekoga problem. Seveda gre tudi ročno, ampak to ni vedno tako preprosto. Še posebej za amaterje ali kadar se mudi.
 0   

Jože Štih @JozeS 14. Sep 2012, 07:07

quignard je napisal/a:
lkrasna stran...hvala...po teh podatkih sodeč nikon 3200 prekaša canona 600, in v pomembnih značilnostih.

Te in podobne strani vzemi zgolj kot pomoč in ne kot suho zlato. Ker poleg podatkov, ki jih upoštevajo te strani, obstaja še en kup drugih dejavnikov, kot so: zunanjost (kot so že predhodniki rekli, poskusi kako ti "sede" v roki), prodajni pogoji (cena, garancija, podpora uporabnikom), taborjenje (objektivi, bliskavice, možnost izposoje pri prijateljih), namen uporabe (video ali samo fotografija)... Skratka, vzemi si čas in uživaj pri izbiri.
 0   

Matic Zalaznik @LazyBones 14. Sep 2012, 09:26

če imaš možnost sposojo pri prijatelju...
Veliko tudi velja, da si nabaviš take firme DSLR, ki ga imajo prijatelji, ker je tudi z izposojo objektivov lažje...
 0   

quignard @quignard 16. Sep 2012, 23:57

če torej objektiv ima AF (samodejno ostrenje), potem ga kamera ne potrebuje je tako?

Torej body z vgrajenim AF ni nič boljši - če predpostavimo, da kupiš samo objektive z AF?
 0   

DamDesign @DamDesign 17. Sep 2012, 07:22

Da - ce imas AF objektive, ne potrebujes motorcka v bodyju. Zavedaj pa se, da bos moral na roke ostriti, ce bos kupil (ali pa si sposodil) kak objektiv brez AF.
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

Miha @biturbo 17. Sep 2012, 08:26

Na D3200 in ostalih vstopnih Nikonih za avtomatsko ostrenje potrebuješ objektive z oznako AF-S.
 0   

quignard @quignard 17. Sep 2012, 22:37

kaj pa to, da body nima HDR-a je velik minus? Tega najbrž objektivi ne morejo imeti, je tako?

Primerjam namreč z starejšim 5100 modelom in ne vem najbolje kaj bi...Ok, če bi bil zunaj 5200 bi bilo fajn, ampak raziskujem po spletu in se nikomur ne sanja kdaj pride...ena informacija je, da decembra ???

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati